Skocz do zawartości

Dostałem propozycję pracy za oceanem


doominik

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> dziś to ja się chwalę: wczoraj miałem interview i dostałem propozycje pracy w Kanadzie, z baza w

> Calgary.

> Auto jakim będę powoził to albo Freightliner, lub Volvo.

Gratuluję ok.gif W UK tak źle czy nie potrafisz usiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratuluję W UK tak źle czy nie potrafisz usiedzieć?

Źle nie jest, całkiem nieźle sobie radzimy, ale nabrałem wątpliwości, czy chce, żeby moje dziecko się tu wychowywało. Do tego życie za oceanem jest tańsze, a zarobki trochę lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i skubany dopiął swego .

> kiedy?

Dokladnej daty jeszcze nie mak, bo musze zebrac wszystkie papiery, ale mowia, ze chca jak najszybciej bo maja duzo pracy.

Szukalem na kanadyjskich stronach... w styczniu. Wtedy sie nie zalapalem, ale mieli caly czas moje CV i sie ostatnio odezwali. Praca od poniedzialku do piatku.

Na autobusy jeszcze nie widzialem, zeby szukali poza Kanada, ale tam generalnie transport publiczy nie jest tak rozwiniety ja w Europie. Najwiecej autobusow to jest chyba szkolnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnej daty jeszcze nie mak, bo musze zebrac wszystkie papiery, ale mowia, ze chca jak

> najszybciej bo maja duzo pracy.

> Szukalem na kanadyjskich stronach... w styczniu. Wtedy sie nie zalapalem, ale mieli caly czas moje

> CV i sie ostatnio odezwali. Praca od poniedzialku do piatku.

> Na autobusy jeszcze nie widzialem, zeby szukali poza Kanada, ale tam generalnie transport publiczy

> nie jest tak rozwiniety ja w Europie. Najwiecej autobusow to jest chyba szkolnych

a co z formalności trzeba zalatwić?

jakieś kursy dodatkowe, wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co z formalności trzeba zalatwić?

> jakieś kursy dodatkowe, wizy?

Muszę zebrać referencje od pracodawców, świadectwa ze szkół, zaświadczenie o niekaralności, akt urodzenia i ślubu. Nie wszystko jest potrzebne na temporary work permit, ale chce to mieć pozbierane, żeby potem nic mi nie brakowało jak będę się starał o stały pobyt. W Albercie można jeździć na brytyjskim prawku do roku-w tym czasie muszę zrobić miejscowe uprawnienia.

Z europejskich uprawnień niewiele jest ważne, np. ADR jest nieważny (ja mam pełny, bo woziłem i radioaktywne i wybuchowe), ale uznają doświadczenie z niebezpiecznymi.

Nie mają tachografu, ani żadnych kursów typu kwalifikacja wstępna, za to mają osobny egzamin an hamulce pneumatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla pieniędzy chyba nie zmieniasz kraju/pracy, bo za wilką wodą zarobki takie sobie.

Zarobki są troszkę wyższe, ale wielkiej różnicy nie ma. Głównym powodem jest to, ze wszystko wskazuje na to, ze tam się po prostu lepiej żyje. Nie jest to tylko opinia zasłyszana/wyczytana z nieznanych źródeł. Mam tam znajomych, którzy tez byli kilka lat w UK i mówią, że jedynie zima i czas podróży do Polski są na "nie", cała reszta na "tak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zarobki są troszkę wyższe, ale wielkiej różnicy nie ma. Głównym powodem jest to, ze wszystko

> wskazuje na to, ze tam się po prostu lepiej żyje. Nie jest to tylko opinia

> zasłyszana/wyczytana z nieznanych źródeł. Mam tam znajomych, którzy tez byli kilka lat w UK i

> mówią, że jedynie zima i czas podróży do Polski są na "nie", cała reszta na "tak".

I pewnie masz racje. Mój szwagier w stanach ma 2 samochody, jednym jezdzi on sam, a na drugim jeździ jakiś słowak. Przy każej rozmowie namawia mnie na wyjazd, ale ze wzgledu na oferowane kwoty nie bardzo mnie ciągnie.

Nie będe sie przechwalał ile to ja nie zarobie, bo na parkinach każdy to milioner; zawsze przytakuje. Jak byłem w uk zarabiałem 415 funtów za 5 dni - to była stała stawka, jeździłem około 8-9 godzin dziennie z cysterką. Szwagier z usa proponuje mi 700-800/tyg dolców, ale za 12-15 godzin jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> I pewnie masz racje. Mój szwagier w stanach ma 2 samochody, jednym jezdzi on sam, a na drugim

> jeździ jakiś słowak. Przy każej rozmowie namawia mnie na wyjazd, ale ze wzgledu na oferowane

> kwoty nie bardzo mnie ciągnie.

> Nie będe sie przechwalał ile to ja nie zarobie, bo na parkinach każdy to milioner; zawsze

> przytakuje. Jak byłem w uk zarabiałem 415 funtów za 5 dni - to była stała stawka, jeździłem

> około 8-9 godzin dziennie z cysterką. Szwagier z usa proponuje mi 700-800/tyg dolców, ale za

> 12-15 godzin jazdy.

Ja na zarobki w UK nie moge nazela, bo od kilku lat nie mam problemu z wejciem na 40% stawk podatkowa. Po prostu chce zmiany na lepsze pod wzgledem warunkow zycia, przestrzenie, perspektyw dla mojego synka etc.

Bilet mam juz kupiony i 26 sierpnia bede w Calgary.

Pracodawca potwierdzil, ze auto jest juz dla mnie naszykowane i jest to peterbilt 379 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na zarobki w UK nie moge nazela, bo od kilku lat nie mam problemu z wejciem na 40% stawk

> podatkowa. Po prostu chce zmiany na lepsze pod wzgledem warunkow zycia, przestrzenie,

> perspektyw dla mojego synka etc.

> Bilet mam juz kupiony i 26 sierpnia bede w Calgary.

> Pracodawca potwierdzil, ze auto jest juz dla mnie naszykowane i jest to peterbilt 379

noooo, chłopaki chcą Ci dać zaznać prawdziwej, amerykańskiej truckerki waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.