Skocz do zawartości

Istnieje regulacja prawna dotycząca...


rowerb

Rekomendowane odpowiedzi

... czasu wyświetlania żółtego światła przed zapaleniem się zielonego?

Nie jest to może ważne ale mnie ostatnio zaintrygowało spostrzeżenie dotyczące tego, że na niektórych sygnalizatorach - zanim zapali się zielone światło - żółte jest wyświetlanie krócej niż na innych.

Trochę to śmieszne bo zazwyczaj (przynajmniej w Szczecinie) długo świeci się żółte na skrzyżowaniu, na którym zielone pali się dość krótko. Fakt, że te 3-4 s nic nie zmienią ale to dziwne że komputer sterujący światłami po jednej stronie skrzyżowania wyświetla to światło o te właśnie 3-4 s dłużej niż po przeciwległej stronie.

P.S. Na niektórych nawet nie zdążę wbić jedynki a już się zielone świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zolte pali sie 3-4s

następnym razem jak będę jechał to zmierzę dokłądnie ale metoda mówienia 1001, 1002, 1003, 1004 (hehehe) pozwoliła zauważyć zmianę między 1003 a 1004

problem w tym, że przyglądanie się sygnalizatorom tak przykuło moją uwagę, że zapomniałem które to skrzyżowanie, niemniej jednak różnice widoczne są gołym okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, ustawiają 5 sekund, co moim zdaniem jest zbyt krótkie, ale tłumaczą, że inaczej nie uda się utrzymać płynności ruchu.

A ja na to, że jak g... nie umie pływać, to mówi, że woda za rzadka zlosnik.gif Bo w większości krajów świata daje się utrzymać nie gorszą płynność ruchu, niż w np. Warszawie, a świata żółte są dłuższe, a do tego w niektórych krajach jeszcze poprzedzone migającym zielonym. No, ale jak mamy "krótkich" inzynierów ruchu, to i mamy krótkie światła żółte hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w niektórych krajach jeszcze poprzedzone migającym

> zielonym.

No,.to jest PIĘKNE rozwiązanie, zwłaszcza w gestii zwiększania płynności ruchu.

Niestety wątpię, żeby unas się przyjęło skoro co mądzrzejsi potrafią zlikwidować zielone strzałki w imię jakichś teoretycznych zysków na bezpieczeństwie.

Tylko patrzeć, jak jakiś geniusz wpadnie na koncept, p.t.zakaz ruchu zwiększy bezpieczeństwo o 99%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w większości krajów świata daje się utrzymać nie gorszą

> płynność ruchu, niż w np. Warszawie, a świata żółte są dłuższe,

> a do tego w niektórych krajach jeszcze poprzedzone migającym

> zielonym.

Tak jest na przykład na Litwie. Ale u nas to chyba spowodowałoby to, że ludzie widząc migające zielone w oddali dodawaliby gazu i przelatywali na żółtym z bardzo dużymi prędkościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale powinny być jakieś normy lub normatywy. Należy szukać w przepisach branżowych - czyli inżynierii ruchu drogowego, bo w KD nic takiego na pewno nie znajdziesz.

PS. Jak sobie przypomnisz lub sprawdzisz to napisz jakie to skrzyżowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jest na przykład na Litwie. Ale u nas to chyba spowodowałoby to,

> że ludzie widząc migające zielone w oddali dodawaliby gazu i

> przelatywali na żółtym z bardzo dużymi prędkościami.

nie o to żółte chodzi rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam, ustawiają 5 sekund, co moim zdaniem jest zbyt

> krótkie, ale tłumaczą, że inaczej nie uda się utrzymać płynności

> ruchu.

> A ja na to, że jak g... nie umie pływać, to mówi, że woda za rzadka

> Bo w większości krajów świata daje się utrzymać nie gorszą

> płynność ruchu

hmmm wydaje mi sie ze we francji, anglii lub belgii (nie pamietam w ktorym kraju to widzialem) nie ma sygnalu czerwono-zoltego przed zapaleniem sie zielonego. cykl przebiega nastepujoco: zielone -> zolte -> czerwone -> zielone......itd. Samochody od razu ruszaly po zapaleniu zielonego - nie bylo zadnej zwloki na wbicie biegu czy inne rzeczy...........

PS. jak ktos chce to zawsze znajdzie wymowke........... smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.