Skocz do zawartości

Problem silnikowy Clio II 1,2 75KM


Adi20

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki. Na zimno czasami silnik szarpie. kicha, prycha i auto nie chce jechać. Auto było w ASO na diagnostykach i do tej pory zrobili:

- wymiana cewki

- jedna sonda lambda

- druga sonda lambda

- świece

Sondy najpierw zamienniki potem oryginały. Niestety problem powraca. Czasami zapali się check, czasem zgaśnie. Nie ma reguły, dnia ani godziny. Mam wrażenie że problem częściej pojawia się jak jest mokro i pada deszcz.

Co za cholera? Macie pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem jest taki. Na zimno czasami silnik szarpie. kicha, prycha i auto nie chce jechać. Auto było

> w ASO na diagnostykach i do tej pory zrobili:

> - wymiana cewki

> - jedna sonda lambda

> - druga sonda lambda

> - świece

> Sondy najpierw zamienniki potem oryginały. Niestety problem powraca. Czasami zapali się check,

> czasem zgaśnie. Nie ma reguły, dnia ani godziny. Mam wrażenie że problem częściej pojawia się

> jak jest mokro i pada deszcz.

> Co za cholera? Macie pomysł?

A tam są cewki na świecach czy przewody WN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To popatrz czy przewody przebicia nie mają. Jak bardziej szarpie w wilgotne dni to by pasowało.

właśnie zrobiłem traskę 100km. Droga mokra, pada deszcz. Jadę sobie 80km/h na piątym biegu i auto nagle zdycha (tak jakbym puścił gaz) zwalnia do 60 i znowu załapuje i jedzie dalej. Kiedy w czasie tego zdychania przywalam gaz do dechy to nagle reaguje i zaczyna przyspieszać. Jak zredukowałem do 3 i gaz to też szło. Ale w czasie jednostajnej delikatnej jazdy pare razy zdarzyło się że zaczął przerywać.

Co za franca? angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś przy silniku szczelność układów podciśnieniowych? Na pewno coś masz. Nie mam zbyt wiele kontaktu z benzyniakami, ale na ogół jakieś takie problemy które bywały to 90% przypadków jakieś nieszczelności wężyków wokół silnika.

Filtr powietrza nowy? Zaglądałeś do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprawdzałeś przy silniku szczelność układów podciśnieniowych? Na pewno coś masz. Nie mam zbyt

> wiele kontaktu z benzyniakami, ale na ogół jakieś takie problemy które bywały to 90%

> przypadków jakieś nieszczelności wężyków wokół silnika.

> Filtr powietrza nowy? Zaglądałeś do niego?

filtr nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.