Skocz do zawartości

[CLIO III] Brak regulacji szybkosci wycieraczek


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Brat zakupil Clio III 1.2 TCE, dosc fajne, ale staram sie ogarnac jakies tam drobne mankamenty

Na pierwszy rzut idzie brak regulacji czasowej wycieraczek przednich - działają przerywane najwolniejsze. Co to moze byc ?? Czyscilem juz styki w silniczku, ale nie pomoglo.

Dodatkowo nie moge załączyć tylnej wycieraczki recznie. Gdy mam zalaczone wycieraczki przednie i wrzuce wsteczny to wycieraczka sie zalaczy. Tak samo sie zalaczy, gdy chce spryskac tylna szybe.

Co to moze byc ?? Cala reszta na prawej manetce dziala. Rozebralem ja dzis, ale wyglada dobrze, nic nie jest popalone ani nic. Chociaz obstawiam, ze manetka jest strzelona i dlatego te dwie funkcje nie dzialaja. Jak myslicie ?

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pierwszy rzut idzie brak regulacji czasowej wycieraczek przednich - działają przerywane

> najwolniejsze. Co to moze byc ?? Czyscilem juz styki w silniczku, ale nie pomoglo.

Może są inteligentne i programują się w zależności od częstotliwości włączania? Generalnie włączasz pracę przerywaną. Jak ramiona przelecą po szybie to zaraz włącz 1 kolejny ich cykl ustawiając na krótki moment pracę ciągłą. Komputer uzna, że taka jest prawidłowa częstotliwość i będzie ją powtarzał. Nie wiem czy jest taka funkcja w tym samochodzie ale podejrzewam, że tak smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może są inteligentne i programują się w zależności od częstotliwości włączania? Generalnie włączasz

> pracę przerywaną. Jak ramiona przelecą po szybie to zaraz włącz 1 kolejny ich cykl ustawiając

> na krótki moment pracę ciągłą. Komputer uzna, że taka jest prawidłowa częstotliwość i będzie

> ją powtarzał. Nie wiem czy jest taka funkcja w tym samochodzie ale podejrzewam, że tak

nie ma czegos takiego. Sa po prostu 4 kropelki na wlaczniku i nimi sie reguluje czestotliwosc pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma czegos takiego. Sa po prostu 4 kropelki na wlaczniku i nimi sie reguluje czestotliwosc

> pracy.

Jeśli jest czujnik deszczu to ta regulacja działa, delikatnie mówiąc, kiepsko. Zmienia się czułość na deszcz i czasem to działą a czasem nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.