Skocz do zawartości

bagaż podręczny... i wybór spodni


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam regularnie się poruszać na 2 kółkach....

Jedyny problem to podręczne graty... plecak jest ok, ale na 5 min- potem denerwuje...

W moto nie chciałbym inwestować to raz, a dwa to z kufrem nie zmieści się w garażu obok auta..

Wymyśliłem rozwiązanie, które będę mógł zabrać na inne moto i mieć zawsze pod ręką...

tankbag...

na alle są nawet takie które mogą od biedy za plecak robić i mają regulowaną pojemność.

na pytanie "zależy co będziesz wozić" odpowiem...- ogólnie tekstylia (do przebrania koszula, spodnie itp)

i druga sprawa

Kask, kominiarka, kurtka, rękawice już są

spodnie będą lada dzień... nie umiem wybrać...

max kevlar

blue kevlar

black kevlar

kordura

Co doświadczeni 2oo poradzą w obu kwestiach?

- na co zwracać uwagę wybierając tankbag i czy to dobra droga na odciązenie pleców?

- spodnie na coś się nadają w ogóle? ( spokojna jazda turystyczna )

następne będą buty....ale to już nastęnym razem dopytam

ps

podoba mi się miły zwyczaj dwukołowy LwG - każdy mijany z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moto nie chciałbym inwestować to raz, a dwa to z kufrem nie zmieści się w garażu obok auta..

Kufry, przynajmniej te markowe, zdejmuje się błyskawicznie. W givi obłsuga jest jednym zamkiem i jednym kluczykiem - jeden przycisk służy do otwierania kufra, drugi do odpinania go od podstawki. Plus kufra jest taki, że można w nim wozić zwykły wygodniejszy plecach, a po dojechaniu na miejsce zostawić w nim kask i/lub kurtkę. Mnie to odpowiada.

> Wymyśliłem rozwiązanie, które będę mógł zabrać na inne moto i mieć zawsze pod ręką...

> tankbag...

> na alle są nawet takie które mogą od biedy za plecak robić i mają regulowaną pojemność.

ok, ale imho mniej wygodne. Rysowaniem zbiornika się osobiście nie przejmuję, ale tankbag zwłaszcza załadowany trochę mi przeszkadza, zasłania zegary, itp. Jakbym jechał na 2oo na nordcap to pewnie bym się przekonał, ale na codzień zdecydowanie wolę kufer.

> na pytanie "zależy co będziesz wozić" odpowiem...- ogólnie tekstylia (do przebrania koszula,

> spodnie itp)

> i druga sprawa

> Kask, kominiarka, kurtka, rękawice już są

> spodnie będą lada dzień... nie umiem wybrać...

> max kevlar

> blue kevlar

> black kevlar

> kordura

> Co doświadczeni 2oo poradzą w obu kwestiach?

> - na co zwracać uwagę wybierając tankbag i czy to dobra droga na odciązenie pleców?

> - spodnie na coś się nadają w ogóle? ( spokojna jazda turystyczna )

tak, sam po mieście często jeżdżę w jeans'ach mottowear. Z powyższych musisz przymierzyć, spodnie motocyklowe są inaczej krojone niż zwykłe, więc kupowanie w sieci to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymyśliłem rozwiązanie, które będę mógł zabrać na inne moto i mieć zawsze pod ręką tankbag...

Trochę bez sensu, bo i tak będziesz go musiał nosić ze sobą.

Kufer to lepsze rozwiązanie. Zawsze możesz zostawić go na moto i mniejsza szansa, że ukradną. Schowasz kask i kurtkę i na luzie maszerujesz np. do sklepu.

Kufer, jak już napisał Leff ściągasz w trzy sekundy. Możesz go zabrać do domu, aby spokojnie się wypakować. Albo kupić używaną płytę, przykręcić do ściany w garażu i tam go wieszać.

Właśnie kupiłem Kappe i mam dwie płyty, więc jedną zamocuje na stałe w garażu, a druga będzie na stelażu w moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kufry, przynajmniej te markowe, zdejmuje się błyskawicznie.

nie dyskutuje z wyższością kufra, ale to moto traktuje jak narazie przejściowo.

Nie chce więc w dodatki inwestować.

Za cenę stelaża ( kufra nie liczę ) mam ogromny wybór tankbag'ów nooo i jeszcze widzę opcja pt sakwa tekstylna, która może za torbę na ramię robić.. np takie

Jeśli nie tankpad, to może sakwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, sam po mieście często jeżdżę w jeans'ach mottowear. Z powyższych musisz przymierzyć, spodnie

> motocyklowe są inaczej krojone niż zwykłe, więc kupowanie w sieci to loteria.

wybór 4bikera nie przypadkowy... mijam ich sklep 2x dziennie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie dyskutuje z wyższością kufra, ale to moto traktuje jak narazie przejściowo.

> Nie chce więc w dodatki inwestować.

> Za cenę stelaża ( kufra nie liczę ) mam ogromny wybór tankbag'ów nooo i jeszcze widzę opcja pt

> sakwa tekstylna, która może za torbę na ramię robić.. np takie

> Jeśli nie tankpad, to może sakwa?

A jak montuje się takie sakwy? Potrzebny do tego jest stelaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę mierzyć i

> Relacja wkrótce

Daj znać, bo zainteresowało mnie takie rozwiązanie. Niestety stelaże do mojego moto to mocno deficytowy i drogi towar - jeżeli sakwy montuje się bez nich, to bym się skusił wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj znać, bo zainteresowało mnie takie rozwiązanie. Niestety stelaże do mojego moto to mocno

> deficytowy i drogi towar - jeżeli sakwy montuje się bez nich, to bym się skusił

nie przekonało mnie to rozwiązanie

rps20130704_142116_458.jpg

znaczy będzie super, ale typowo na wyjazd. nie na miasto .

Montaż raczej parami, z jedną za dużo cudowania.

Są połączone góra regulowanymi pasami. Po bokach miejsca na wiązanie.

NA upartego nie trzeba nic więcej, ale przydałoby się coś stelażo-podobnego, takie większe U z grubszego drutu

Spodobało mi się za to rozwiązanie toreb na zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Mottowear Debonair i mogę śmiało polecić, w ogóle po nich nie widać, że to spodnie na motocykl poza tym, że nie są to "rurki":

motto_DEBONAIR_1_front_spodnie.jpg

Teraz zamówiłem jeszcze Mottowear Galante blue, które mają jeszcze bardziej cywilny krój:

pol_pl_Spodnie-Mottowear-GALLANTE-BLUE-NOWOSC-2014-43427_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiem...

-spodnie takie ostatecznie kupiem

te jeansowe dzień przed glebą spakowałem po testach do zwrotu, jak dla mnie zbyt przewiewne.

W tych pewnie dla odmiany się ugotuję hehe.gif ( następny post będzie - jakie majtasy na moto ubieracie clown.gif)

- buty chce po kosztach zalatiwc te lub te wiem , że najtańsze możliwe, ale lepsze takie niż zwykłe sportowe obuwie.

- kuferek taki

rps20130714_191743_749.jpg

założony wg patentu z innego forum

7d8f9a084ceb89dbm.jpgb8838a35f2f2a699m.jpg67b80661b3685593m.jpg0225faf1275ae7c2m.jpg48050e0bb68bf844m.jpg

czyli przykręcamy w fabryczne otwory ramy przez 2-3cm dystansowe tulejki, jedynie w ogonie robimy 4 dziurki przelotowe. źródło

a tak to już u mnie wygląda..

kufer%20(1).jpg

mieści się kask, spodnie z pierwszego linka i rękawiczki spineyes.gif

ps

jeszcze nie mogę pojechać, ale dłubania sobie nie odmawiam yamaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - buty chce po kosztach zalatiwc te lub te wiem , że najtańsze możliwe, ale lepsze takie niż

> zwykłe sportowe obuwie.

mam takie buty...jeszcze w nich nie jeździłem, na razie chodziłem po pokoju zlosnik.gif. Jakość odpowiednia do ceny zlosnik.gif, poza tym brzydkie są zlosnik.gif ale na dojazd do pracy (4km) muszą mi wystarczyć. Usztywniają nogę, na kostce coś tam jest ochraniającego, poza tym bez rewelacji wink.gif

Da się w tym trochę pochodzić - a dla mnie to ważne, by z parkingu firmowego przejść do biura i zmienić buty, a nie odstawiać przebieralnię na parkingu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam takie buty...jeszcze w nich nie jeździłem, na razie chodziłem po pokoju . Jakość odpowiednia do

> ceny , poza tym brzydkie są ale na dojazd do pracy (4km) muszą mi wystarczyć. Usztywniają

> nogę, na kostce coś tam jest ochraniającego, poza tym bez rewelacji

> Da się w tym trochę pochodzić - a dla mnie to ważne, by z parkingu firmowego przejść do biura i

> zmienić buty, a nie odstawiać przebieralnię na parkingu

Szkaradne... ale wysokie i jednak kostki mają większe szanse na przetrwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.