Skocz do zawartości

Bedini centralka i zaślepiona dziura pod obudową filtra pow.


spider200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do tych użytkowników co posiadają lub mieli fabrycznie montowany gaz na Żeraniu. Po wyjęciu zaślepki z napisem Bedini, jak powinny być ustawione te dwie zworki (jakieś fotografia by się przydała). A drugie pytanie po co zaślepiali blachą pod obudową filtra powietrza dziurę od połączenia rezonatora powietrza. Bo chyba powoli będę zmieniał mikser na lovato 92e, bo obecnie za dużo pali.I ustawienia nic nie dają. I czy odetkać i połączyć rezonator jak był fabrycznie składany?Czy to coś da? Podpowiedzcie coś smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... po co zaślepiali blachą pod obudową filtra powietrza dziurę ...

Jak miałem autko z instalacją 2 gen. wyposażoną w silnik krokowy ze śrubą, to też miałem zaślepione. Przy próbie usunięcia zaślepienia autka nie dało się wyregulować na lpg, więc pozostawiłem. Być może teraz układy 2 gen. są na tyle zaawansowane, że zaślepienie nie będzie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...A drugie pytanie po co zaślepiali blachą pod obudową filtra powietrza dziurę od połączenia rezonatora powietrza...

Zaślepione jest, żeby nie dławiło/zgasiło silnika podczas hamowania na luzie (chyba podczas jazdy na luzie też). W 1,4 (Bedini) miałem zaślepione, a teraz w 1,6 (BRC) nie mam, ale za to zrobiłem kompensację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, to dolna obudowa filtra powietrza powinna nie mieć możliwości zassania powietrza bo jest równo docięty plastik końcówki (połączenie z rezonatorem powietrza) obudowy. To skąd jest zasysane powietrze potrzebne do mieszanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co rozumiem, to dolna obudowa filtra powietrza powinna nie mieć możliwości zassania

> powietrza bo jest równo docięty plastik końcówki (połączenie z rezonatorem powietrza) obudowy.

> To skąd jest zasysane powietrze potrzebne do mieszanki?

Wydaje mi się, że u mnie nie było to szczelnie zabudowane, ale raczej przydławione ( już nie pamiętam). Jeśli u Ciebie nie ma możliwości przepływu powietrza od strony rezonatora to pewnie jest jakiś dodatkowy otwór w obudowie filtra powietrza bo inaczej nie wyobrażam sobie jak to może jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.