Skocz do zawartości

Czym malowac podbitke?


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc podbitki mam tak wysoko, ze bez rusztowania sie nie obejdzie i chcialbym to malowac jak najrzadziej. Widzialem, ze gdzies ktos proponuje malowac wspolczesna farba do okien (np. Gori Teknos - mam taka nawiasem mowiac na oknach), to nie bedzie powloka pekac. A co wy proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czesc podbitki mam tak wysoko, ze bez rusztowania sie nie obejdzie i chcialbym to malowac jak

> najrzadziej. Widzialem, ze gdzies ktos proponuje malowac wspolczesna farba do okien (np. Gori

> Teknos - mam taka nawiasem mowiac na oknach), to nie bedzie powloka pekac. A co wy

> proponujecie?

http://www.altax.pl/produkty/altax-woskowy-lakierobejca-elewacyjna/

Cuś takiego bym polecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.altax.pl/produkty/altax-woskowy-lakierobejca-elewacyjna/

> Cuś takiego bym polecił.

Dlugo to wytrzyma? Telewizornia twierdzi, ze najlepszy jest Vidaron wink.gif

Obawiam sie, ze ten Altax nie ma koloru zblizonego do moich okien.

Btw. jesli mam dachowki (kasztan) jasniejsze niz okna (niby wenge z palety Gori), to bedzie pasowac podbitka pod okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlugo to wytrzyma? Telewizornia twierdzi, ze najlepszy jest Vidaron

> Obawiam sie, ze ten Altax nie ma koloru zblizonego do moich okien.

> Btw. jesli mam dachowki (kasztan) jasniejsze niz okna (niby wenge z palety Gori), to bedzie pasowac

> podbitka pod okna?

Powinieneś mieć spokój na jakieś 6-7 lat. Jesli chodzi o kolor to kup sobie małą puszkę 0,8l i przetestuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbitka ma to do siebie, że zawsze jest w cieniu. Co najwyżej na skosach czasami światło pod ostrym katem dociera. W związku z tym erozja farby jest znikoma.

Pomalowałem 10 lat temu zwykłym drewnochronem i nadal jest jak nowa. Za to na deskach czołowych dawno wyblakła i złuszczyła się.

Za to ta farba Gori jest genialna. Tez mam na oknach. 10 lat i tez jak nowa mimo wystawienia na słońce prawie cały czas.

Zachwalany Sikkens na bramie garażowej chyba 5 lat temu cały się złuszczył.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podbitka ma to do siebie, że zawsze jest w cieniu. Co najwyżej na skosach czasami światło pod

> ostrym katem dociera. W związku z tym erozja farby jest znikoma.

> Pomalowałem 10 lat temu zwykłym drewnochronem i nadal jest jak nowa. Za to na deskach czołowych

> dawno wyblakła i złuszczyła się.

> Za to ta farba Gori jest genialna. Tez mam na oknach. 10 lat i tez jak nowa mimo wystawienia na

> słońce prawie cały czas.

> Zachwalany Sikkens na bramie garażowej chyba 5 lat temu cały się złuszczył.

> Pozdrawiam.

Na czolowej i krancowych krokwiach chce dac lupek.

Ta gori jest fajna, ale to caly system jest. Nie wiem, czy wykonawcy bedzie sie chcialo bawic i nie wiem, czy dostalbym taka farbe od reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podbitka ma to do siebie, że zawsze jest w cieniu. Co najwyżej na skosach czasami światło pod

> ostrym katem dociera. W związku z tym erozja farby jest znikoma.

Też malowałem 'drewnochronopodobnym', chyba Xylomalem z Castoramy. Na takiej skrzynce ogrodowej, narażonej na deszcz, śnieg, słońce, wytrzymał 6 lat bez znacznych zmian barwy, to pomyślałem że i na podbitce się sprawdzi. Malowałem w 2009, dalej wygląda jak nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na czolowej i krancowych krokwiach chce dac lupek.

> Ta gori jest fajna, ale to caly system jest. Nie wiem, czy wykonawcy bedzie sie chcialo bawic i nie

> wiem, czy dostalbym taka farbe od reki.

nie porównujcie profesjonalnych produktów (gori, remmers czy sigma) do altaxów czy innych vidaronów.

profesjonalne mają kilka składników do zastosowania w jednym wybarwieniu. jeżeli chcesz coś poddać renowacji, potrzebna jest tylko ostatnia warstwa lazury. Gori ma rozbudowany system, bo do uzyskania koloru potrzebne są: podkład, 2 międzywarstwy oraz warstwa lazury wykańczającej.

Nie bawił bym się w żadne altaxy a tymbardziej vidarony, którym miałem zamiar pomalować świerkową podbitkę. Po pomalowaniu 3 deseczek zamówiłem zestaw z Gori wink.gif bo vidaronem nie szło malować palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

A co Ci ten Vidaron zrobił że nie szło malowac?

Ja mam pociągniętą podbitke drewnochronem i jest ok.

Domek gospodarczy tez tym teraz maluje...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie porównujcie profesjonalnych produktów (gori, remmers czy sigma) do altaxów czy innych

> vidaronów.

> profesjonalne mają kilka składników do zastosowania w jednym wybarwieniu. jeżeli chcesz coś poddać

> renowacji, potrzebna jest tylko ostatnia warstwa lazury. Gori ma rozbudowany system, bo do

> uzyskania koloru potrzebne są: podkład, 2 międzywarstwy oraz warstwa lazury wykańczającej.

> Nie bawił bym się w żadne altaxy a tymbardziej vidarony, którym miałem zamiar pomalować świerkową

> podbitkę. Po pomalowaniu 3 deseczek zamówiłem zestaw z Gori bo vidaronem nie szło malować

pogadam z moim stolarzem - okna malowal mi gori, drzwi zewnetrzne teraz tez tak robi, to moze zalatwi mi gori na podbitke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podbitka ma to do siebie, że zawsze jest w cieniu. Co najwyżej na skosach czasami światło pod

> ostrym katem dociera. W związku z tym erozja farby jest znikoma.

> Pomalowałem 10 lat temu zwykłym drewnochronem i nadal jest jak nowa. Za to na deskach czołowych

> dawno wyblakła i złuszczyła się.

> Za to ta farba Gori jest genialna. Tez mam na oknach. 10 lat i tez jak nowa mimo wystawienia na

> słońce prawie cały czas.

> Zachwalany Sikkens na bramie garażowej chyba 5 lat temu cały się złuszczył.

> Pozdrawiam.

Mam pomalowana drewnochronem (impregnatextra) calosc (czołowe tez). Dopiero 2,5roku więc za wcześnie żeby coś mówić o trwałości ale na razie bez uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Tak odswieze nieco - gdzie mozna kupic w normalnych cenach produkty Gori? Wpadl moze Wam w rece

> jakis poradnik techniczny?

rozmawialem z moim stolarzem od okien. Mowil, ze gori, to b. dobry produkt, ale wyjdzie mnie ponad 100zl/m2 (impregnat, podklad i 2 warstwy powierzchniowej) i polecil mi to: http://www.italcolor.pl/

Albo to, albo budzetowo sadolin, ale ma byc caly system, czyli impregnat, podkladowa i 2-3 warstwy finiszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Albo to, albo budzetowo sadolin, ale ma byc caly system, czyli impregnat, podkladowa i 2-3 warstwy

> finiszu.

Zrobiłem tak w ub. roku po tym, jak mi się drewnochron na czołowych złuszczył. Wygląda tak samo jak po drewnochronie tylko błyszczy się jak...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Zrobiłem tak w ub. roku po tym, jak mi się drewnochron na czołowych złuszczył. Wygląda tak samo jak

> po drewnochronie tylko błyszczy się jak...

> Pozdrawiam.

tak samo, czyli luszczy sie?

aha, jeszcze mowil, ze jest cos 3M, ale musi sprawdzic, co zacz, bo nie stosowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak samo, czyli luszczy sie?

Jeszcze nie, ale na desce najbardziej wystawionej na słońce już się nie błyszczy ;-)

Wygląda tak samo jak wyglądał nowy drewnochron tylko z połyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozmawialem z moim stolarzem od okien. Mowil, ze gori, to b. dobry produkt, ale wyjdzie mnie ponad

> 100zl/m2 (impregnat, podklad i 2 warstwy powierzchniowej) i polecil mi to:

> http://www.italcolor.pl/

> Albo to, albo budzetowo sadolin, ale ma byc caly system, czyli impregnat, podkladowa i 2-3 warstwy

> finiszu.

Motyla noga, strasznie drogo. Dzieki za info smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.