Skocz do zawartości

kotwa sufitowa z haczykiem


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

moja żona, zażyczyła sobie na balkonie taką huśtawkę (mnie więcej):

brasil_r2.jpg

póki co, zamocowałem ją na haku huśtwkowym:

kolkek_hakhustawkowy_2.jpg

gdzie b= 80mm, c=12mm - kołek plastikowy

jak dla mnie jest to mega lipa

szukam lepszego rozwiązania

np:

ekorre-hak-do-hustawek.jpg

klik

412-412-thickbox.jpg

co polecacie ?

wywiercony mam już otwór o śr=12mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda kotwa mechaniczna w tym przypadku będzie lepsza niż kołek plastikowy a sposób montażu ma już mniejsze znaczenie, czyli czy umocujesz te uszy za pomocą tej kotwy czy użyjesz kotwy z hakiem tak samo będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> każda kotwa mechaniczna w tym przypadku będzie lepsza niż kołek plastikowy a sposób montażu ma już

> mniejsze znaczenie, czyli czy umocujesz te uszy za pomocą tej kotwy czy użyjesz kotwy z hakiem

> tak samo będzie działać.

czyli tak jak myślałem, taka metalowa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są też kotwy chemiczne (droga impreza). Coś w rodzaju żywicy w którą wkręcasz wkręt na mokro i po

> jakimś czasie to wszystko zastyga na stałe.

kupię chyba coś w rodzaju:

hak-na-sufit-sufitowy-ma_557.jpg

i przykręcę to na dwie kotwy metalowe (jest sens na cztety?) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co polecacie ?

Przy takim wahliwym mocowaniu w zasadzie 100% pewności daje tylko otwór na wylot i na górze porządna sztaba z otworem i nakrętka zlosnik.gif. Plastikowy kołek odpada, metalowa kotwa może wytrzyma, ale na wszelki wypadek nie huśtajcie się na tym za mocno grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupię chyba coś w rodzaju:

> i przykręcę to na dwie kotwy metalowe (jest sens na cztety?)

Zależy jaka masa? ;-)

Normalnie, jedna metalowa kotwa 100/12mm, w żelbet wytrzyma bezpiecznie kilkaset kg.

No ale ja tam nie wiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Statycznie wytrzyma, ale pamiętaj że tutaj będzie się kiwać .

> Ja tam swoje wiem .

jak dobrze dobierze kotwę na ściananie i wyrywanie to że się bedzie "kiwać" jak to powiedziałeś nie ma znaczenia. Byleby jak najkrótszy fragment kotwy pracował na zginanie.

Mechaniczna Hilti albo Fischer i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja żona, zażyczyła sobie na balkonie taką huśtawkę

A ta huśtawka była już testowana, czy tylko widziana na zdjęciu? bo z mojego doświadczenia to nie ma ani trochę wygody hamaka - za mała powierzchnia na której się siedzi i cały materiał solidnie ściska siedzącego w nim osobnika. Z nogami tez nie wiadomo co zrobić, jak się na tym siedzi. No chyba, że dla mniejszych i lżejszych osób jest to wygodniejsze, ale raczej wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mała powierzchnia na której się siedzi i cały materiał

> solidnie ściska siedzącego w nim osobnika. Z nogami tez nie wiadomo co zrobić,

Wiesz, tym to już się będzie zajmował kolega autor wątku, on już najlepiej wie, co zrobić z nogami osoby huśtającej się... biglaugh.gifhehe.gifhehe.gifoink.gif są młodzi, chcą spróbować czegoś innego... 270747800-sex.gifwaytogo.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co polecacie ?

> wywiercony mam już otwór o śr=12mm

Średnica nie ma aż takiego znaczenia, zawsze można dać większe wiertło biglaugh.gif

Jeśli ma to być OK, to tylko kołek całostalowy (inaczej w koszulce stalowej) - taki, jaki pokazałeś na fotce, ale dałbym bez tego otwartego haka, zaś na wystający fragment gwintu nakręcił nakrętkę oczkową

286938166-nakr%EAtkaoczkowa.jpg

z jak największą podkładką - wtedy masz pewność, że kołek nie będzie pracował na zginanie, lecz jedynie na wyrywanie.

Co do średnicy kołka - sam na takich całostalowych mocowałem balustradę na balkonie - dostałem takie, jak chciałem - fi 20, są dość mocne... biglaugh.gifhehe.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.