Skocz do zawartości

Zawór EGR Sedici 1.9 8V 120KM zaslepka


Rekomendowane odpowiedzi

Mam z tym ustrojstwem notoryczne problemy więc tak ostatnio wysłałem do regeneracji mój zawór EGR między czasie zamówiłem tą słynną blaszkę z trzema otworami i dziś wszystko założyłem zgodnie z instrukcją jaką dostałem do tej blaszki. Nie narzekam auto ładnie pali jest żwawe i nie ma już tego przerywania w okolicy 2000 obr/min ale że jestem ciekawy czy aby na pewno wszystko gra podłączyłem Fiacika pod komputer i tam błąd Zawór EGR niski sygnał skasowałem i za około 5 minut to samo i znowu chyba kasowałem z pięć razy i zawsze błąd pojawia się na nowo myślałem już że będzie spokój na 2 lata a tu nic z tego. Szukałem też odpowiedzi na necie no i znalazłem coś zastanawiającego według instrukcji blaszka z otworami ma być przy rurce przepustnicy ale na forum Alfy zalecają montaż od spodu Fiat też zaleca montaż przy rurce przepustnicy i co teraz jak tu z tego być mądry ?

https://plus.google.com/photos/108606469406002449029/albums/5747082738447344481?banner=pwa

http://fotoo.pl//out.php?i=546220_egr1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> według instrukcji blaszka z otworami ma być przy rurce

> przepustnicy ale na forum Alfy zalecają montaż od spodu Fiat też zaleca montaż przy rurce

> przepustnicy i co teraz jak tu z tego być mądry ?

Generalnie w obu miejscach spełni swoją rolę i nie powinna być powodem generowania żadnych błędów przez ECU .

Sprawdź sobie czy masz też błąd po wyciągnięciu kryzy , bo może coś z tą regeneracją nie poszło im zbyt dobrze .

Zakładam że wtyczkę do sterowania EGR-a podpiąłeś wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie w obu miejscach spełni swoją rolę i nie powinna być powodem generowania żadnych błędów

> przez ECU .

dlatego zastanawiałem się czy aby na pewno przykręciłem ją w odpowiednim miejscu, jeszcze tak kombinuję czy jak pomyliłem strony uszczelek czy to ma jakiś wpływ ?

> Sprawdź sobie czy masz też błąd po wyciągnięciu kryzy , bo może coś z tą regeneracją nie poszło im

> zbyt dobrze .

Tak jutro zrobię, wysłałem go do tej firmy www.zawory-egr.pl sprzedają też swoje usługi na allegro i mają dobre opinie, w sumie zawór wyglądał jak nowy zobaczymy mam 12 miesięcy gwarancji

> Zakładam że wtyczkę do sterowania EGR-a podpiąłeś

Na 100% nawet sprawdzałem w FES czy działa i faktycznie wartości % się zmieniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kombinuję czy jak pomyliłem strony uszczelek czy to ma jakiś wpływ ?

Ewentualnie jedynie na szczelność układu .

> Na 100% nawet sprawdzałem w FES czy działa i faktycznie wartości % się zmieniają

To co pokazuje FES to sygnał sterujący EGR-em , a nie jego rzeczywisty stopień otwarcia , wiec nawet przy nie do końca sprawnym mechanicznie zaworze ta wartość będzie się zmieniać smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź sobie czy masz też błąd po wyciągnięciu kryzy , bo może coś z tą regeneracją nie poszło im

> zbyt dobrze .

Miałeś rację pad.gif wyciągnąłem kryzę i wszystko było już jasne, kryza wyglądała jak nowa czyli zawór nigdy się nie otworzył, jednak nie poszło im z tą regeneracją za dobrze no nic przeprosiłem mój awaryjny zawór i włożyłem go z powrotem, do firmy zadzwoniłem Pan był bardzo miły i zarazem zdziwiony dlaczego tak się stało szkoda tylko mojego czasu ale to nic jestem już tak dobry w wymianie tych zaworów że operacja zajmuje mi 20 minut cfaniak.gif a zdaje mie się niż sprzedam auto poprawie czas do 10 minut hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.