Skocz do zawartości

Sprowadzenie auta.


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś (firma) sprowadzi mi auto z zachodu ( łącznie ze wszystkimi załatwieniami celnymi itd) i wystawi m fakturę VAT z tego co się zorientowałem nie muszę płacić podatku 2%.

Ale czy wogole muszę coś zgłaszać do US czy prosto z dokumentami iść do wydziału komunikacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli ktoś (firma) sprowadzi mi auto z zachodu ( łącznie ze wszystkimi załatwieniami celnymi itd)

> i wystawi m fakturę VAT z tego co się zorientowałem nie muszę płacić podatku 2%.

> Ale czy wogole muszę coś zgłaszać do US czy prosto z dokumentami iść do wydziału komunikacji ?

Ja miałem autko sprowadzone przez firmę. Porobili wszelkie opłaty, przegląd, przygotowali papiery.

Ja tylko zarejestrowałem i ubezpieczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli ktoś (firma) sprowadzi mi auto z zachodu ( łącznie ze wszystkimi załatwieniami celnymi itd)

> i wystawi m fakturę VAT z tego co się zorientowałem nie muszę płacić podatku 2%.

Nie płacisz 2%, zwróć tylko uwagę jaką fakturę dostajesz od firmy, żebyś nie płakał potem...(więcej w moim podpisie).

Firma ma wręcz obowiązek zrobienia wszystkich opłat.

> Ale czy wogole muszę coś zgłaszać do US czy prosto z dokumentami iść do wydziału komunikacji ?

Prosto do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że ten procent może być nawet wyższy do tego nie bardzo można to w 100% zweryfikować . (

> jedyna pewność to faktura VAT )

Briefy wystarczy sprawdzić, jak jest firma to powinna być 23% i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moga być wyjątki także nie daje to 100% pewności że jest wałek .

Zawsze może się znaleźć przestępstwo "prawie doskonałe", panaceum jest nie kupować w pl aut z podejrzanie niską ceną w stosunku do kraju z którego pochodzi, sprawdzenie średniej wartości auta na portalu zagranicznym to mniej niż 5 min z przeliczeniem akcyz i innych opłat, wtedy mamy pkt odniesienia, jeśli takie samo auto jest u nas 20-30% tańsze niż tam bez opłat to chyba należy puknąć się w baniak, że sprzedawca Św Mikołajem nie jest. Czyli tradycyjnie, lepiej zapobiegać niż leczyć. No ale do tego trzeba odrobinę logiki a nie tylko klapki na oczy bo igła w super cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie płacisz 2%, zwróć tylko uwagę jaką fakturę dostajesz od firmy, żebyś nie płakał potem...(więcej

> w moim podpisie).

> Firma ma wręcz obowiązek zrobienia wszystkich opłat.

no to jest nazwijmy "osoba-firma" z polecenia, która już znajomym pościągała dużo aut

ale ostrożności nigdy za wiele ok.gif

czyli w US nie muszę nic wypełniać pomimo, żę nie opłacam podatku?

pytam bo już nie raz ( przy innych okazjach) pomimo, że byłem zwolniony z podatku i tak musiałem wypełniać jakieś druki crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też.Jednak wielu zrzuca to na kupującego, a obowiązek zapłacenia wynika z ustawy o recyklingu.

Chyba że sprowadzacz nie płaci recyklingu tylko kupuje certyfikat za 100-150 zł. Moje auto było tak sprowadzone. Pozostałe 350-400 od różnicy ceny między recyklingiem a tym certyfikatem to był dodatkowy zysk sprowadzacza za który zobowiązał sie do załatwienie kompletu papierów do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Certyfikat czego?Ustawa jasno określa zasady postępowania.

Zobowiązanie firmy mającej sieć recyklingu do przyjęcia i zezłomowania auta o danym nr VIN. To taki zielony certyfikat. Działa zamiast opłaty recyklingowej . Podobno nie do dostania dla zwykłego użyszkodynika auta tylko dla firm zajmujących sie importem aut. Mój sprowadzacz kupował takie po ok 150 zł. To było 3 lata temu ale chyba nic w temacie sie nie zmieniło. Pani w WK , wyjątkowo upierdliwe babsko nawet sie nie zająknęła że coś jest nie halo a przywaliła sie zupełnie bezpodstawnie do tego że tłumacz przysięgły coś nie tak przetłumaczył.

Tak czy inaczej, nie płaciłem opłaty recyklingowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.