Skocz do zawartości

Czym usunąć klej po uszczelce na okuciu szafy przesuwnej?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w tytule.

Po kilku latach uszczelka na okuciu rantu drzwi szfy suwanej zaczela sie odklejac.

Zerwalem ja i kupilem nowa uszczelke, jednak po zerwaniu starej na okuciu pozostal klej (jest twardy, szklisty).

Nie wiem jak go usunac zeby nie podrapac aluminium.

Zna ktos dobra metode?

286893101-2.jpg

post-61568-14352520294526_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie jak w tytule.

> Po kilku latach uszczelka na okuciu rantu drzwi szfy suwanej zaczela sie odklejac.

> Zerwalem ja i kupilem nowa uszczelke, jednak po zerwaniu starej na okuciu pozostal klej (jest

> twardy, szklisty).

> Nie wiem jak go usunac zeby nie podrapac aluminium.

> Zna ktos dobra metode?

ostatnio to przerabialem kupiłem spray tytan do czyszczenia pistoletów z pianki montażowej jakieś 15zł na bazie facetom i wszystko tym teraz czyszczenia stara pianka zeszła po pół roku smile.gif w szafie przeżywanej miałem takie włoski przyklejone, włoski odpadły klej żółty pozostał więc tym samym sprayem tytan na szmatką i zeszło po kilku ruchach bez użycia siły. polecam. nic się nie odbarwilo. kupowałem w Leroy za 15 czy 20 zł spray chyba 0,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie jak w tytule.

> Po kilku latach uszczelka na okuciu rantu drzwi szfy suwanej zaczela sie odklejac.

> Zerwalem ja i kupilem nowa uszczelke, jednak po zerwaniu starej na okuciu pozostal klej (jest

> twardy, szklisty).

> Nie wiem jak go usunac zeby nie podrapac aluminium.

> Zna ktos dobra metode?

Jeżeli klej się trzyma tak, że go nie możesz usunąć, a nowe uszczelki będziesz naklejał w tych samych miejscach, to po prostu odtłuść stary klej i naklej uszczelki na niego?

Alternatywnie, jeżeli klej jest szklisty, to spróbuj go podgrzać suszarką, może się uplastyczni i da się go "zwałkowywać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... w

> szafie przeżywanej miałem takie włoski przyklejone, włoski odpadły klej żółty pozostał więc

> tym samym sprayem tytan na szmatką i zeszło po kilku ruchach bez użycia siły. polecam.

wlasnie o taka wlochata uszczelke mi chodzi ok.gif

> nic się

> nie odbarwilo. kupowałem w Leroy za 15 czy 20 zł spray chyba 0,5l

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli klej się trzyma tak, że go nie możesz usunąć, a nowe uszczelki będziesz naklejał w tych

> samych miejscach, to po prostu odtłuść stary klej i naklej uszczelki na niego?

Raczej odpada, bedzie brzydko wygladalo, pozostaly klej stanowi dosc gruba warstwe, dodatkowo miejscami odpadl sam, a miejscami wydrapalem szpare jak na foto.

> Alternatywnie, jeżeli klej jest szklisty, to spróbuj go podgrzać suszarką, może się uplastyczni i

> da się go "zwałkowywać".

To moznaby sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.