Skocz do zawartości

hamulce tył


manic

Rekomendowane odpowiedzi

Na jesień wymieniałem klocki. Zauważyłem teraz przy zmianie kół, że lewe tylne klocki są w 80% zużyte. Prawe koło ok. Zimą zdarzało się, że słyszałem piski z tyłu, właśnie z lewej strony - ustępowały po naciśnięciu hamulca. Wygląda na to, jakby zacisk co jakiś czas nie odbija dobrze. Przy zmianie klocków tłoczek dało się bez problemów wkręcić i chodził raczej luźno. Prowadnice zacisku zostały przesmarowane. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jesień wymieniałem klocki. Zauważyłem teraz przy zmianie kół, że lewe tylne klocki są w 80%

> zużyte. Prawe koło ok. Zimą zdarzało się, że słyszałem piski z tyłu, właśnie z lewej strony -

> ustępowały po naciśnięciu hamulca. Wygląda na to, jakby zacisk co jakiś czas nie odbija

> dobrze. Przy zmianie klocków tłoczek dało się bez problemów wkręcić i chodził raczej luźno.

> Prowadnice zacisku zostały przesmarowane. Co może być przyczyną?

Witam, miałam z prawym tylnym to samo...tez tłoczek rzekomo lekko chodzil..ale okazało się ze chyba jednak nie zawsze odbijalo i po zalozeniu nowych klockow zjechałam je do blachy w ciągu miesiąca...po zakupieniu całego zacisku(używanego ) problem ustal..klocki mam już założone kupę czasu i nie zmieniły swej grubości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi bez zarzutu. Możliwe, że jednak tłoczek się gdzieś przycina, ale dziwne bo wkręcenie

> bezproblemowe.

Ale to nie wyklucza zapieczonej linki.

Sprawdź czy dźwignia na zacisku odbija do końca.

To właśnie było powodem wymiany zacisku w batmobilu.

Kupiłem dwa. ..jeden jeszcze na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prowadnice zacisku zostały przesmarowane. Co może być przyczyną?

Smarowanie to nie wszystko. Mnie tak zrobił gość, że przesmarował i miało być OK, ale nie było, bo klocki zbyt ciasno siedziały w prowadnicach. Jak klocek jest za ciasno to nie odbija. Trzeba jeszcze raz rozebrać, dokładnie wyczyścić, a jak i tak klocki będą za ciasno siedziały to je leciuchno "przejechać" na szlifierce. Nie wiem co na to Fachowcy by powiedzieli, ale u mnie pomogło i jeżdżę już tak któryś miesiąc i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Acha, czyli rozumiem, że sprężyna uchwytu linki musi odciągać linkę do końca.

Może nie do końca, ale czy odbija luzujac klocek.

Kontroluj sobie różnice temperatur między kołami po dojechaniu "gdzieś tam"

To Ci podpowie czy coś blokuje. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak i tak klocki będą za ciasno siedziały to je

> leciuchno "przejechać" na szlifierce. Nie wiem co na to Fachowcy by powiedzieli, ale u mnie

> pomogło i jeżdżę już tak któryś miesiąc i jest OK.

Też tak robię przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie powodem takiego jednostronnego ścierania się klocka było zapieczenie sie tłoczka, przestał odbijać. Nie robiłem tego sam ale chyba właśnie na ręcznym sprężyna nie była w stanie odciągnąć tłoczka. Trochę lakonicznie piszę bo mam stilo od niedawna i nie wiem jak to tam jest rozwiązane. Ogólnie to musiałem zregenerować cały zacisk. Koszt takiej operacji 150zl

> Ale to nie wyklucza zapieczonej linki.

> Sprawdź czy dźwignia na zacisku odbija do końca.

> To właśnie było powodem wymiany zacisku w batmobilu.

> Kupiłem dwa. ..jeden jeszcze na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.