Skocz do zawartości

Dziwna sprężyna - od czego może być?


samhain

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wczoraj podczas hamowania pod nogi wytoczyła mi się bardzo dziwna sprężyna (zdjęcie poniżej). Początkowo myślałem, że to coś z fotela ale nie ma on przecież mechanizmów odchylania jak w autach 3d więc tak solidna sprężyna raczej tam nie występuje.

Wszystko działa sprawnie, nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy pedałów itp. niewiem.gif

Prośba do właścicieli Golfów IV/Leonów I/Skód Octavii itp aby zerknęli u siebie gdzie takowa może się znajdować.

Dzięki.

287062202-20130720_144925.jpg

post-33877-14352521086325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Wczoraj podczas hamowania pod nogi wytoczyła mi się bardzo dziwna sprężyna (zdjęcie poniżej).

> Początkowo myślałem, że to coś z fotela ale nie ma on przecież mechanizmów odchylania jak w

> autach 3d więc tak solidna sprężyna raczej tam nie występuje.

> Wszystko działa sprawnie, nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy pedałów itp.

> Prośba do właścicieli Golfów IV/Leonów I/Skód Octavii itp aby zerknęli u siebie gdzie takowa może

> się znajdować.

> Dzięki.

W octaviach taka sprężyna wylatuje z mechanizmu regulacji wysokości fotela. U mnie wypadły z obu foteli i nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z działaniem regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W octaviach taka sprężyna wylatuje z mechanizmu regulacji wysokości fotela. U mnie wypadły z obu

> foteli i nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z działaniem regulacji.

dokładnie tak samo ma G4...

z fotela kierowcy wypadła, zmian w pracy podnoszenia opuszczania nie stwierdzono, ba nawet nie bardzo był pomysł jak to ponownie zainstalować przy wyjętym fotelu, więc swoje miejsce znalazło w garażu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W octaviach taka sprężyna wylatuje z mechanizmu regulacji wysokości fotela. U mnie wypadły z obu

> foteli i nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z działaniem regulacji.

Więc najprawdopodobniej tu jest podobnie, ja też nie zauważyłem żadnej zmiany w pracy regulacji wysokości. ok.gif

W przyszły weekend popatrzę, gdzie mogło być jej miejsce.

Dzięki bardzo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie tak samo ma G4...

> z fotela kierowcy wypadła, zmian w pracy podnoszenia opuszczania nie stwierdzono, ba nawet nie

> bardzo był pomysł jak to ponownie zainstalować przy wyjętym fotelu, więc swoje miejsce

> znalazło w garażu

wylatuje bo lamie sie taki maly haczyk na ktorym trzyma sie ta sprezyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> wylatuje bo lamie sie taki maly haczyk na ktorym trzyma sie ta sprezyna

A jesteście pewni, że to z regulacji wysokości? Mi też wypadła i po tym zauważyłem, że fotel jakby stawia opór przy przesuwaniu przód - tył...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.