Skocz do zawartości

Omega/Saab 2.2 diesel - warto się w to pchać?


_Majkel_

Rekomendowane odpowiedzi

> Potrzebuję woła roboczego z hakiem do 10tys PLN i najbardziej pasowałaby mi omega B lub saab 9-3 z

> roczników 2000-2002. Najwiecej ofert jest z dieslem 2.2 - czy warto pchać sie w ten silnik?

Jeśli możesz, to znajdź 2.5 DTI omegę (nie TD). Ja generalnie 5 lat się wożę 2.2 DTI i akurat z tym egzemplarzem nie mam problemów z silnikiem. Wcześniej miałem 3 lata 2.0 DTI (ten sam silnik...) i tam zepsuło się prawie wszystko co możliwe. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję woła roboczego z hakiem do 10tys PLN i najbardziej pasowałaby mi omega B lub saab 9-3 z

> roczników 2000-2002. Najwiecej ofert jest z dieslem 2.2 - czy warto pchać sie w ten silnik?

Nie warto...jak to ma być typowy wołek, to poszukaj coś w TDI, nawet jak nie lubisz wink.gif tylko ładny egz tp paska kombi to w tej kasie 98-99, ewentualnie coś z volvo z rzędowym dieslem 2.5 140KM, ale to też bęzie starszy rocznikiem, chociaż w Twoim przypadku postaw na stan techniczny. Diesle w oplach to kiepski mariaż, nie licząc 1.9 (120-150KM), 1.3 od fiata i części 1.7 isuzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję woła roboczego z hakiem do 10tys PLN i najbardziej pasowałaby mi omega B lub saab 9-3 z

> roczników 2000-2002. Najwiecej ofert jest z dieslem 2.2 - czy warto pchać sie w ten silnik?

Nawiązując do postu kolegi AkuQ - kolega z pracy ma do sprzedania fajnego passata: klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnik ogolnie ma problemy z zapowietrzaniem sie i duuuuzymi trudnosciami z odpalaniem... moj saab

> 9-3 w zime jezdzil na lawecie 4 razy :/

ale to po prostu padająca pompa paliwa lub wtryskowa

>ogolnie kultura pracy niska, osiagi slabe, zawodnosc

> duza - takie moje zdanie i opinie

czytałem właśnie o niskiej kulturze pracy (niczym traktor) zlosnik.gifdo funu z jazdy mam jednak inne auto-potrzbuje coś wygodnego i z "oplowatych" zlosnik.gif stąd wybór omegi lub saaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Saaba chcesz na woła roboczego? Słaby pomysł.

bo?

po lekturze netu najbardziej "saabową" usterką jest wyświetlacz gubiący pixele (prawie wszystkie egzemplarze to mają patrząc na foty w ogłoszeniach) ponadto nie ma nic typowego-zarżnięte silniki benzynowe turbo w nastoletnim aucie-nic nietypowego, znana historia z wadą konstrukcyjną 3.0 tid i a o 2.2 czytam tylko że za głośny i za słaby i jeśli to "tylko" to to mnie nie odstrasza

edit: o 2.2 tez gdzies wyczytałem ze rozciąga się łańcuch rozrządu i do wymiany wyciagać trzeba silnik-prawda li to? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie warto...jak to ma być typowy wołek, to poszukaj coś w TDI, nawet jak nie lubisz tylko ładny

> egz tp paska kombi to w tej kasie 98-99,

dzięki za radę ale mam awersję do grupy vw grinser006.gif a volvo kompletnie nie znam

a gdyby skupić się na omedze - to który silnik brać pod uwagę (benz i diesel) - chodzi o jak najbardziej bezproblemową jazdę i ciąganie przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.