Skocz do zawartości

Pompa zanurzeniowa


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam częściowo pod domem zlosnik.gif całkiem ciekawą studnię, ale nie o tym...

Jako że jakiś psychopata ustala ceny wody i ścieków u nas w gminie, do podlewania ogródka mógłbym używać wody ze studni. Pytanie jak ją stamtąd pobrać. zlosnik.gif Dziś w markecie widziałem pompę zanurzeniową za 120 zł, 300 W, wydajność mniej więcej 1m3/h, zanurzenie do 8m, pompowanie słupa do 50m, metalowa (były też plastiki, ciut droższe). Jest sens się w takie coś bawić? Zależy mi żeby oblać z węża warzywka i kwiaty, nabrać wody do konewki - ten m3 na godzinę wydaje się wystarczający. To z marketu produkowane dla Toya, nazywa się PowerUp i ma 2 lata gwarancji, części zamiennych pewnie do tego nie ma.

Na Allegro widziałem też jakieś niby radzieckie, ale mam niejasne wrażenie, że to to samo co ta z marketu.

Brać, nie brać? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tą ruską mam sprawdzoną. Kupiona na targu bez żadnych gwarancji za ok. 80zł.

> Już kilka lat nie wyciągana ze studni, wisi na sznurze i ciśnienie daje bardzo przyzwoite.

Ja mam i membranowa, i taką do brudnej wody, co ma wirnik na dole. i polecalbym ci taka membranowa, daje odpowiednie ciśnienie i bardzo dobrze sie nią podlewa, nawet takim zraszaczem automatycznym. a ta do brudnej wody nie daje żadnego ciśnienia, a jak za bardzo zdlawisz na zraszaczu, to wydatek jest mizerny, moze 200 l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam częściowo pod domem całkiem ciekawą studnię, ale nie o tym...

> Jako że jakiś psychopata ustala ceny wody i ścieków u nas w gminie, do podlewania ogródka mógłbym

> używać wody ze studni. Pytanie jak ją stamtąd pobrać. Dziś w markecie widziałem pompę

> zanurzeniową za 120 zł, 300 W, wydajność mniej więcej 1m3/h, zanurzenie do 8m, pompowanie

> słupa do 50m, metalowa (były też plastiki, ciut droższe). Jest sens się w takie coś bawić?

> Zależy mi żeby oblać z węża warzywka i kwiaty, nabrać wody do konewki - ten m3 na godzinę

> wydaje się wystarczający. To z marketu produkowane dla Toya, nazywa się PowerUp i ma 2 lata

> gwarancji, części zamiennych pewnie do tego nie ma.

> Na Allegro widziałem też jakieś niby radzieckie, ale mam niejasne wrażenie, że to to samo co ta z

> marketu.

> Brać, nie brać?

300W to mało, miałem 1500W, obecnie mam 800W i tyle spokojnie powinno Ci starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam i membranowa, i taką do brudnej wody, co ma wirnik na dole. i polecalbym ci taka membranowa,

> daje odpowiednie ciśnienie i bardzo dobrze sie nią podlewa, nawet takim zraszaczem

> automatycznym. a ta do brudnej wody nie daje żadnego ciśnienia, a jak za bardzo zdlawisz na

> zraszaczu, to wydatek jest mizerny, moze 200 l/h.

A jaką masz moc? Bo Cinek wyżej jakieś ciężkie kilowaty poleca... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 300W to mało, miałem 1500W, obecnie mam 800W i tyle spokojnie powinno Ci starczyć.

Takich mocnych to nie było - tzn. były, ale plastikowe. Jakoś mnie te plasticzki nie przekonują, choć może dzięki plastikowi byłaby szansa je wyłowić w razie "awarii" sznurka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takich mocnych to nie było - tzn. były, ale plastikowe. Jakoś mnie te plasticzki nie przekonują,

> choć może dzięki plastikowi byłaby szansa je wyłowić w razie "awarii" sznurka...

To się trzyma na sznurku, kablu i wężu. W razie W wyciągniesz za cokolwiek, woda wypiera.

Mam taka plasticzaną i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaką masz moc? Bo Cinek wyżej jakieś ciężkie kilowaty poleca...

Membranowa ma 300 W, wydatek zależy od ciśnienia i zmienia sie od 300 l/h przy 5 barach do 1000 l/min przy 1 barze. Podlewanie z niej mogę porównać do podlewania po podłączeniu do kranu, tyle że u nas w sieci ciśnienie jest niskie, 1.3 bara.

Ta do brudnej wody to jest ogólnie nie za fajna. Na początku jak mam w zbiorniku lustro wody dość wysoko, to nawet pompuje. Ale wystarczy, że spadnie gdzieś na 1 metr od poziomu ziemi, to wydajność jest mizerna, może 200 - 300 l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakupiłem takie coś gardena używane na allegro za 130PLN, śmiga aż miło, ciśnienie na 50m węża 3/4cala jest takie że nie można palcem utrzymać. Używam do podlewania kwiatków i nawadniania trawnika, chodzi z 3 zraszaczami tego typu zraszacz i ciśnienie jest odpowiednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Membranowa ma 300 W, wydatek zależy od ciśnienia i zmienia sie od 300 l/h przy 5 barach do 1000

> l/min przy 1 barze. Podlewanie z niej mogę porównać do podlewania po podłączeniu do kranu,

> tyle że u nas w sieci ciśnienie jest niskie, 1.3 bara.

> Ta do brudnej wody to jest ogólnie nie za fajna. Na początku jak mam w zbiorniku lustro wody dość

> wysoko, to nawet pompuje. Ale wystarczy, że spadnie gdzieś na 1 metr od poziomu ziemi, to

> wydajność jest mizerna, może 200 - 300 l/h.

A głośne to jest?

Bo patrząc na swoją studnię widzę, że musiałbym albo jakieś wypas rozwiązanie zastosować (a nie mam teraz na to kasy), albo spróbować z czymś podstawowym i obczuć sprawę. Studnia jest kamienna, bardzo szeroka, głęboka i obecnie schowana pod płytą betonową z "kratką". Wprowadziłem ogólny zakaz wstępu na płytę (do którego się nie stosuję i deprawuję wszystkich). A kiedyś mam zamiar zrobić z tego ładną studnię w starym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.