Skocz do zawartości

Debilnie banalny problem...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Lovato,pierwsza generacja, Espero 2.0 mpi.

Grzebałem pod maską i wypiąłem sobie kable z przekaźnika od wtrysku i nie wiem jak to podłączyć... Mam 4 kable czarny i biały idące w stronę wtrysków(cienkie i wyglądające na te z instalacji gazowej) oraz dwa podwójne(dwa kabelki jednego koloru do jednej końcówki żeńskiej wpięte)-niebieski i szary. Teoretycznie niebieski idzie w stronę elektrozaworu przy filtrze,szary nie wiem gdzie. Podłączyłem tak-szary do pinu 86, niebieski do 30,biały do 87a,czarny do 85,bo tak mi się wydawało,że było do tej pory,jeno po tym gaz jest podawany od razu jak tylko włącze zapłon i wóz odpala ze sporymi oporami.Coś nie tak zrobiłem czy tak ma być?( raczej nie powinno tak być...). Rano tym czymś trzeba do pracy ruszyć więc jakoś muszę go uruchomić. Jak to z tym przekaźnikiem????? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Lovato,pierwsza generacja, Espero 2.0 mpi.

> Grzebałem pod maską i wypiąłem sobie kable z przekaźnika od wtrysku i nie wiem jak to podłączyć...

> Mam 4 kable czarny i biały idące w stronę wtrysków(cienkie i wyglądające na te z instalacji

> gazowej) oraz dwa podwójne(dwa kabelki jednego koloru do jednej końcówki żeńskiej

> wpięte)-niebieski i szary. Teoretycznie niebieski idzie w stronę elektrozaworu przy

> filtrze,szary nie wiem gdzie. Podłączyłem tak-szary do pinu 86, niebieski do 30,biały do

> 87a,czarny do 85,bo tak mi się wydawało,że było do tej pory,jeno po tym gaz jest podawany od

> razu jak tylko włącze zapłon i wóz odpala ze sporymi oporami.Coś nie tak zrobiłem czy tak ma

> być?( raczej nie powinno tak być...). Rano tym czymś trzeba do pracy ruszyć więc jakoś muszę

> go uruchomić. Jak to z tym przekaźnikiem?????

Kable od wtrysku do 87a i 30, niebieski od elektrozaworu i masa do 85 86

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeno do wtrysku ida kable czarny i biały i tu mam problem,bo w takim ukladzie masa jest w szarym???

Kable idace do wtrysku to tzw rozciecie, jak poszukasz to zobaczysz ze sa podlaczone oba do jednego rozcietego przewodu, podlaczasz je do 87a i 30 na przekazniku, sa to styki normalnie zwarte. Dwa pozostale przewody to sterowanie przekaznika, najprawdopodobniej oba wziete z elektrozaworu gazowego, czyli styki 85 i 86, na kolorystyke bardzo bym nie patrzyl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kable idace do wtrysku to tzw rozciecie, jak poszukasz to zobaczysz ze sa podlaczone oba do jednego

> rozcietego przewodu, podlaczasz je do 87a i 30 na przekazniku, sa to styki normalnie zwarte.

> Dwa pozostale przewody to sterowanie przekaznika, najprawdopodobniej oba wziete z

> elektrozaworu gazowego, czyli styki 85 i 86, na kolorystyke bardzo bym nie patrzyl

> Pozdrawiam

Ok,podpiąłem po Twojemu i działa zlosnik.gif Gaz nie jest puszczany już zaraz po włączeniu zapłonu, odpala od strzału,przełącza się bez problemu ok.gif Co prawda w życiu bym nie powiedział,że te kabelki pierwotnie tak szły(nawet nieco za krótkie mi się wydają na takie ustawienie),ale ważne,że chodzi wink.gif Szczerze wielkie dzięki blagam.gif20.GIF

Mogłem wcześniej na AK napisać to bym wcześniej spać poszedł... irked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok,podpiąłem po Twojemu i działa Gaz nie jest puszczany już zaraz po włączeniu zapłonu, odpala od

> strzału,przełącza się bez problemu Co prawda w życiu bym nie powiedział,że te kabelki

> pierwotnie tak szły(nawet nieco za krótkie mi się wydają na takie ustawienie),ale ważne,że

> chodzi Szczerze wielkie dzięki

> Mogłem wcześniej na AK napisać to bym wcześniej spać poszedł...

Polecam sie na przyszlosc zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.