Skocz do zawartości

Kosa spalinowa firmy NAC?


olencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup kosy spalinowej. Wpadła mi oferta Praktikera do oka. Kosa spalinowa NAC, WLBC430-2ZXU >>>klik<<< za 279zł. Warte to coś, czy zainwestować w coś markowego...? Koszenia mam malutko, niewielka skarpa, kawałek łąki, reszta to podkaszania pod płotem, koło choinek itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zaryzykować można, bo jak okaże się, że ta kosa działa zadowalająco, to jednak jest sporo tańsza od pewniejszych odpowiedników.

Mi jednak jakieś 5 lat temu taki hazard się nie udał zlosnik.gif Po 15 minutach kosa nie miała mocy, gasła przy dodaniu gazu. Okazało się, że cała seria jest wadliwa i wszystkie po kolei wracały do sklepu. Oczywiście zakończone zwrotem gotówki.

Jednak na mój gust, te kilka lat powinno wystarczyć, żeby chińczycy zrobili coś działającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno taką: o tutaj za 379 złotych. W porównaniu z kosą o mocy nominalnej 2 KM (ale nie NAC - jakaś inna chińszczyzna) jest to prawdziwy szatan. Tamta kosa nie dawała rady w przypadku wysokiej trawy - non stop się dławiła. NAC tnie wszystko jak leci ok.gif Minusem jest dołączone "rozgotowane spaghetti" zamiast żyłki, plusem dwie "szpulki" na żyłkę mocowane do głowicy, więc w przypadku zużycia całej rolki po prostu zakłada się nową i kontynuuje koszenie. Do dość kontrowersyjnie zaprojektowanej (aczkolwiek po odpowiednim ustawieniu nawet dość wygodnej) uprzęży można się przyzwyczaić, regulacji uchwytów, wieszaka uprzęży i samej uprzęży starcza nawet dla dość wysokich użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem niedawno taką: o tutaj za 379 złotych. W porównaniu z kosą o mocy nominalnej 2 KM (ale nie

> NAC - jakaś inna chińszczyzna) jest to prawdziwy szatan. Tamta kosa nie dawała rady w

> przypadku wysokiej trawy - non stop się dławiła. NAC tnie wszystko jak leci Minusem jest

> dołączone "rozgotowane spaghetti" zamiast żyłki, plusem dwie "szpulki" na żyłkę mocowane do

> głowicy, więc w przypadku zużycia całej rolki po prostu zakłada się nową i kontynuuje

> koszenie. Do dość kontrowersyjnie zaprojektowanej (aczkolwiek po odpowiednim ustawieniu nawet

> dość wygodnej) uprzęży można się przyzwyczaić, regulacji uchwytów, wieszaka uprzęży i samej

> uprzęży starcza nawet dla dość wysokich użytkowników.

mam taka, albo model ciut wyzsza, kupilem w promocji za 300zl. Drugi sezon nia kosze i poki co daje rade, ale musialem wymienic glowice, bo zaczepy popekaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kupowałem kosę Forester . Generalnie żyłkę trzeba wymienić na jakąś inną, bo ta z zestawu jest raczej słaba. Zmieniłem żyłkę na taką o przekroju kwadratu i uważam że dokonałem dobrego wyboru w stosunku do ceny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Planuję zakup kosy spalinowej. Wpadła mi oferta Praktikera do oka. Kosa spalinowa NAC,

> WLBC430-2ZXU >>>klik

Mam coś takiego (NAC za ok 300zł) kupioną 5 lat temu. Kosę użyłem, kilkakrotnie po czym leżała 4 lata w piwnicy. Ostatnio znów potrzebowałem i ... odpaliła za drugim pociągnięciem yikes.gifok.gif Obecnie znów skosiła kilka duzych placów. Ja dla mnie wystarczająca ok.gif, w komplecie miałem tarczkę która ciąłem grube chwasty oraz krzaczory + żyłka do trawy.

Gdzieś wyczytałem, że plus NACa jest taki, że maja dość rozbudowaną sieć serwisową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam coś takiego (NAC za ok 300zł) kupioną 5 lat temu. Kosę użyłem, kilkakrotnie po czym leżała 4

> lata w piwnicy. Ostatnio znów potrzebowałem i ... odpaliła za drugim pociągnięciem

Ostatnio czekalem prawie pol godziny w Praktikerze za gosciem reklamujacym kose, bo mu nie odpala po dwoch tygodniach od kupienia. Lamentowal strasznie i juz cierpliwosc mi sie skonczyla, wiec zaczalem go ze szwagrem troche pod...denerwowywac mowiac, ze bylo nie zalac swiecy, to by odpalila, ze moja odpalila w tym sezonie, jak nigdy - za pierwszym razem itd. Od lady odszedl juz mocno czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Mam kose tej firmy... po 2 latach (mało używana) padła przekładnia.. (poszło uszczelnienie, wywaliło smar i zmieliło przekładnie). Za nową dałem 6 dych. Udało mi sie też rozwalić głowice ale to już inna bajka..

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Montowałeś od NAC-a, czy jakąś markową? Słyszałem, że pasują wszelkiej maści Stihle, Makity itp. -

> prawda to?

Tego nie wiem, bo nie udalo mi sie znalezc informacji konkretnej w necie (poszukaj watku o glowicy do kosy na AK, niedawno byl), a pojechalem do serwisu kos i kosiarek, gdzie polecili mi jakas glowice wloska za jakies 50zl z zylka. Mowili tez, zeby nie stosowac zylki grubszej niz 2.4mm (od biedy 2.7mm), bo bedzie problem z wysuwaniem sie automatycznym i faktycznie - przed wizyta w tym serwisie kupilem kwadratowa 3mm i automat nie dzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Montowałeś od NAC-a, czy jakąś markową? Słyszałem, że pasują wszelkiej maści Stihle, Makity itp. -

> prawda to?

Mnie w serwisie goście polecili jakaś "made in Japan" daje rade.. Mocowanie tam jest standardowe wiec pewnie pasuje wiele głowic z określonym rodzajem gwintu.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.