Skocz do zawartości

Rozkodowanie radia


szabla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przywiozlem z niemiec Lagune bylo wniej radyjko Blaupunkt orygonalne z napisem Renalult. Jednak akumulator byl rozpiety a w ksiazce nie znalalem zadnego kodu? W zwiazku z tym pytanie jest moze jaki uniwersalny kod na te radia??? ( wiem ze to moze glupie pytanie bo sam w to nie wierze ale zapytam smile.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam przywiozlem z niemiec Lagune bylo wniej radyjko Blaupunkt

> orygonalne z napisem Renalult. Jednak akumulator byl rozpiety a

> w ksiazce nie znalalem zadnego kodu? W zwiazku z tym pytanie

> jest moze jaki uniwersalny kod na te radia??? ( wiem ze to moze

> glupie pytanie bo sam w to nie wierze ale zapytam )

W serwisie --> po podaniu VIN dostaniesz kod do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawę --

> Gratisowo --> racze nie, chyba że masz znajomości w serwisie.

Hehe tak myslalem tylko podejzewam ze taka informacja w serwsie moze byc drozsza od normalnego rozkodowania radia ( u nas biora 40zl) i wzwyz. ALe dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe tak myslalem tylko podejzewam ze taka informacja w serwsie moze

> byc drozsza od normalnego rozkodowania radia ( u nas biora 40zl)

> i wzwyz. ALe dzieki za info

Róznica polega na tym, że w serwisie podasz VIN i dostajesz kod, a poza ASO radio musisz wymontować, zawieźć do "fachowca" i spowrotem zamontować.

Jeżeli cena (imho taka usługa powinna być gratis) przekroczy 50PLZ to byłby to skandal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisalem emeil do Ofiona w Kielcach. Napisali ze zapraszaja z

> samochodem o cenie niec nie bylo poczekamy moze odpisza to

> podziele sie wiadomoscia o cenie

Hej jak mowilem dam znac ile kosztuje odzysaknie kodu w serwsie po numerze VIN - 50zl brutto smile.gif to wole wyjac to radio dac u siebie 40 - 50zl a nie doliczac jeszcze paliwa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej jak mowilem dam znac ile kosztuje odzysaknie kodu w serwsie po

> numerze VIN - 50zl brutto to wole wyjac to radio dac u siebie

> 40 - 50zl a nie doliczac jeszcze paliwa

Tylko weź pod uwage że spec od radia będzie to radio rozkręcał wlutowywał się w pamięć oglólnie troche w nim grzebał , pytanie czy to jest staranny spec czy nie smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko weź pod uwage że spec od radia będzie to radio rozkręcał

> wlutowywał się w pamięć oglólnie troche w nim grzebał , pytanie

> czy to jest staranny spec czy nie

Dokladnie .... Widzialem juz kilka radyjek rozkodowanych przez "specjalistow" ktore potem "glupialy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Jest jeszcze inna sytuacja. Kod kodem, w serwisie mogą podać bezpłatnie, ale jeżeli wprowadzisz błędny code 20 razy to masz blokadę i wtedy odblokowanie kosztuje i to słono. Mam Lagunę i blaupunkta (sprowadzona drive.gif) bez kodu. Co prawda jest to tylko radiomagnetofon, który i tak wymieniłem na Pionka, ale przy kierownicy mam pilota fabrycznego od tego radia i chciałem sobie zobaczyć jak się to sprawuje. Przejrzałem instrukcję, papierki, ale kodu nie znalazłem, więc zaciągnąłem kalkulator z netu (kolega elektronik-serwisant polecił) po wprowadzeniu tego co potrzeba (nie będę tu instruował nikogo) wyrzuciło kod, jednak po wielu próbach okazało się że nie ten ponieważ w Renault i Cytrynach te radia miały inaczej kody wprowadzane itd... Zablokowałem sobie je na amen sciana.gif. Pomógł kolega elektronik (nie wiem dlaczego od razu nie pojechałem do niego) jednak wymagało to ingerencji w układ wewnątrz radia. Ponieważ kolega to kosztowało mnie to 0,5, ale Serwis Renault życzył sobie za to 150 zł bodajże netto (to radio nie jest tego warte). czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.