Skocz do zawartości

d4d w Auris


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie posiadam Corolle 1.4 benzyna, ale chce ja sprzedać i myślę o Auris 1.4 d4d, czy jest tu ktoś kto mógłby napisać swoje wrażenia z jazdy tym modelem i z tym silnikiem (chodzi mi o te pierwsze modele 2007-2009) a super gdyby jeszcze mógł porównać do Corolli 1.4 benzyna. Wszelkie uwagi użytkowników mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, obecnie posiadam Corolle 1.4 benzyna, ale chce ja sprzedać i myślę o Auris 1.4 d4d, czy jest

> tu ktoś kto mógłby napisać swoje wrażenia z jazdy tym modelem i z tym silnikiem (chodzi mi o

> te pierwsze modele 2007-2009) a super gdyby jeszcze mógł porównać do Corolli 1.4 benzyna.

> Wszelkie uwagi użytkowników mile widziane.

Jeździłem tymi chwile i jeśli będziesz miał wybór to szukaj zr skrzynią 6 jest wg mnie lepsza / szybsza ma pazur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, obecnie posiadam Corolle 1.4 benzyna, ale chce ja sprzedać i myślę o Auris 1.4 d4d, czy jest

> tu ktoś kto mógłby napisać swoje wrażenia z jazdy tym modelem i z tym silnikiem (chodzi mi o

> te pierwsze modele 2007-2009) a super gdyby jeszcze mógł porównać do Corolli 1.4 benzyna.

> Wszelkie uwagi użytkowników mile widziane.

mialem toto 4 lata ... na gwarancji wymieniona turbina przy przebiegu 25 kkm ... poza tym eksploatacja ... oleju bral od max do min na 15 kkm ...

spalanie roznie - od 4,3 w trasie przy jezdzie przepisowej, do 7,5 w miescie w warszawskich korkach.

porownujac do 1,4 VVTi w corolli sedan - zupelnie inna jazda, od dolu (z malym lagiem od 1800 do 2000 rpm).

Silnik dosc wrazliwy na jakosc paliwa .... na "niemieckim i austriackim" V-power Diesel dostawal skrzydel i odwdzieczal sie spalaniem w okolicy 5 l/100 przy predkosciach autostradowych, aby zaraz po przekroczeniu granicy dostac mula i palic 6,5 po tankowaniu na polskim BP frown.gif

sprzedalem przy 90 kkm ... wspominam milo ... ok.gif

klocki i ori tarcze wytrzymaly do 75 kkm ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mialem toto 4 lata ... na gwarancji wymieniona turbina przy przebiegu 25 kkm ... poza tym

> eksploatacja ... oleju bral od max do min na 15 kkm ...

W Yarisku żony 1,4 d4d, ale 75KM dobija do 200kkm.

Oleju łyka od max do min między wymianami - a to jest 2 litry.

Na rodzaj paliwa raczej nie wrażliwy - co wleje, to mniej więcej tak samo jedzie - autko lekkie, więc i mocy nie brakuje. Za to hałas spory przy większych prędkościach obrotowych.

Uszczelka pod głowicą robiona przy 145kkm. Nie dawno wymienione wszystkie świece żarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na rodzaj paliwa raczej nie wrażliwy - co wleje, to mniej więcej tak samo jedzie

pozniejsze modele, z wtryskami piezoelektrycznymi podobno wrazliwe jeszcze bardziej na jakosc paliwa ...

swoja droga - mnie zdziwilo, ze Auris 1,4 D4D mial tylko jeden tlumik ... srodkowy, a pozbawiony byl koncowego zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozniejsze modele, z wtryskami piezoelektrycznymi podobno wrazliwe jeszcze bardziej na jakosc

> paliwa ...

> swoja droga - mnie zdziwilo, ze Auris 1,4 D4D mial tylko jeden tlumik ... srodkowy, a pozbawiony

> byl koncowego

A i tak pewnie jest ciszej, niż w Yarisie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, obecnie posiadam Corolle 1.4 benzyna, ale chce ja sprzedać i myślę o Auris 1.4 d4d, czy jest

> tu ktoś kto mógłby napisać swoje wrażenia z jazdy tym modelem i z tym silnikiem (chodzi mi o

> te pierwsze modele 2007-2009) a super gdyby jeszcze mógł porównać do Corolli 1.4 benzyna.

> Wszelkie uwagi użytkowników mile widziane.

Jeździłem Corollą 1.4 d4d ale nówencją - silnik cichutki, ma kopyto ok.gif Yarisem z tym silnikiem zrobiłem dotychczas jakiś 1000km i poza sporą turbodziurą to ten silnik ma same zalety. Cichy, dynamiczny, praktycznie nie słychać, że jedziemy dieslem ok.gif

W Yarku spala mi w W-wie prawie 8L/100km bez szaleństw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem Corollą 1.4 d4d ale nówencją - silnik cichutki, ma kopyto Yarisem z tym silnikiem

> zrobiłem dotychczas jakiś 1000km i poza sporą turbodziurą to ten silnik ma same zalety. Cichy,

> dynamiczny, praktycznie nie słychać, że jedziemy dieslem

> W Yarku spala mi w W-wie prawie 8L/100km bez szaleństw

To pewnie nie Yaris I i nie stary d4d 75KM.

Widzę, że stary w porównaniu do nowego pali dużo mniej - w mieście nie przekracza 6l/100km nawet z klimą.

Za to stary jest strasznie głośny - słychać mocny klekot w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kierownik ma od nowości corollę z 2005 r. z 1,4 d4d i dobija teraz do 400kkm bez większych przygód. Oprócz części eksploatacyjnych to wymieniał jedynie alternator. Sprzęgło, turbina i inne wrażliwe podzespoły z uwczesnych diesli są wciąż w oryginale blush.gif

Nie wiem czy to wciąż ten sam silnik ale tamten jest wprost nie z tej ziemi. 20.GIF

Acha warty zaznaczenia jest fakt, że olej wymieniany od przypadku do przypadku a nie wg. przebiegu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, obecnie posiadam Corolle 1.4 benzyna, ale chce ja sprzedać i myślę o Auris 1.4 d4d, czy jest

> tu ktoś kto mógłby napisać swoje wrażenia z jazdy tym modelem i z tym silnikiem (chodzi mi o

> te pierwsze modele 2007-2009) a super gdyby jeszcze mógł porównać do Corolli 1.4 benzyna.

> Wszelkie uwagi użytkowników mile widziane.

większość opisuje Ci ten silnik w corolli, co nie ma większego sensu, bo ten silnik z Aurisem sprawuje się gorzej niż w Corolli. Jeżdżę rolką 1.4d4d i miałem okazję w trakcie dni otwartych pojeździć Aurisem z tym silnikiem i on na ten samochód jest za słaby. Do turlania się z punktu do punktu niech będzie, ale to wszystko. Corolka jest lżejsza i ten silnik w niej sprawuje się zdecydowanie lepiej. Moje odczucia po jazdach testowych były takie:

- komfort, prowadzenie, wyciszenie kabiny itd na korzyść aurisa

- przyśpieszenie, zarówno od 0 jak i elastyczność zdecydowanie lepiej wypada w Corolli

Do tego niezaprzeczalny plus corolki - po złożeniu tylnych siedzeń jest idealnie płaska przestrzeń ok.gif

No i dodam, że mam rolkę po lifcie z ostatnich miesięcy produkcji, więc nie mam problemu z olejem, jak ubędzie max jedna kreska na bagnecie, to wszystko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> maluch po odpaleniu już był nieznośny o ile udało się go odpalić nie urywając linki rozrusznika

Moja żona ma już malucha nowej generacji - z dieslem i odpalany z kluczyka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra, bedzie tego biczowania zlosnik.gif

ale, żeby wywalili postów, to sam widzisz, spalanie średnie 7,5 w mieście. W rolce zimą mieściłem się w okolicach 6,5. Teraz latem oscyluję przy 6 ok.gif Może bym miał podobnie, gdybym latał z pedałem w podłodze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojeździć Aurisem z tym silnikiem i on na ten samochód jest za słaby.

> do punktu niech będzie, ale to wszystko. Corolka jest lżejsza i ten silnik w niej sprawuje się

> zdecydowanie lepiej.

Taaa , a katalogi podają, że Corolla (czyli obecna wersja sedan) jest cięższa od Aurisa grinser006.gif

> Do tego niezaprzeczalny plus corolki - po złożeniu tylnych siedzeń jest idealnie płaska przestrzeń

W Aurisie też jest płasko po złożeniu tylnych oparć claps.gif

A ponadto w Aurisie jak podniosę klapę do góry to do bagażnika wkładam "wszystko".

A w Corolli (rozumianej jako wersja sedan, gdzie Auris to hatchback) przez tę wąską dziurę za dużo nie da się włożyć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaa , a katalogi podają, że Corolla (czyli obecna wersja sedan) jest cięższa od Aurisa

> W Aurisie też jest płasko po złożeniu tylnych oparć

> A ponadto w Aurisie jak podniosę klapę do góry to do bagażnika wkładam "wszystko".

> A w Corolli (rozumianej jako wersja sedan, gdzie Auris to hatchback) przez tę wąską dziurę za dużo

> nie da się włożyć

wszystko sprowadza się do tego, że powinieneś przeczytać cały wątek, wiedziałbyś, o której corolli piszę

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko sprowadza się do tego, że powinieneś przeczytać cały wątek, wiedziałbyś, o której corolli

> piszę

Ponieważ przeczytałem, dlatego napisałem to co napisałem grinser006.gif

Autor wątku w pierwszym poście napisał o pojazdach z lat 2007-2009 a wtedy "dawna" Corolla w wersji hatchback to już Auris , a Corolla to wersja sedan.

Ty swoim postem wciąłeś się w rozmowę , piszesz o Corolli nie wyjaśniając co tak naprawdę (którą Corollę) masz na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie kłóćcie się może źle się wyraziłem i dlatego inne interpretacje mojej prośby, mi chodziło o porównanie Corolli 1.4 benzyna z lat 2002-2004 do Aurisa 1.4 d4d z lat 2007-2009. Za wszystkie wypowiedzi wielkie dzięki no i proszę o jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, nie kłóćcie się może źle się wyraziłem i dlatego inne interpretacje mojej prośby, mi

> chodziło o porównanie Corolli 1.4 benzyna z lat 2002-2004 do Aurisa 1.4 d4d z lat 2007-2009.

nie ma porownania, to zupelnie dwa rozne auta ... jak pisalem - mialem przyjemnosc obcowania z jednym i drugim ... zupelnie dwie rozne charakterystyki ... ani jedno, ani drugie dupy nie urywa, choc jest poprawnym do bolu samochodem ok.gif i jedno (1,4 VVTi w corolli E12) i drugie (1,4 d4d w Aurisie) spisuje sie poprawnie ... tylko tyle i az tyle ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.