Skocz do zawartości

Honda CRV i problem z chlodnicą


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że puszccza. Myślę nad nową i teraz ceny zamienników (marek i nazw nie pamiętam - coś na R ..) to 270 pln ewentualnie Nisenssa 370pln

Jakieś inne polecane warte uwagi i nie powalające na kolana ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przechodziłem podobne problemy tyle że w Civicu i powiem Ci że Nissens to chyba najlepszy wybór.

Zastanawiam sie czy przy okazji nie sprawdzić rurek gumowych i ewentualnie powymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat: z racji że nie mogę dostać chłodnicy Nissensa do mojej Hondy to znajomy zaproponował mi chłodnice KOYO

Zamówiłem. Ponoć japońska - ma ktoś z tym coś do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem dawno temu w CRX. Nic sie nie dzialo.

Widze własnie że daja sporo do japońców i do sportu.

EDIT jak można sprawdzić starą chłodnicę gdzie jest nieszczelna - jak wskazać jakieś bąbelki lub coś takiego. Woda z płynem do naczyń? Duża wanna i jakaś pompka. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem polega na tym że puszccza. Myślę nad nową i teraz ceny zamienników (marek i nazw nie

> pamiętam - coś na R ..) to 270 pln ewentualnie Nisenssa 370pln

> Jakieś inne polecane warte uwagi i nie powalające na kolana ceną.

jeśli jesteś w stanie sam ja wymontowac to możesz sprawdzić co jest powodem nieszczelności, czy drobna dziurka, np uszkodzenie mechanicnze, przetarcie czy ogólnie starość i korozja. Jeśli uszkodzenie nie jest duże a chłodnica jest jeszcze przyzwoita to możesz naprawić. Ja naprawiłem uszkodzony miejscowo intercooler za 70 PLN zamiast kupowac nowy za 500-600 PLN.

Jeśli chłodnica do wymiany to wybierz w nejlepszej cenie z markowych, Nissens, NRF Modine, Hella-Behr, ew. ta gdzie dają najdłuższą gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli jesteś w stanie sam ja wymontowac to możesz sprawdzić co jest powodem nieszczelności, czy

> drobna dziurka, np uszkodzenie mechanicnze, przetarcie czy ogólnie starość i korozja. Jeśli

> uszkodzenie nie jest duże a chłodnica jest jeszcze przyzwoita to możesz naprawić. Ja

> naprawiłem uszkodzony miejscowo intercooler za 70 PLN zamiast kupowac nowy za 500-600 PLN.

> Jeśli chłodnica do wymiany to wybierz w nejlepszej cenie z markowych, Nissens, NRF Modine,

> Hella-Behr, ew. ta gdzie dają najdłuższą gwarancję.

Chłodnica już wymieniona (jestem w trakcie testów czy wszystko poprawnie złożyłem i czy węże tym razem nie puszczą).

Udało się zdobyć nissensa za 330 pln, a co do starej wezmę lekko wymyję i postaram się metodą zanurzeniową i pompką stwierdzić z ilu pkt będą bąbelki lecieć i czy warto naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.