Skocz do zawartości

Napięcie po stacyjce w komorze silnika GDZIE!


chudy90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pacjent to Seicento 1.1 spi.

Zabieram się do montowania ledów i potrzebuję wziąć prąd po stacyjce z komory silniki szukajka mówi coś o przewodzie od pompy ale ni cholery nie mogę dojść gdzie on jest. Schematy elektryczne też przestudiowałem i albo jestem ślepy albo głupi.

Więc zwracam się z prośbą o wskazanie mi tego przewodu albo innego który daje prąd ze stacyjki najlepiej z jakimś zdjęciem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o przewód pompy paliwa to na pewno idzie do przekaźnika urządzeń wykonawczych zaraz nad kompem. Masz tam 2 przekaźniki nie pamiętam teraz który to który.

Miernik w łapę i patrz na którym napięcie po przekręceniu kluczyka.

osobiście nie podłączałem led-ów (rozumiem, że do jazdy dziennej) ale nie wydaje mi się najlepszym pomysłem wpinać się w przewód od pompy paliwa.... spsują Ci się nie chcący dzienne i może być dupa nie odpalisz.....

niech się jeszcze inni wypowiedzą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi Ci o przewód pompy paliwa to na pewno idzie do przekaźnika urządzeń wykonawczych zaraz

> nad kompem. Masz tam 2 przekaźniki nie pamiętam teraz który to który.

> Miernik w łapę i patrz na którym napięcie po przekręceniu kluczyka.

> osobiście nie podłączałem led-ów (rozumiem, że do jazdy dziennej) ale nie wydaje mi się najlepszym

> pomysłem wpinać się w przewód od pompy paliwa.... spsują Ci się nie chcący dzienne i może być

> dupa nie odpalisz.....

> niech się jeszcze inni wypowiedzą !

No właśnie też mam takie obawy, ale o takim rozwiązaniu słyszałem, aczkolwiek jestem bardzo otwarty na propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra chcesz założyć ledy, a może łatwiej będzie je podłączyć pod zwykłe postojówki

Oczywiście można tak zrobić ale niebieskim się nie spodoba smile.gif bo nie takie jest ustawowe działanie ledów. ledy mają się świecić tylko gdy wyłączone są mijania i postojowe i silnik jest włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście można tak zrobić ale niebieskim się nie spodoba bo nie takie jest ustawowe działanie

> ledów. ledy mają się świecić tylko gdy wyłączone są mijania i postojowe i silnik jest

> włączony.

całe dyskusje były na ten temat, między innymi na motokąciku,

sposób który opisujesz dotyczy nowo produkowanych aut z fabrycznym wyposażeniem tego typu, dodać trzeba, że światła te muszą zapalać się również po rozpoczęciu ładowania przez alternator, czyli dopiero po rozruchu silnika

w autach, w których instalacja nie pozwala na takie rozwiązanie, można DRL używać z postojówkami. Jeździłem z tak zamontowanymi w dwóch autach jakiś czas i wiele razy mijałem Policję, byłem na przeglądzie i nic nikt nie powiedział.

No ale umówmy się - instalacja w CC/SC jest tak banalnie prosta, że montaż zgodnie z zaleceniami jak dla nowych nie stanowi żadnego problemu.

W tej chwili mam u siebie instalkę na dwóch przekaźnikach wewnątrz auta - jeden załącza zasilanie po stacyjce ale w momencie zgaśnięcia kontrolki ładowania, drugi rozłącza układ gdy włączam postojówki. Cienki kabelek do zasilania LEDów spod dechy w komorę silnika przeprowadzisz bez trudu którąś przelotką i masz święty spokój waytogo.gif

Można też sygnał do włączenia świateł wziąć bezpośrednio z kabelka wychodzącego z altka, a plus bezpśrednio z aku i wszystko złożyć w komorze silnika, jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.