Skocz do zawartości

Sufit podwieszany


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wpadł mi do głowy pomysł zrobienia sufitów podwieszanych w mieszkaniu (salon, łazienka, Wc, przedpokój).

Przejrzałem cały kącik, znalazłem sporo ciekawych pomysłów - ale mam jeszcze pytania:

1. Sufit w salonie - na jaki się zdecydować (salon 5x5 metrów):

A: po brzegu:

sufit%20podwieszany_dom_eu.jpeg

B: na środku:

sufit.jpg

C: Na brzegu i w środku:

sufity-podwieszane-complex-dawid-panfil.jpg

2. Sufit w przedpokoju - czy nie ograniczy mi dostępu do górnych półek (planuję po bokach szafy wnękowe do samego sufitu):

3449_IMG_0872.JPG

3. Oświetlenie LED - chciałbym wszędzie zastosować oświetlenie RGB ze sterownikiem. Jak jest z jasnością - czy same diody wystarczą do oświetlenia pokoju, czy konieczne są dodatkowe halogeny (jak na zdjęciach) ?

4. Ile może kosztować zrobienie takich podwieszanych sufitów ?

(salon 5.0x5.0, łazienka 1.8x1.7, WC 1.0x1.5, przedpokój 7.0 x 1.5)

Zamierzam wziąć do tego ekipę, jaką kwotę przyjąć do szacunków żeby było rozsądnie i bez badziewiarstwa ?

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy sufitach podwieszanych i oświetleniu LED ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3. Oświetlenie LED - chciałbym wszędzie zastosować oświetlenie RGB ze sterownikiem. Jak jest z

> jasnością - czy same diody wystarczą do oświetlenia pokoju, czy konieczne są dodatkowe

> halogeny (jak na zdjęciach) ?

Z mixu diod RGB nie uzyskasz światła białego o akceptowalnej jakości (zwłaszcza pod względem oddawania barw) dlatego jeśli ma być to jedyne oświetlenie - powinieneś kupić paski RGBW

przyklad

Ilość światła zależy od konstrukcji wnęki, oraz tego czy np. została ona dokładnie pomalowana w środku (na biało).

No i na koniec ilość światła jest zależna od moc paska LED (a właściwie ledów w nim zamontowanych, i ich gęstości "upakowania" na metrze). "biały" pasek o mocy koło 20W/m zaczyna dawać radę, ale w dużym pomieszczeniu dałbym jeszcze jakieś oświetlenie na środku pokoju (najlepiej coś mocnego i wyrazistego, z "jajem" a nie taki krzyżak jak na jednej z fotek, z promocji leroy merlin za 59,99 grinser006.gif

No i jeszcze pozwolę sobie powiedzieć że RGB to wiocha grinser006.gif i teraz idzie się raczej w rozwiązania zmiany temperatury barwowej światła białego (p. w zakresie 2700-6000K).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z mixu diod RGB nie uzyskasz światła białego o akceptowalnej jakości (zwłaszcza pod względem

> oddawania barw) dlatego jeśli ma być to jedyne oświetlenie - powinieneś kupić paski RGBW

O, super.

Nawet nie wiedziałem że takie są.

Czytałem tylko, że diody w taśmach mogą być typu 3528 lub 5050 - nie wiem czym one się różnią.

> ale w dużym pomieszczeniu dałbym jeszcze jakieś oświetlenie na środku pokoju (najlepiej coś

> mocnego i wyrazistego, z "jajem"

A możesz zarzuć przykład czegoś "z jajem" ?

Wiem że de gustibus non est disputandum, ale jako osoba zajmująca się zawodowo oświetleniem możesz rzucić jakimś pomysłem wink.gif

> No i jeszcze pozwolę sobie powiedzieć że RGB to wiocha

Ale dlaczego ?

Lubię czasami podkreślić nastój w pokoju odpowiednią barwą światła.

Co w tym z wiochy ?

> i teraz idzie się raczej w rozwiązania

> zmiany temperatury barwowej światła białego (p. w zakresie 2700-6000K).

Coś więcej na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, super.

> Nawet nie wiedziałem że takie są.

> Czytałem tylko, że diody w taśmach mogą być typu 3528 lub 5050 - nie wiem czym one się różnią.

Zasadniczo to nie wiem, bo staram sie uzywac paskow Tridonica - czyli z "mojej firmy" a wlasciwie grupy.

> A możesz zarzuć przykład czegoś "z jajem" ?

Popatrz w ofercie Delta light (drooogo ale ich podrabiaja - np.nasz polski aquaform), moze z niedrogich Ramko, moze Spotline, ale wiedz ze w oswietleniu domowym zupelnie nie jestem specjalista. Tym zajmuja sie wnetrzarze.

> Wiem że de gustibus non est disputandum, ale jako osoba zajmująca się zawodowo oświetleniem możesz

> rzucić jakimś pomysłem

No to klasyk:

http://www.inspirodesign.pl/oswietlenie-...ol-post-it.html

grinser006.gif Jak wszedzie ponawiaja sie trendy i mody, kilka lat temu byly modne "zyrandole" wyciete z plexi, a teraz juz nie.

> Lubię czasami podkreślić nastój w pokoju odpowiednią barwą światła.

> Co w tym z wiochy ?

> Coś więcej na ten temat ?

Np. taki pasek:

http://www.proled.com/en/products/22-proled-strips/flex-strip-dynamic-white.html

Masz dostepna zmiane temperatury narwowej od cieplej, takiej jak zarowka po bardzo zimna.

Oczywiscie jesli wolisz RGB to nie widze problemu, pamietaj tylko ze trzeba to uzupelnic bialym swiatlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadniczo to nie wiem, bo staram sie uzywac paskow Tridonica - czyli z "mojej firmy" a wlasciwie

> grupy.

> Popatrz w ofercie Delta light (drooogo ale ich podrabiaja - np.nasz polski aquaform), moze z

> niedrogich Ramko, moze Spotline, ale wiedz ze w oswietleniu domowym zupelnie nie jestem

> specjalista. Tym zajmuja sie wnetrzarze.

Dzięki. To o LEDach i oświetleniu wiem już trochę więcej.

A w temacie sufitów podwieszanych ktoś mi doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Dzięki. To o LEDach i oświetleniu wiem już trochę więcej.

> A w temacie sufitów podwieszanych ktoś mi doradzi ?

Jak nie zapomnę, to po weekendzie zrobię foto z drugiej chatki, po dwóch ścianach mam tunel, który zakrywa karnisze. W tunelu zamontowane w sumie 6 punktowych świateł (po 3 na ścianę) włączane 2+1 lub 1+2. do tego na środku pokoju dwie podwieszone wyspy ze światłocieniem od ledów. W wyspach dodatkowo 2 podwójne ramki. Poza tym nad stołem wiszące szklane, transparentne klosze ok.gif Do tego światłocień z ledów na wyspach sterowany jest pilotami, można ustawić na maxa, ściemniać, lub wyłączać z kanapy ok.gif Postawiłem na taśmę wyłącznie białą, ciepłą ok.gif Ramka do włączania oświetlenia wyszła poczwórna z podwójnymi klawiszami zlosnik.gif Dużo kombinacji i to lubię, każdego dnia inaczej mogę doświetlić pokój smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawaj foty

dawaj dawaj, co to za niewychowanie zlosnik.gif

287139063-2013-08-2619.30.54.jpg

kloszy jeszcze nie zakładałem, włączane 2+1

podwójne w suficie włączane dwoma klawiszami - jeden zapala podwójne bliżej ściany, drugim odpalam podwójne na środku pokoju

ledy sterowane pilotami - oba obwody osobno; Scimniacz zachowuje ustawienia po wyłączeniu z klawisza w ścianie

światło po obwodzie (na obu ścianach po 3 punkty) włączane 2+1

post-13972-14352521496705_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak całkiem z innej beczki - w świecie lansowanej sterylności - wiesz, jakie piękne siedlisko kurzu

> sobie zakładasz? Jak to zamierzasz czyścić?

Wnękę do oświetlenia?

Odkurzaczem grinser006.gif

Lucku, nie przesadzaj, ludzie żyli z meblościankami (widziałeś ile jest syfu za meblościanką po kilkunastu latach?) to taka wnęka będzie małym pikusiem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wnękę do oświetlenia?

> Odkurzaczem

> Lucku, nie przesadzaj, ludzie żyli z meblościankami (widziałeś ile jest syfu za meblościanką po

> kilkunastu latach?) to taka wnęka będzie małym pikusiem

Po kilkunastu latach? To z tego wynika że u mnie w domu jest totalna przesada, odsuwamy meble i sprzątamy co najmniej kila razy w roku i za każdym razem jest syf. A tak bardziej w temacie, nie wiem czy Ty wiesz, ale urządzenia elektryczne mają to do siebie, że wytwarzają tzw. pole elektryczne które to przyciąga wszelakiego rodzaju kurz na potęgę. Co oczywiście nie dyskwalifikuje do końca Twojego projektu. Ale też bym się zastanowił czy ma być efektownie czy czysto. Tym bardziej że kurz w obecnych czasach uczula większość ludzi. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.