Skocz do zawartości

Samochód ciężarowy w rolnictwie.


Jarecki88

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Studiuję internetowe wypociny na temat dokumentów i wymogów, by móc używać ciężarówki w rolnictwie i już osiwiałem. grinser006.gif

Ojciec prowadzi gospodarstwo rolne. Posiada PJ C+E i nieważne od nie wiem kiedy ŚK. Jest okazja by kupić skrzyniowego MANa z wywrotem. Doszliśmy do wniosku, że przydałby się w gospodarstwie. Jednak wcześniej chciałbym się dowiedzieć, jakie trzeba mieć dokumenty, by tym ustrojstwem się poruszać.

Czy wymagana jest KW, psychotesty itp?

Czy konieczne jest tacho?

Czy są jakieś specjalne podatki?

Czy musi być viaToll, jeśli auto nawet nie zbliży się do płatnych odcinków dróg? grinser006.gif

Dzięki za pomoc. piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Studiuję internetowe wypociny na temat dokumentów i wymogów, by móc używać ciężarówki w

> rolnictwie i już osiwiałem.

> Ojciec prowadzi gospodarstwo rolne. Posiada PJ C+E i nieważne od nie wiem kiedy ŚK. Jest okazja by

> kupić skrzyniowego MANa z wywrotem. Doszliśmy do wniosku, że przydałby się w gospodarstwie.

> Jednak wcześniej chciałbym się dowiedzieć, jakie trzeba mieć dokumenty, by tym ustrojstwem się

> poruszać.

> Czy wymagana jest KW, psychotesty itp?

wg wiedzy jaką posiadam , to na swoje potrzeby nie potrzebuje żadnych badań. wystarczy mieć ( nie pamiętam dokładnie jak się to nazywa) żaświadczenie z gminy o prowadzeniu gospodarstwa , KRUS

>

Czy konieczne jest tacho?

tarczka lub karta w cyfrze musi być , nie obowiązuje natomiast czas pracy

> Czy są jakieś specjalne podatki?

tak, od środków transportu , stawki ustala gmina - patrz kilka postów wyżej

> Czy musi być viaToll, jeśli auto nawet nie zbliży się do płatnych odcinków dróg?

nie , viatoll jest potrzebny tylko na płatnych drogach , których przybywa

> Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

]Rolnicy, jako grupa zawodowa, nie zostali wyłączeni z obowiązku uiszczania opłaty elektronicznej. Jeśli rolnik porusza się po sieci dróg płatnych pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t, np. samochodem ciężarowym, wówczas pojazd ten podlega opłacie w ramach systemu viaTOLL.


Wg mojej wiedzy każdy pojazd lub zespół pojazdów o DMC powyżej 3,5T poruszający sie po drogach publicznych powinien być zarejestrowany w sytsemie viatoll i mieć Viabox'a.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> ]Rolnicy, jako grupa zawodowa, nie zostali wyłączeni z obowiązku uiszczania opłaty elektronicznej.

> Jeśli rolnik porusza się po sieci dróg płatnych pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie

> całkowitej powyżej 3,5 t, np. samochodem ciężarowym, wówczas pojazd ten podlega opłacie w

> ramach systemu viaTOLL.

> Wg mojej wiedzy każdy pojazd lub zespół pojazdów o DMC powyżej 3,5T poruszający sie po drogach

> publicznych powinien być zarejestrowany w sytsemie viatoll i mieć Viabox'a.

> Pozdrawiam

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wg mojej wiedzy każdy pojazd lub zespół pojazdów o DMC powyżej 3,5T poruszający sie po drogach publicznych powinien być zarejestrowany w sytsemie viatoll i mieć Viabox'a.<

Nie każdy.

Quote:

Uwaga! kierowcy poruszający się poza siecią dróg objętych systemem viaTOLL nie mają obowiązku posiadania w pojazdach urządzenia viaBOX.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> ]Rolnicy, jako grupa zawodowa, nie zostali wyłączeni z obowiązku uiszczania opłaty elektronicznej.

> Jeśli rolnik porusza się po sieci dróg płatnych pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie

> całkowitej powyżej 3,5 t, np. samochodem ciężarowym, wówczas pojazd ten podlega opłacie w

> ramach systemu viaTOLL.

> Wg mojej wiedzy każdy pojazd lub zespół pojazdów o DMC powyżej 3,5T poruszający sie po drogach

> publicznych powinien być zarejestrowany w sytsemie viatoll i mieć Viabox'a.

> Pozdrawiam

mam w zajezdni 300 autobusów, które poruszają się po drogach publicznych i TYLKO 28 z nich ma viaboxy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> ]Rolnicy, jako grupa zawodowa, nie zostali wyłączeni z obowiązku uiszczania opłaty elektronicznej.

> Jeśli rolnik porusza się po sieci dróg płatnych pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie

> całkowitej powyżej 3,5 t, np. samochodem ciężarowym, wówczas pojazd ten podlega opłacie w

> ramach systemu viaTOLL.

> Wg mojej wiedzy każdy pojazd lub zespół pojazdów o DMC powyżej 3,5T poruszający sie po drogach

> publicznych powinien być zarejestrowany w sytsemie viatoll i mieć Viabox'a.

> Pozdrawiam

To poszerz swoją wiedzę .Viatoll obowiązuje tylko na płatnych odcinkach dróg krajowych i autostradach zarządzanych przez GDDKiA . Jeżdżąc po innych drogach,system Viatoll jest nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.