Skocz do zawartości

sonda lambda 1.8


wiktoria84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko czy ktoś wymieniał w swoim laczku 1.8 sondę lambda ,chodzi o tą pierwszą która znajduje się w kolektorze wydechowym i czy wykrecenie jej nie sprawia dużych kłopotów.

Po drugie gdzie ktoś kupował i ewentualnie jakiś numer częsci a także producenta.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wymienialem bo padla mi grzalka a wykorzystalem ja jeszcze w aucie gdzie nie byla potrzebna grzalka chodzi do tej pory.Zaopatrz sie w klucz rurkowy z cienka scianka numer 20 -22 takie da w sprzedazy klucz oczkowy nie podejdzie a plaski objedzie brzegi.Odkecaj na cieplym.Odepnij sonde 4 przewodowa od zkacza odkrec oslone kolektora wylotowego uwaga gorace ujrzysz sonde teraz jak trzega obetnij wtyczke starej sondy anastepnie naluz klucz o odkrecasz niestety nie ma wieke miensca a klucz rurkowy krotki pasowal mi taki z topexa idealnie.a zanim odkrcisz i wezmiesz sie do roboty to kup sonde najlepiej ngk do lpg maja mocniejsz grzalke i sie tak nie psuje.Po wykrecenu starej wkrec nowa bedzie bez zlacza albo ze zlaczem ale juz wumienialem kilka i mialy pasowac wtyczki a niestety tylko wizualnie byly takie same.Po przykreceniu nowej przelutuj zlacze ze starej tal aby sygnaly pasowaly zalaczasz kasujesz ewentualny blad ze wczesniejszej sondy i odpalasz.Wszystko dobrze zaizoluj i po sprawie mnie to zajelo 1 godzinke i juz ok.W innym du zajelo mi to 3 bo musialem klucz dorobic bo trudno taki krotki kupic ale ponoc mozna

http://allegro.pl/promocja-ntk-ngk-sonda-lambda-lpg-gaz-uniwersalna-i3194739700.html

http://allegro.pl/promocja-ntk-ngk-uniwersalna-sonda-lambda-4-przew-i3194738958.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta sonda raczej nie ma wiele wspolnego z NGK.

a to niby dlaczego jak podwazasz to zaargumentuj a nie bo nie ja ta sonde badalem z pracy a mialem doczynienia z roznymi i powiem tak bosch to gowno przy tym a ta sonda dziala najlepiej ze wszystkich jakie mialem a na polce mam ze 8 z roznych aut niby markowych boscha a to ewidentne podroby za 180 zl i to przereklamowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma sond Extra LPG, to ściema i lipa. Ponadto sonda za 70zł nie widziała raczej fabryki

> NGK/NTK...

sa sa i to jest przyklad wiesz jak zbudowana jest sonda to moze wiesz ze tlenek tam zastosowany moze byc rozny a pozatym widzialem sondy ntk z angli w i byle identiko i tam je polecali w aso

ps a czy wiesz czym rozni sie swieca do lpg od zwyklej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sa sa i to jest przyklad wiesz jak zbudowana jest sonda to moze wiesz ze tlenek tam zastosowany

> moze byc rozny a pozatym widzialem sondy ntk z angli w i byle identiko i tam je polecali w aso

> ps a czy wiesz czym rozni sie swieca do lpg od zwyklej

Co z tym tlenkiem konkretnie?

Jeśli chodzi o sondę z aukcji, to za takie pieniądze nie ma się co spodziewać, że ma ona coś wspólnego z NGK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co z tym tlenkiem konkretnie?

> Jeśli chodzi o sondę z aukcji, to za takie pieniądze nie ma się co spodziewać, że ma ona coś

> wspólnego z NGK.

tzn jak cos jest drogie to napewno lepsze to powodzenia wynika z tego ze jak wyznacznikiem jakosci jest u ciebie cena to wynika z tego ze mercedesy sie nie psuja a niestety w rankingach wcale tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sa sa i to jest przyklad wiesz jak zbudowana jest sonda to moze wiesz ze tlenek tam zastosowany

> moze byc rozny

oprócz tlenku cyrkonu jaki może być? Poza tym jaki to ma wpływ na fakt że auto jest na LPG??

>a pozatym widzialem sondy ntk z angli w i byle identiko i tam je polecali w aso

Polecali bo NTK to największy dostawca sond na OE

> ps a czy wiesz czym rozni sie swieca do lpg od zwyklej

tak, wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tzn jak cos jest drogie to napewno lepsze to powodzenia wynika z tego ze jak wyznacznikiem jakosci

> jest u ciebie cena to wynika z tego ze mercedesy sie nie psuja a niestety w rankingach wcale

> tak nie jest

Nie porównuj obu spraw bo cena sprzedaży wspomnianych sond jest na rynku stała a super okazje z allegro to często chińszczyzna lub sondy NTK ściągane z wyprzedaży w USA i obcinane wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tzn jak cos jest drogie to napewno lepsze to powodzenia wynika z tego ze jak wyznacznikiem jakosci

> jest u ciebie cena to wynika z tego ze mercedesy sie nie psuja a niestety w rankingach wcale

> tak nie jest

A gdzie ja pisałem, że jak jest drogie, to na pewno jest lepsze?

Odwrotnie - przy podejrzanie tanim towarze jest wielka szansa, że będzie to jakiś badziew lub podróbka. Do tego te teksty o LPG. Gdzie jest jakieś oficjalne info NTK/NGK na ten temat? Ja jakoś nie mogę znaleźć.

Dalej nie sprecyzowałeś ponadto, jak to z tym tlenkiem jest. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> tak wymienialem bo padla mi grzalka a wykorzystalem ja jeszcze w aucie gdzie nie byla potrzebna

> grzalka chodzi do tej pory.Zaopatrz sie w klucz rurkowy z cienka scianka numer 20 -22 takie da

> w sprzedazy klucz oczkowy nie podejdzie a plaski objedzie brzegi.Odkecaj na cieplym.Odepnij

> sonde 4 przewodowa od zkacza odkrec oslone kolektora wylotowego uwaga gorace ujrzysz sonde

> teraz jak trzega obetnij wtyczke starej sondy anastepnie naluz klucz o odkrecasz niestety nie

> ma wieke miensca a klucz rurkowy krotki pasowal mi taki z topexa idealnie.a zanim odkrcisz i

> wezmiesz sie do roboty to kup sonde najlepiej ngk do lpg maja mocniejsz grzalke i sie tak nie

> psuje.Po wykrecenu starej wkrec nowa bedzie bez zlacza albo ze zlaczem ale juz wumienialem

> kilka i mialy pasowac wtyczki a niestety tylko wizualnie byly takie same.Po przykreceniu nowej

> przelutuj zlacze ze starej tal aby sygnaly pasowaly zalaczasz kasujesz ewentualny blad ze

> wczesniejszej sondy i odpalasz.Wszystko dobrze zaizoluj i po sprawie mnie to zajelo 1 godzinke

> i juz ok.W innym du zajelo mi to 3 bo musialem klucz dorobic bo trudno taki krotki kupic ale

> ponoc mozna

> http://allegro.pl/promocja-ntk-ngk-sonda-lambda-lpg-gaz-uniwersalna-i3194739700.html

> http://allegro.pl/promocja-ntk-ngk-uniwersalna-sonda-lambda-4-przew-i3194738958.html

Witam!

Dzięki kolego ,zastosowałem tą sondę którą poleciłeś i przejechałem już 1000 km i wszystko jest w porządku.

Kupiłem specjalny klucz 22mm do sondy za 23 zł i 40 min roboty

Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.