Skocz do zawartości

Jaki olej do 159 TBi?


pilzner

Rekomendowane odpowiedzi

> Tylko ten co zaleca instrukcja, czyli Selenia StAR P.E. czy lac cos podobnego (olej syntetyczny o

> lepkosci SAE 5W-40, ACEA C3 - kwalifikacja FIAT 9.55535-S2)?

Wielu uzytkowników tyvh silników kupuje u mnie dużo tańszą Selenię K P.E. i nic złego się nie dzieje. Generalnie każdy dobrej jakosci syntetyk o lepkości 5w40 i spełniający normę ACEA C3, najlepiej z jak najwyzszym rokiem aprobaty. Osobiście mogę zaproponować w dobrych cenach oleje z podpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wielu uzytkowników tyvh silników kupuje u mnie dużo tańszą Selenię K P.E. i nic złego się nie

> dzieje. Generalnie każdy dobrej jakosci syntetyk o lepkości 5w40 i spełniający normę ACEA C3,

> najlepiej z jak najwyzszym rokiem aprobaty. Osobiście mogę zaproponować w dobrych cenach oleje

> z podpisu.

Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaka jest różnica między Star P.E. a K P.E.?

Różni się trochę temperaturą krzepnięcia i ma minimalnie wyższą lepkość w 100 stopniach C.

Ale ta Selnia jest specjalnie skomponowana przez Patronas do tych silników. Moim zdaniem to całkiem dobry olej i z ciekawostek ma dodatki estrów w składzie. Do motoru wchodzą 3 litry i u mnie to koszt 120 zł z przesyłką, więc tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różni się trochę temperaturą krzepnięcia i ma minimalnie wyższą lepkość w 100 stopniach C.

> Ale ta Selnia jest specjalnie skomponowana przez Patronas do tych silników. Moim zdaniem to całkiem

> dobry olej i z ciekawostek ma dodatki estrów w składzie. Do motoru wchodzą 3 litry i u mnie to

> koszt 120 zł z przesyłką, więc tragedii nie ma.

Czy Selenia jest również polecana do 2.4JTDm? Czy można lać Motul'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja leję Motul'a jeśli dobrze pamiętam X-clean 8000 jakoś tak

No to jeszcze odnośnie samej wymiany... Czy można odczytać gdzieś informacje na temat ile pozostało do wymiany oleju czy trzeba czekać na wskazania komputera?

Przedwczoraj wymieniałem olej i z tego co wiem, została skasowana inspekcja serwisowa a powinno się oddzielnie wykasować jeszcze parametr olejowy. Nie wiem czy zostało to zrobione odnośnie oleju (o ile trzeba robić to oddzielnie).

Do danych o serwisie dostęp mam przez system informacji w nawigacji (niestety nie sprawdzałem co pokazuje).

No chyba, że w tej wersji silnikowej nie trzeba tego robić, bo instrukcja mówi: "Okres wymiany oleju silnikowego i filtra oleju silnikowego zależy od warunków eksploatacji samochodu i sygnalizowany jest za pomocą lampki sygnalizacyjnej lub komunikatu (gdzie przewidziano) w zestawie wskaźników". No ale jakiś reset wypadałoby pewnie zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzisz jedynie za pomocą FES/MES. z samochodu nigdzie nie ma takiej opcji ( mam starą navi, nie

> wiem jak w nowej) oczywiście wyskoczy na liczniku info o wymianie oleju

Wg instrukcji można sprawdzić tylko "info manutenzione"/"maintenance info", ale u mnie nie podaje ilości kilometrów do następnego przeglądu tylko jest symbol "-" (w instrukcji np. 20 000km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg instrukcji można sprawdzić tylko "info manutenzione"/"maintenance info", ale u mnie nie podaje

> ilości kilometrów do następnego przeglądu tylko jest symbol "-" (w instrukcji np. 20 000km).

nie szukałem u siebie więc nie pomogę, ja wymieniam co 10tyś km więc i tak nie patrzę na info, a kasuję inspekcję sam wink.gif

Znalazłem to u siebie i pokazuje km wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem to u siebie i pokazuje km

W takim razie może inspekcję olejową mam skasowaną (bo kuzyn podpinał się z komputerem i na pewno coś kasował) a to co widać na wyświetlaczu nawigacji dotyczy serwisu. Widocznie nie było to kasowane i zamiast zera pokazuje "-".

Tak czy inaczej, trzeba jeszcze raz się podpiąć... Na regionalnym szukam w W-wie kogoś z interfejsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie może inspekcję olejową mam skasowaną (bo kuzyn podpinał się z komputerem i na pewno

> coś kasował) a to co widać na wyświetlaczu nawigacji dotyczy serwisu. Widocznie nie było to

> kasowane i zamiast zera pokazuje "-".

> Tak czy inaczej, trzeba jeszcze raz się podpiąć... Na regionalnym szukam w W-wie kogoś z

> interfejsem.

o ile mnie skleroza nie myli to odliczanie serwisowe można wyłączyć i wtedy będzie -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.