Skocz do zawartości

Jeździ ktoś Peugeotem Boxerem?


Mavv

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam na oku Boxera z 2006. Silnik 2.2 HDi. Jak to jeździ? Ma jakieś typowe bolączki? Na co zwrócić

> uwagę przy zakupie?

> Jeśli to nie ten kącik, to gdzie najlepiej się spytać? MK czy Waga ciężka?

Zdecydowanie odradzam a z tym silnikiem tym bardziej . Pracowałem kilka lat a ASO Citroena i robiłem mnóstwo tych padaczek , silnik 2.2 Hdi to porazka od Forda nagminnie padają zawory EGR-a , wtryski , regulatory pompy wysokiego ciśnienia , ogólnie układ paliwowy często siada , instalacja elektryczna silnika gnije już po kilku latach jazdy , jeśli chodzi o nadwozie to w wersjach furgon za mała sztywność nadwozia która objawia się pęknięciami na łączeniu blach paki , w każym furgonie pękają tylne drzwi skrzydłowe oraz urywają się przy zawiasach , koncern PSA z tym walczył wstawiając blaszki - wzmocnienia ale z marnym rezultatem

z zalet to przednie zawieszenie wytrzymuje długo i silniki 3.0 Sofima jedyne słuszne do tego auta

ogólnie to polecibym raczej Fiata Ducato z silnikiem 2.3 lub 3.0 Jtd , a jeśli upierasz się przy Peugecie to tylko z silnikiem 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie odradzam a z tym silnikiem tym bardziej . Pracowałem kilka lat a ASO Citroena i

> robiłem mnóstwo tych padaczek , silnik 2.2 Hdi to porazka od Forda nagminnie padają zawory

> EGR-a , wtryski , regulatory pompy wysokiego ciśnienia , ogólnie układ paliwowy często siada ,

> instalacja elektryczna silnika gnije już po kilku latach jazdy , jeśli chodzi o nadwozie to w

> wersjach furgon za mała sztywność nadwozia która objawia się pęknięciami na łączeniu blach

> paki , w każym furgonie pękają tylne drzwi skrzydłowe oraz urywają się przy zawiasach ,

> koncern PSA z tym walczył wstawiając blaszki - wzmocnienia ale z marnym rezultatem

> z zalet to przednie zawieszenie wytrzymuje długo i silniki 3.0 Sofima jedyne słuszne do tego auta

> ogólnie to polecibym raczej Fiata Ducato z silnikiem 2.3 lub 3.0 Jtd , a jeśli upierasz się przy

> Peugecie to tylko z silnikiem 3.0

Dzięki za szczegółową odpowiedź!

Z racji tego, że tu na wyspie w zasadzie Ducato/Boxer/Relay są nie do dostania w wersji z wysokim dachem, zacząłem się interesować takimi vanami:

Nissan Interstar / Renault Master / Opel Movano.

A może masz coś do powiedzenia na temat Masterów? Szukam też długiego i wysokiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie mam odnosnie tego samochodu.

Tym razem mam na oku Mastera z 2001r. Auto ma silnik 2.8. Z tego, co wyczytałem na wiki, to jest to silnik Iveco, 2.8 dTi.

Auto ma 241 tys km.

Czy powiecie mi coś więcej o tym autku? Na co patrzeć przy kupnie (chyba będe go w czwartek oglądał)?

I czy może wiecie jego oznaczenie? Chodzi mi o to, czy będzie to LH35D czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.