Skocz do zawartości

Tylna wyciertaczka


Rekomendowane odpowiedzi

Silniczek pracuje, płyn jest a spryskiwania na tylnej szybie niet. Na pewno płyn pompuje, ale gdzieś po drodze cos przeszkadza, nie wiem któredy puszczone sa wezyki od tylnego spryskiwania moze gdzies jest zator?moze cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy. Idź po wężach a znajdziesz. Pierwszy, to trójnik blisko zbiornika płyny, drugi po prawej stronie komory silnika w okolicy zbiorniczka płynu hamulcowego, trzeci, przy silniczku tylnej wycieraczki. Tak mniej więcej. po wężach, kolego, po wężach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ,że zerwało ci węzyk z trzpienia przy mechaniźmie silniczka - ja tak miałem (można to wyczuć organoleptycznie obserwując, macając i wąchając okolice silniczka wycieraczki od wewnątrz samochodu). Jeśli zauważysz lub poczujesz ślady płynu do spryskiwaczy w nieodpowiednim miejscu to: Ściągnij plastikową osłonę z tylnej klapy, żeby dostać sie do silniczka wycieraczki (czynność często opisywana) i sprawdź czy wężyk gumowy doprowadzający płyn spryskujący nie rozłączył się. U mnie "zdarło" go z trzpienia (króćca), na którym był osadzony i zamiast spryskiwać szybę chlapało sobie w środku. Następnie trzeba go solidnie założyć spowrotem i wszystko poskręcać. Powodzenia drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe ,że zerwało ci węzyk z trzpienia przy mechaniźmie silniczka -

> ja tak miałem (można to wyczuć organoleptycznie obserwując,

> macając i wąchając okolice silniczka wycieraczki od wewnątrz

> samochodu). Jeśli zauważysz lub poczujesz ślady płynu do

> spryskiwaczy w nieodpowiednim miejscu to: Ściągnij plastikową

> osłonę z tylnej klapy, żeby dostać sie do silniczka wycieraczki

> (czynność często opisywana) i sprawdź czy wężyk gumowy

> doprowadzający płyn spryskujący nie rozłączył się. U mnie

> "zdarło" go z trzpienia (króćca), na którym był osadzony i

> zamiast spryskiwać szybę chlapało sobie w środku. Następnie

> trzeba go solidnie założyć spowrotem i wszystko poskręcać.

> Powodzenia

Plastikowa osłona juz byla zdejmowana. Płyn ginie gdzieś wcześniej, tam juz nie dociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maskę i sprawdż czy plyn gdzieś nie ucieka, 2 osoba musi uruchomić tylnią wycieraczke i spryskiwacz. Obstawiam, że przewód podający płyn rozłączył sie w okolicach puszki z napisem FUSE. Miałem ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tutaj przykleję bo też mam problem z wycieraczką. Mianowicie wszystko działa dobrze z wyjątkiem tego że jak wyłączę wycieraczke to zatrzymuje sie w tym miejscu co akurat jest tzn nie wraca na "swoje" miejsce.

Za ewntualne podpowiedzi dziękuję smile.gif

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się tutaj przykleję bo też mam problem z wycieraczką. Mianowicie

> wszystko działa dobrze z wyjątkiem tego że jak wyłączę

> wycieraczke to zatrzymuje sie w tym miejscu co akurat jest tzn

> nie wraca na "swoje" miejsce.

> Za ewntualne podpowiedzi dziękuję

> pozdrawiam

> Mateusz

podpowiedzi zazwyczaj konczyly sie na rozebraniu i przeczyszczeniu bebechow z tylu. nie jest to specjalnie skomplikowane, ale u mnie np nie pomoglo grinser006.gif

pozdrawiam

fosfor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podpowiedzi zazwyczaj konczyly sie na rozebraniu i przeczyszczeniu

> bebechow z tylu. nie jest to specjalnie skomplikowane, ale u

> mnie np nie pomoglo

> pozdrawiam

> fosfor

Czesc

U mnie tez sie tak dzialo i czyszczenie nie pomoglo. Przyczyna byla inna. Trzeba bylo wyciagnac silnik i rozebrac czarna skrzyneczke przyczepione do silniczka - tam jest elektronika odpowiedzialna za tryb przerywany, czy wracanie wycieraczki. Tam wlasnie jest maly przekaznik, ktory u mnie mial jeden "zimny" lut, wiec lutownica w dlon i naprawione smile.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja to mialem - nie chodzila chyba z pol roku, a pozniej akurat na zime sama ruszyla (tzn pare razu jej na sile pomagalem wrocic recznie - moze to podzialalo?) i teraz hula ze hej. Nie wiem co bylo przyczyna, w kazdym razie co jakis czas przed jej "zastygnieciem" jakies stuki i puki dochodzily z tylu (przekaznik jakis czy co?).

A plyn nie dociera tez..

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otwórz maskę i sprawdż czy plyn gdzieś nie ucieka, 2 osoba musi

> uruchomić tylnią wycieraczke i spryskiwacz. Obstawiam, że

> przewód podający płyn rozłączył sie w okolicach puszki z napisem

> FUSE. Miałem ten sam problem.

Ale ja nic nie wiem że mam problemz płynem

mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.