Skocz do zawartości

Zakupowo-poradowo zwinnie B/C do 20kpln


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 20.GIF

Budżet zakupowy 18-20kpln + pakiet startowy 5-8kpln, w zależności od zakupu i stanu.

Rozmiarowo do 4,4m długości, masa do 1350kg, pojemność od 1,7l do powiedzmy 3,0.

Mocowo od 180KM w górę devil.gif

Ma być w miarę zwinnie i elastycznie, czyli "dmuchawce" wchodzą w grę i N/A większej pojemności również wink.gif

Napęd dowolny, silnik lubiący się z lpg, bo pojazd będzie robił 20-25kkm rocznie.

Diesle kategorycznie odpadają old.gif

W grę wchodzą hatchbacki lub coupe. Jeżdżę w 90% sam, czasem +1, bagażnik może być, ale nie musi grinser006.gif

Im lepszy stosunek mocy do masy, tym lepiej ok.gif

Nie starsze niż 2000r, niekłopotliwe w naprawach, obowiązkowo klima, najlepiej automatyczna i pełna elektryka. smile.gif

Zawias - kolumny z przodu, belka z tyłu - bez wielowahacza, szczególnie alu grinser006.gif

Co byście doradzili w tym temacie Szanowni Użytkownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś w ten deseń:

Clio 2.0

Megane 2.0

Nie chodzi o te konkretne egzemplarze ale auta w miarę świeże i trochę mocniejsze zlosnik.gif

Tu jeszcze są dwa auta, które mi się zawsze podobały:

Civic

Astra Coupe

chociaż bardziej podoba mi się wersja 3d zlosnik.gif:

Astra OPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> impreza ? leon 2,8v6

impreza 2,5 H4 wolnossąca ostatecznie, ale T z lpg jest bardziej uciążliwe - regulacja zaworów crazy.gif

Leon 1 Top Sport 1,8T 180KM lub Cupra/Cupra R 210/225KM są w stawce wink.gif

Ale w tym układzie, tylko FWD, haldexa nie chcę z "podłogą" Golfa 4

Audi A3 180KM, czy ostatecznie TT też może być

Nawet Ibiza po 2003r z 1,8T da radę zlosnik.gif

Octavii 1 RS nie chcę, bo nie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie pozostaje jedno - czy to ma być do jazdy na co dzień? Bo jeśli tak, to wydłubane będzie...

> mało komfortowe.

ma być do jazdy na co dzień, więc dłubanie grube odpada, ewentualnie przy T jakiś mały program, czy coś i już ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości czemu

> Mam e46 318ti i jesli mialbym zamieniac to wlasnie tylko na 325ti

Nie jestem fanem BMW, czy grupy VAG, ale Fiat nie ma nic w ofercie, co sprosta moim potrzebom, więc szukam poza włoszczyzną wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może coś w ten deseń:

> Clio 2.0

Odpada, szukałem już kiedyś i nie ma sensu zlosnik.gif

> Megane 2.0

nie ten budżet jeszcze grinser006.gif

> Nie chodzi o te konkretne egzemplarze ale auta w miarę świeże i trochę mocniejsze

> Tu jeszcze są dwa auta, które mi się zawsze podobały:

> Civic

Nie podoba mi się charakterystyka silnika do mojej jazdy, z lpg pewnie będzie się gryzło crazy.gif

> Astra Coupe

nie bardo mi się podoba ta linia oslabiony.gif

> chociaż bardziej podoba mi się wersja 3d :

> Astra OPC

Fajne, ale 2,0T byłoby lepsze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przychodzi mi do głowy jeszcze to: przykłady:

Focus ST

oraz to, chyba najbardziej rozsądne, może niekoniecznie z tym pakietem dokładek ale:

A trzy

jakby tak jeszcze wersje z 3.2 wyrwać ale pewnie w tej cenie będzie ciężko crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to przychodzi mi do głowy jeszcze to: przykłady:

> Focus ST

ta sztuka zdecydowanie odpada, ale w wersji RS 2.0T i niebieskim kolorze może być, ciekawe jak z lpg? zlosnik.gif

> oraz to, chyba najbardziej rozsądne, może niekoniecznie z tym pakietem dokładek ale:

> A trzy

A czy jak najbardziej, z 1,8T ale w wersji FWD, nie chcę haldexa z płytą podłogową Golfa 4

> jakby tak jeszcze wersje z 3.2 wyrwać ale pewnie w tej cenie będzie ciężko

a 3,2 nie było FSI ? tam lpg nie podejdzie crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta sztuka zdecydowanie odpada, ale w wersji RS 2.0T i niebieskim kolorze może być, ciekawe jak z

> lpg?

ta sztuka jest mocno udziwniona zlosnik.gif

> A czy jak najbardziej, z 1,8T ale w wersji FWD, nie chcę haldexa z płytą podłogową Golfa 4

to powinieneś spokojnie znaleźć wersję 180 z FWD ok.gif

> a 3,2 nie było FSI ? tam lpg nie podejdzie

fsi było chyba później hmm.gif

to jeszcze z innej beczki zlosnik.gif:

MG

oraz:

Merc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem fanem BMW, czy grupy VAG, ale Fiat nie ma nic w ofercie, co sprosta moim potrzebom, więc

> szukam poza włoszczyzną

taki e46 318ti (~150KM) compact daje wiecej fun z jazdy* niz 200KM octavia RS

wiec naprawde waro sporobowac 325ti...

*- mowie o innej jezdzie niz tylko na wprost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta sztuka jest mocno udziwniona

> to powinieneś spokojnie znaleźć wersję 180 z FWD

> fsi było chyba później

> to jeszcze z innej beczki :

> MG

całkiem sympatyczny, ale sedan, a wtedy w grę wchodzi jeszcze Jag X-type 3.0 4x4, jeszcze nie tym razem wink.gif

> oraz:

> Merc

fajny, ale nie wiem jak te 3,2 radzą sobie z lpg w Mercach i jak z obsługą, wszak to klasa premium crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taki e46 318ti (~150KM) compact daje wiecej fun z jazdy* niz 200KM octavia RS

> wiec naprawde waro sporobowac 325ti...

> *- mowie o innej jezdzie niz tylko na wprost

Jak w takim 325Ti wygląda eksploatacja przy zakładamy, normalnej jeździe, nie bokiem?

chodzi mi o wytrzymałość zawiasu, napędu, jakie bolączki silnika/skrzyni biegów/elektryki/blacharki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w takim 325Ti wygląda eksploatacja przy zakładamy, normalnej jeździe, nie bokiem?

> chodzi mi o wytrzymałość zawiasu,

tanszy niz a4 drozszy niz a3 i podobnie z wytrzymaloscia

natomiast powadzeniem przewyzsza a4 i a3

poz atym moza zalozyc takie wachcze ze juz pozniej zmieniasz same koncowki za grosze zamiast caly wachacz

> napędu, jakie bolączki silnika/skrzyni

> biegów/elektryki/blacharki?

silnik i skrzynia pancerna

ogolnie tu nie ma slabych stron. moze polecec mocowanie tylnego dyfra, peknac tylna sprężyna, trzeba sie wyposazyc w kompa do kasowania bledow ale to jak w kazdy "nowoczesnym" aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> całkiem sympatyczny, ale sedan, a wtedy w grę wchodzi jeszcze Jag X-type 3.0 4x4, jeszcze nie tym

> razem

nie ten link wkleiłem zlosnik.gif jest i htb:

MG hot hatch

> fajny, ale nie wiem jak te 3,2 radzą sobie z lpg w Mercach i jak z obsługą, wszak to klasa premium

miałem MB E-klase tyle, że w CDI i nie narzekałem zbytnio poza tym, że polubił się z rudą sick.gif masz jeszcze do wyboru kompresory, niektóre już z lpg ale tak naprawdę mało wiem z praktyki o benzynach w MB poza tym, że 3.2 jeździłem kiedyś sporo w E klas-99 rok i silnik zacny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ten link wkleiłem jest i htb:

> MG hot hatch

dalej egzotyka dla mnie, a i z rudą kłopotu troszkę crazy.gif

> miałem MB E-klase tyle, że w CDI i nie narzekałem zbytnio poza tym, że polubił się z rudą masz

w210 wiem, w211 też są chrupiące crazy.gif

> jeszcze do wyboru kompresory, niektóre już z lpg ale tak naprawdę mało wiem z praktyki o

> benzynach w MB poza tym, że 3.2 jeździłem kiedyś sporo w E klas-99 rok i silnik zacny

właśnie bardziej myślałem nad coupe kompressor i lpg, ale to ze swoimi montażystami muszę pogadać wink.gif

jak C coupe z rudą się ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tanszy niz a4 drozszy niz a3 i podobnie z wytrzymaloscia

> natomiast powadzeniem przewyzsza a4 i a3

> poz atym moza zalozyc takie wachcze ze juz pozniej zmieniasz same koncowki za grosze zamiast caly

> wachacz

W BMW jest jakiś normalny zawias, czy tak jak w VAG alu wahacze? Jak w Ti wygląda ta sprawa? hmm.gif

> silnik i skrzynia pancerna

silnik na łańcuchu? jak wyglądają ilości olejów w silniku i skrzyni i co tam wlać po zakupie najlepiej?

> ogolnie tu nie ma slabych stron. moze polecec mocowanie tylnego dyfra, peknac tylna sprężyna,

czyli nie tak źle zlosnik.gif

Ciężko będzie znaleźć coś niezajechanego pewnie? crazy.gif

> trzeba sie wyposazyc w kompa do kasowania bledow ale to jak w kazdy "nowoczesnym" aucie

to się zrobi, wszak ma 3 Fiaty, w tym Stilo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W BMW jest jakiś normalny zawias, czy tak jak w VAG alu wahacze? Jak w Ti wygląda ta sprawa?

Alu wachacze, ale mniej i trwalsze

> silnik na łańcuchu? jak wyglądają ilości olejów w silniku i skrzyni i co tam wlać po zakupie

> najlepiej?

Lancuch. 6l 5w30 spec bmw (normalna cena)

> czyli nie tak źle

> Ciężko będzie znaleźć coś niezajechanego pewnie?

Tak. Ja zdecydowalem kupić zaniedbane i dorowadzic do stanu jaki mnie satysfakcjonuje

> to się zrobi, wszak ma 3 Fiaty, w tym Stilo

Tu jest zdecydowanie lepiej, ale japonczyk to nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alu wachacze, ale mniej i trwalsze

no to nie ma źle smile.gif

> Lancuch. 6l 5w30 spec bmw (normalna cena)

Ale łańcuch, a nie "łańcuch" jak w VAGach? Co ile producent przewidział wymianę rozrządu/oleju w silniku i w skrzyni?

> Tak. Ja zdecydowalem kupić zaniedbane i dorowadzic do stanu jaki mnie satysfakcjonuje

czyli plan na przyszłe wakacje - dopieszczanie, tak jak ze Stilo miałem zlosnik.gif

> Tu jest zdecydowanie lepiej, ale japonczyk to nie jest

no to będzie bezawaryjnie zupełnie, bo nie mogę narzekać na swoje Fiaty 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to nie ma źle

> Ale łańcuch, a nie "łańcuch" jak w VAGach?

lancuch dozywotni

> Co ile producent przewidział wymianę rozrządu/oleju w

> silniku i w skrzyni?

olej w/g wskazan komka srednio 20-30kkm

ale zaleca sie nie przekraczac 20kkm

> czyli plan na przyszłe wakacje - dopieszczanie, tak jak ze Stilo miałem

czytaj moje przygody : http://forum.autokacik.pl/showflat.php?C...e#Post286863228

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lancuch dozywotni

no to malina smile.gif

> olej w/g wskazan komka srednio 20-30kkm

> ale zaleca sie nie przekraczac 20kkm

czyli jak w moich Fiatach, rok albo 20kkm, najczęściej 20kkm wychodzi pierwsze zlosnik.gif

> czytaj moje przygody : http://forum.autokacik.pl/showflat.php?C...e#Post286863228

zerknę 20.GIF

o klocki/tarcze, czy opony nawet nie pytam, bo to dużo zależy od stylu jazdy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.