Skocz do zawartości

Focus mkII immobiliser


vtorek

Rekomendowane odpowiedzi

Mój focus chyba przeżywa razem ze mną narodzenie synka i zaczął szaleć zlosnik.gif

Po dzisiejszym porannym odpaleniu cały czas świeci się kontrolka immo (ta czerwona pomiędzy zegarami temp i paliwa).

Po zgaszeniu miga normalnie jak zawsze.

Generalnie auto odpala i jeździ normalnie ale może ma ktoś pomysł dlaczego się tak stało i dzieje i czy można na razie tak śmigać? Auto jest mi w tym momencie niezbędne jak powietrze zlosnik.gif

Dodatkowo nie wiem czy może jest to jakoś powiązane (choć nie sądzę) wczoraj w pewnym momencie wyskoczył mi na komputerze komunikat "Usterka układu wspomagania" i faktycznie wspomagania nie było a z opcji komputera zniknęła możliwość wyboru siły wspomagania (sportowy/normalny/komfortowy).

Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy niewiem.gif

Ki czort? Ktoś może ma jakieś pomysły? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź ładowanie i akumulator. Wymień baterie w pilocie i.... daj 100zł na mszę

Hm... tu coś może być na rzeczy. W spoczynku tryb serwisowy pokazuje napięcie około 12.3V. Przy włączonym motorze 14 z haczykiem.

Czyli ładowanie przy odpalonym motorze chyba ok ale czy te ~12V jest prawidłowe przy zgaszonym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ma bateria w pilocie do immobilizera ?

Coś tam chyba ma bo w instrukcji namalowali nawet że jeżeli jest słaba bateria w pilocie to może wyskoczyć o tym informacja. Z tym że w przypadku mojej fury daje znać inną kontrolką (ta kwadratowa z "i" też pomiędzy zegarami).

A pilot chyba nadaje jakoś sygnał do immo że to właściwy kluczyk? Chyba, że to jakoś inaczej działa - nie wiem nie znam się ale chętnie się dowiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 12V na zgaszonym jest CHYBA ok. Ja miałem podobne jaja z autem jak mi alternator zdychał. Pojawiały

> się właśnie numery ze wspomaganiem, z gaśnięciem auta itd cyrki.

No to będę obserwował ok.gif W każdym razie na tą chwilę pomogło odpięcie akumulatora i reset - polecił mi tak zrobić znajomek, który ogarnia fordy. Zobaczymy co będzie jutro rano... A jak będę w ogóle u niego we wtorek to podepniemy kompa i zobaczymy czy coś tam w błędach się nie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Transponder w kluczyku nie jest zasilany.

> Mam jeden kluczyk z pilotem z baterią, a drugi bez pilota i bez baterii i oba odpalają samochód

> (focus mk2 fl z immobilizerem)

Chyba faktycznie masz rację ok.gif Mam dokładnie tak samo. Drugi kluczyk nie wygląda jakby była w nim bateria hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój focus chyba przeżywa razem ze mną narodzenie synka i zaczął szaleć

> Po dzisiejszym porannym odpaleniu cały czas świeci się kontrolka immo (ta czerwona pomiędzy

> zegarami temp i paliwa).

> Po zgaszeniu miga normalnie jak zawsze.

> Generalnie auto odpala i jeździ normalnie ale może ma ktoś pomysł dlaczego się tak stało i dzieje i

> czy można na razie tak śmigać? Auto jest mi w tym momencie niezbędne jak powietrze

> Dodatkowo nie wiem czy może jest to jakoś powiązane (choć nie sądzę) wczoraj w pewnym momencie

> wyskoczył mi na komputerze komunikat "Usterka układu wspomagania" i faktycznie wspomagania nie

> było a z opcji komputera zniknęła możliwość wyboru siły wspomagania

> (sportowy/normalny/komfortowy).

> Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy

> Ki czort? Ktoś może ma jakieś pomysły?

Miałem podobne 2 takie przypadki i w obu winny był licznik , naprawa licznika rozwiązała problem , myślę że trzeba przejrzeć licznik , dodatkowo w moich potrafił silnik wyłączyć się podczas jazdy , reset licznika lub zapalanie się przypadkowych lampek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.