-
klamka zewnetrzna
W pierwszej kolejności musisz sprawdzić czy zmienia się ten sygnał z zamka: najpierw w programem diagnostycznym w body computer, a potem miernikiem. Na pin D16 (wtyka nad złączem OBD po prawej) powinna pojawiać się masa.
-
klamka zewnetrzna
Przy otwartych drzwiach i włączonym kluczyku powinieneś mieć komunikat "driver's door open" Jeżeli go nie masz, to prawdopodobnie przestał działać jakiś mikrostyk w zamku drzwi. Może być też problem z wiązką przewodów lub złączami. Nie wiem czy da się złożyć wcześniej rozebrany zamek ;)
-
PAŹDZIERNIK - spam wątek
Wentylatora szukaj pod schowkiem pasażera. Tak jak Tom pisze spróbuj ręcznie lub ustaw na max, może pójdzie. Ale mógł też się uszkodzić silnik wentylatora.
-
PAŹDZIERNIK - spam wątek
z tyłu nie ma sygnalizacji, jak klocki są ok, to pewnie przetarł się kabelek od czujnika
-
WRZESIEŃ - czyli jesień się zbliża
Gratulacje, co prawda 3 fotelików nie montowałem, ale póki chłopcy mali Croma powinna dać radę
-
Wspomaganie croma
A gdzie tego szukać? Póki co po czyszczeniu spokój, ale warto wiedzieć jakby coś ...
-
Problem skaczącej mocy
Wersja Free Multiecuscan powinna wystarczyć. Jeżeli EGR sprawdzony to może winny jest przepływomierz (błędy: P0101, P0111)? Spróbuj zrobić wykres podczas przyspieszania: obroty, ilość powietrza zadana, zmierzona, temp. powietrza
-
Problem skaczącej mocy
Że pokazuje 4 do 80% to znaczy że tak jest wysterowany, a jak jest naprawdę to trzeba zobaczyć po odkręceniu z układu. Gdzieś na forum jest instrukcja jak powinno się wyczyścić prawidłowo EGR Blaszka z dziurkami do EGR jest? Tak zabrudzony czujnik doładowania może wynikać ze źle działajacego egr. Trzeba go delikatnie wyczyścić. Ale chyba to norma, że tak zabrudzony.
-
Problem skaczącej mocy
Do silnika nie musisz mieć pełnej wersji. Masz wszystko napisane. Z powodu fizycznych usterek: błędy P0481 wentylator chłodnicy, P0101 przepływ powietrza?, P0401 EGR nie może zregenerować się/wypalić DPF (powinno być przy 80-100%). W pierwszej kolejności musisz usunąć przyczyny tych błędów i potem je skasować. W komputerze silnika nie powinno być żadnych błędów. Czyli jak najszybciej serwis: wymiana uszkodzonych części lub regeneracja, bo możesz mieć jeszcze większe problemy (dużo kosztowniejsze).
-
Jest już LUTY - podkuj buty
Przedliftowe chyba nie mają tej opcji
-
Croma Problem z odpaleniem
czy temperatura zewnętrzna, temperatura silnika jest pokazywana prawidłowo? wskaźnikiem świec nie sugeruj się - w rzeczywistości przy niskich temp grzeją nawet jak wskaźnik zgaśnie zrób test i przy niskiej temp. poczekaj z zapłonem jeszcze parę sekund po zgaszeniu kontrolki świec, możesz przed załączeniem rozrusznika ponownie zainicjować nagrzewanie jeżeli problem nadal będzie wsytępował to w pierwszej kolejności sprawdzenie świec żarowych
-
Czas wymienic chyba to i owo
hmm, zatykanie filtra w czasie eksploatacji będzie powodować zmniejszenie przepływu paliwa i ciśnienia za filtrem i w konsekwencji (przy bardzo zapchanym) może być problem z uruchomieniem silnika lub przy dużym zapotrzebowaniu na paliwo tzw. but natomiast jakość filtra (filtracji) może wpływać na pompę, wtryski
-
Ooo, już listopad. Spam dla tych co jeszcze żyją.
A może to była H7 (mijania) , może to ona jest źle włożona i stąd reflektor ustawiony za nisko?
-
Ooo, już listopad. Spam dla tych co jeszcze żyją.
Miałem podobny problem. U mnie szklana bańka żarówki H1 była trochę za długa i dotykając osłonki (maskownicy żarówki z przodu) niewłaściwie się układała. Poszukaj krótszej żarówki lub możesz spróbować delikatnie wygiąć blaszkę żarówki, żeby skorygować ułożenie. Niestety regulacja działa jednocześnie na mijania i długie.
-
oswietlenie postojowe przod i tyl brak :(
A czy czasami problem nie pojawił się po załozeniu instalacji do haka? Nie ma przekaźnika od tych świateł. Steruje nimi i kontroluje BodyComputer (BC). Jeżeli jest niewłaściwa żarówka lub coś dołożone to może być taki efekt jak Ty masz. BC załącza, wykrywa że za duży prąd i wylącza. Sprawdź czy założone żarówki są odpowiedniej mocy.
Zbir
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta