Skocz do zawartości

Zepsuła się padaka i nie chce otworzyć drzwi.


ABM

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zamki tylnych drzwi nie reagują na pilota. Wczoraj wieczorem wszystko było OK, dziś rano nie mogłem otworzyć tylnych drzwi. Po otwarciu mechaniczne od wewnątrz nie można ich już zamknąć. Ma ktoś jakiś pomysł, jaki bezpiecznik za to odpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drzwi tylne steruje centralka pod tylną kanapą.

> Podejrzewany bezpiecznik to prawdopodobnie F36 15A przy złączu diagnostycznym.

Dzięki kolego, sprawdzę i dam znać. Mam jeszcze pytanie dotyczące braku oświetlenia w bagażniku, stawiam na włącznik w klapie. Podpowie ktoś jak rozebrać klapę bez spustoszeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki kolego, sprawdzę i dam znać. Mam jeszcze pytanie dotyczące braku oświetlenia w bagażniku,

> stawiam na włącznik w klapie. Podpowie ktoś jak rozebrać klapę bez spustoszeń?

A po otwarciu tylnej klapy ma kolega informację na wyświetlaczu licznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po otwarciu tylnej klapy ma kolega informację na wyświetlaczu licznika ?

Jeszcze ciekawa obserwacja dotycząca przebiegu auta w ECU silnika dotycząca dyskusji, którą kiedyś z kolegą Liskiem prowadziliśmy. W obu naszych autach przebieg leciał od zera mniej więcej od momentu zakupu, natomiast w innych miejscach był wyższy i zgodny ze stanem licznika +/- 4%. Wczoraj podłączyłem MES do auta i przebieg w ECU silnika był równy 0! Nie wiem dlaczego się zzerował, natomiast przestałem się przejmować wartościami przebiegu w tym ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki kolego, sprawdzę i dam znać. Mam jeszcze pytanie dotyczące braku oświetlenia w bagażniku,

> stawiam na włącznik w klapie. Podpowie ktoś jak rozebrać klapę bez spustoszeń?

w uchwytach do zamykania klapy sa 2 sruby na krzyzak, odkrecasz i wyciagasz uchwyty. Nad zamkiem klapy sa 2 czarne klipsy czy spinki do tapicerki. Trzeba je wyciagnac.Po tej operacji caly plastik mozesz pociagnac bo reszta jest na spinkach wiec latwo wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drzwi tylne steruje centralka pod tylną kanapą.

> Podejrzewany bezpiecznik to prawdopodobnie F36 15A przy złączu diagnostycznym.

Bezpiecznik był dobry, po ponownym włożeniu pojawiły się błędy dotyczące tylnych szyb. Przeprowadziłem kalibrację i stwierdziłem, że zamki się naprawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bezpiecznik był dobry, po ponownym włożeniu pojawiły się błędy dotyczące tylnych szyb.

> Przeprowadziłem kalibrację i stwierdziłem, że zamki się naprawiły.

Cuda, cuda:)

Mnie zdumiewa ze trzeba szyby programowac smile.gif

Ot elektronika.

To juz nie te czasy gdzie na swiatlach w maluchu przedmuchalo sie dusze i wio na zielonym smile.gif

Ale malucha odpale w majowke, 27 lat ma dopiero:) kapelusz, fajna, zimny lokiec i lans po wro:) drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki kolego, sprawdzę i dam znać. Mam jeszcze pytanie dotyczące braku oświetlenia w bagażniku,

> stawiam na włącznik w klapie. Podpowie ktoś jak rozebrać klapę bez spustoszeń?

wpierw zastosuj WD 40 lub inny środek w sprayu do kabelków mnie pomogło na brak światła w bagażniku,wypsikałam cały zamek ile się dało wlać do środka i lampka rozbłysła bez rozbierania klapy. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zauważyłem, jak to powinno wyglądać?

Tak jak otwarcie drzwi

Boot open czy jakoś tak zlosnik.gif

Jeśli tego nie masz to faktycznie masz problem z mikrostykiem w zamku klapy ale odradzam rozbierać ... zacząć od mocnego zlania jakiś preparatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze ciekawa obserwacja dotycząca przebiegu auta w ECU silnika dotycząca dyskusji, którą kiedyś

> z kolegą Liskiem prowadziliśmy. W obu naszych autach przebieg leciał od zera mniej więcej od

> momentu zakupu, natomiast w innych miejscach był wyższy i zgodny ze stanem licznika +/- 4%.

> Wczoraj podłączyłem MES do auta i przebieg w ECU silnika był równy 0! Nie wiem dlaczego się

> zzerował, natomiast przestałem się przejmować wartościami przebiegu w tym ECU.

Nie wiem u mnie jak podłączyłem ostatnio to na liczniku miałem 111 tyś a na holdmetrze 84 tyś km więc dla mnie to już kompletna czarna magia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.