Skocz do zawartości

rejestracja wyrejestrowanego motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupienia CZ 350 i wiem że jest ona wyrejestrowana, będę miał umowę kupna-sprzedarzy, czy jest możliwość normalnego jej zarejestrowania? czy da się wyłącznie na unikat lub zabytek? Na czym polega rejestracja na unikat? bo na zabytek wiem że jest droga i nieopłacalna przy takim motocyklu.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość kupienia CZ 350 i wiem że jest ona wyrejestrowana, będę miał umowę kupna-sprzedarzy,

> czy jest możliwość normalnego jej zarejestrowania? czy da się wyłącznie na unikat lub zabytek?

> Na czym polega rejestracja na unikat? bo na zabytek wiem że jest droga i nieopłacalna przy

> takim motocyklu.

> Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

To zależy... zlosnik.gif

Po pierwsze od tego, kiedy był wyrejestrowany. Jeżeli przed 31.12.1997, to jest szansa, aaaale....tutaj też zależy od WK. Jeżeli był czasowo wyrejestrowany (była kiedyś taka możliwość) to powinno być bez problemu (ale to zależy właśnie od WK - mogą robić problemy, nie znając ustawy zlosnik.gif)

Jeżeli natomiast pojazd był wyrejestrowany przed końcem 1997r, ale trwale - to jużgorzej, choć też zależy od WK zlosnik.gif

TUTAJ małolaty trochę piszą o takich przypadkach z motorynkami, ale przytaczają kilka paragrafów.

Generalnie mam podobny problem - mam moto, które było wyrejestrowane przed końcem 1997r, ale nie wiem jak - trwale czy czasowo. Mam DR bez obciętego rogu, jednak pieczątka o wyrejestrowaniu sięrozmyła i nie idzie jej odczytać - za to datę wyrejestrowania odczytałem. Zamierzam zwrócić się do WK o wyjaśnienie statusu mojego pojazdu i będę walczył, choć wiem, że w moim WK nawet przerejestrowanie pojazdu, który nie był wyrejestrowany sprawiło im problem - opisywałem już kiedyś jakie były jaja przy tej okazji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak był czasowo wyrejestrowany przed 1998 r., to normalnie rejestrujesz.

Zależy w jakim WK...czasem nie jest tak różowo i trzeba powalczyć, jednak czasowe wycofanie z ruchu jest zdecydowanie korzystniejsze, bo za nami stoi ustawa - o której jednak wielu urzędników dowiaduje się w momencie próby zarejestrowania pojazdu wyrejestrowanego czasowo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.