Skocz do zawartości

przeróbka auta na 6 os.


Marcinas

Rekomendowane odpowiedzi

> witam,

> przerabiał ktoś może ostatnio taki temat ?

> chodzi mi głównie o koszt zwiazany z dołożeniem 1 rzędu foteli + 2 szyb + cała procedura

> formalności z przeglądem.

> auto w stylu TEGO

> dzieki

są oryginalne punkty w podłodze do zakotwiczenia siedzeń i pasów?

Jeżeli nie ma to proces z branży "druciarstwa" z zakresu legalizacji tego procederu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> są oryginalne punkty w podłodze do zakotwiczenia siedzeń i pasów?

> Jeżeli nie ma to proces z branży "druciarstwa" z zakresu legalizacji tego procederu

jutro planuje ogladanie kilku aut.

a jak wyglada to "druciarstwo" ? przeciez niektorzy oferuja usluge razem z przegladem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jutro planuje ogladanie kilku aut.

> a jak wyglada to "druciarstwo" ? przeciez niektorzy oferuja usluge razem z przegladem ?

ja robiłem to w jumperze, niestety przez etap formalności nie przebrnąłem z powodu awarii auta.

Robiłem we wrocławiu przesunięcie przegrody i montaż foteli. Przesunięcie wyglądało tak, że wykręcił gościu przegrodę, wymierzył cośtam metrówką, żeby pod VAT się jeszcze kwalifikowało, dorobił 4 płaskowniki do przykręcenia przegrody w nowym miejscu i za pomocą nitonakrętek M8 to przydrutował. Przydrutował bo po dojechaniu do domu 450km te nitonakrętki się powyrywały z blachy i wszystko zaczęło latać.

Fotele dostałem produkcji tego gostka, konstrukcja z kwadratowego profila spawane, wg mnie konstrukcja delikatna ale nawet wygodne, każdy z pasem biodrowym.

W podłodze powiercił dziury, pospawał jakieś profile od dołu, zamalował bitexem i tyle. Wstawiłem potem jeszcze 2 boczne szyby w lokalnym serwisie.

Formalności próbowałem załatwić na 3 stacjach kontroli, nikt nie chciał się pod tym podpisać. Do wrocławia niestety nie dojechałem bo auto uległo awarii. Gościu który robił, miał to zrobić "po znajomości"

Jakbym wiedział, że tak to wygląda, to sam bym tą modyfikację przeprowadził i przygotował odpowiednio dokumenty.

Jakiś czas temu w wawie na parkingu leasingowym na połczyńskiej oglądałem z ciekawości samochody z dokładanymi siedzieniami i wszystkie miały mniej lub bardziej ciekawie rozwiązania konstrukcyjne mocowania siedzeń, żaden nie miał tego fabrycznie zamontowanego, więc jakoś da się to załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą chcieli wyciąg z homologacji na stacji diagnostycznej czy producent do tego nr vin przewidział montaż foteli, a że jest to blaszak więc wyjdzie kupa. Sam chciałem dołożyć do ducata i jak się dowiadywałem nic z tego. Są firmy które to robią bo mają jakieś homologacje odpowiednie, lecz jest to totalnie nie opłacalne bo strasznie dużo to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapytać na stacji ? IMHO jeśli zmiana nadwozia polega tylko np. na wymianie podłogi na taką przystosowaną do foteli, założeniu foteli i szybek to pewnie da radę, bo producent przewidział różne wersje nadwozia, ale jeśli wymaga jakiejś rzeźby to pewnie nikt Ci tego nie podpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> przerabiał ktoś może ostatnio taki temat ?

> chodzi mi głównie o koszt zwiazany z dołożeniem 1 rzędu foteli + 2 szyb + cała procedura

> formalności z przeglądem.

> auto w stylu TEGO

> dzieki

a nie możesz kupić poprostu osobowej werasji tego autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.