Skocz do zawartości

seiko 900 nie chce odpalić


gres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. jestem tu pierwszy raz i proszę o pomoc. Pacjent to seiko mojej żony, który dojechał bez zastrzeżeń na parking a 2 dni później nie chciał odpalić.

Akumulator kręci jak szalony, paliwo dochodzi do silnika, jest iskra, samostart nie pomaga nic. Przy kręceniu słychać tylko pojedyncze zapłony. Co to może być?

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich. jestem tu pierwszy raz i proszę o pomoc. Pacjent to seiko mojej żony, który

> dojechał bez zastrzeżeń na parking a 2 dni później nie chciał odpalić.

> Akumulator kręci jak szalony, paliwo dochodzi do silnika, jest iskra, samostart nie pomaga nic.

> Przy kręceniu słychać tylko pojedyncze zapłony. Co to może być?

> Proszę o jakieś podpowiedzi.

Z podobnych tematów, które przerabiałem u siebie to może warto zwrócić uwagę na czujnik położenia wału korbowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich. jestem tu pierwszy raz i proszę o pomoc. Pacjent to seiko mojej żony, który

> dojechał bez zastrzeżeń na parking a 2 dni później nie chciał odpalić.

> Akumulator kręci jak szalony, paliwo dochodzi do silnika, jest iskra, samostart nie pomaga nic.

> Przy kręceniu słychać tylko pojedyncze zapłony. Co to może być?

> Proszę o jakieś podpowiedzi.

Pytanie, kiedy zmieniane świece i jakiego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby CPW nie domagał nie byłoby iskry. Gdyby 900 nie miała łańcucha szukałbym przyczyny w

> przestawionym rozrządzie. A tak brakuje pomysłów. A kontrolka immo gaśnie?

U mnie było nawet tak, że silnik dosłownie na chwilę "zaskakiwał", po czym gasł. Przyczyną awarii był właśnie CPW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody i świece wymienione w zeszłym roku. NGK o ile pamiętam. Auto robi małe przebiegi.

Ja osobiście też podejrzewam CPW, bo czujnik temperatury odpiąłem i nic to nie zmieniło.

Nawet mechanik go dziś nie chciał przyjąć, bo nie ma komputera. Ręce opadają niewiem.gif

Czy dam radę "od góry" wymienić ten czujnik na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy dam radę "od góry" wymienić ten czujnik na nowy?

Raczej będzie ciężko wcisnąć ręce i klucz, od spodu po odkręceniu osłony swobodne dojście. Jeśli będziesz kupował, to zwróć uwagę na długość przewodu, bo kiedyś mimo że nabyłem teoretycznie oryginałke MM to przewód był krótszy od tego, który wyjąłem z auta i trzeba było trochę poprzeciągać hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fura jest już u innego(nowego?) mechanika. Na razie nie dał rady. Dzwonił czy nie ma zabezpieczenia-wyłącznika. Ale nie ma a w zasadzie jest ale był już odłączony jak go kupiłem 2 lata temu.

Ciekawe co będzie przyczyną-pierwsza diagnoza na słuch była, że jest zalany yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe co będzie przyczyną-pierwsza diagnoza na słuch była, że jest zalany

Jak to mówią wszystko możliwe...jak sprawa się rozwiąże to proszę daj znać bo sam jestem ciekaw, może jakieś info na przyszłość się przyda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna diagnoza, ale jeszcze nie ostateczna, bo auto jeszcze nie naprawione.

Wymieniono świece yikes.gif i podmieniono czujnik wału ale bez rezultatu.

Podejrzany to komputer ale wyrok jeszcze nie zapadł!!!!!

Coś czuje, że drogo mnie to będzie kosztować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolejna diagnoza, ale jeszcze nie ostateczna, bo auto jeszcze nie naprawione.

> Wymieniono świece i podmieniono czujnik wału ale bez rezultatu.

> Podejrzany to komputer ale wyrok jeszcze nie zapadł!!!!!

> Coś czuje, że drogo mnie to będzie kosztować...

Jeśli chcesz to mam kompa z CC899 bez immo. Mogę Ci sprzedać. Wyślę pakę, jak będzie działał to mi zrobisz przelew, a jak to nie pomoże to odeślesz kompa do mnie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.