Skocz do zawartości

piec gazowy


przemoc84

Rekomendowane odpowiedzi

jako że w planach jest wymiana pieca kaflowego na gazowy to mam pytanie co wybrać?

założenia:

- mieszkanie 37m2

- 2 osoby dorosłe (dzieci w planach;) )

- CO + CWU

- 2 grzejniki pokojowe + 2 małe łazienkowe

- powietrze do spalania pobierane z pomieszczenia

- najlepiej wiszący

z góry dzięki za pomoc i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - powietrze do spalania pobierane z pomieszczenia

Zastanow sie nad piecem z zamknieta komora spalania - duzo bezpieczniejszy od zwyklego.

Powietrze do spalania moze on sobie pobierac przez rure kominowa koncentryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrać się do kominiarza/ spółdzielni, dowiedzieć się w jakim stanie są kominy. Który pion jest Twój, ile masz przydzielonych pionów wentylacyjnych itd.

Zgodnie z instrukcjami uzyskanymi u poprzednich instytucji, musisz mieć plan/pozwolenie itd.

Nie wiem, czy do "gazowni" nie będziesz się musiał wybrać.

A piec, o ile będziesz miał taką możliwość i odpowiednią ilość $$ tylko z zamkniętą komorą spalania.

Jeżeli komin/warunki nie pozwolą, to i tak będziesz musiał dla pieca "wybić otwór wentylacyjny" w ścianie zewnętrznej budynku.

A wtedy może kondensacyjny. Tu znowu $$, trochę mniej jak przy zamkniętej, ale sporo.

Jak oszczędnie ma być, zwykły, o jak najmniejszej mocy max, i o jak najniższym progu załączania się ( przepływ/moc).

ps. w Gliwicach były "dopłaty" przy wymianie pieców kaflowych.

Pamiętaj, że przy ogrzewaniu "gazowym" wentylacja to podstawa. Taki piec potrafi ponad 100m3/h potrzebować ok.gif

Mój Valiant wymaga obliczeniowo pod maksymalnym obciążeniem (20kw) 140m3/h.

Tak, zapotrzebowanie jest na godzinę wyrażone, nie na dzień zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako że w planach jest wymiana pieca kaflowego na gazowy to mam pytanie co wybrać?

> założenia:

> - mieszkanie 37m2

> - 2 osoby dorosłe (dzieci w planach;) )

> - CO + CWU

> - 2 grzejniki pokojowe + 2 małe łazienkowe

> - powietrze do spalania pobierane z pomieszczenia

> - najlepiej wiszący

> z góry dzięki za pomoc i sugestie

pamiętaj że do pieca gazowego musisz mieć komin z wkładem z nierdzewki. Jeśli wybierzesz piecyk z otwartą komora będziesz musiał wybić w elewacji dodatkowy kanał wentylacyjny, jeśli wybierzesz piecyk z komorą zamkniętą (bardziej bezpieczny dla użytkowników) musisz doprowadzić powietrze do komory spalania, poprzez kanał koncentryczny powietrza w kominie bądź przez "czerpnie" powietrza w elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako że w planach jest wymiana pieca kaflowego na gazowy to mam pytanie co wybrać?

> założenia:

> - mieszkanie 37m2

To będzie jakieś 5kW. Kociołek, maleństwo.

Chyba, że naprawdę chodzi Ci o piec a nie kocioł?

Wtedy coś takiego:

825ca0de4f.jpg

Akurat 6kW ale piecem wody nie ogrzejesz, wiec chyba chcesz kocioł?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybrać się do kominiarza/ spółdzielni, dowiedzieć się w jakim stanie są kominy. Który pion jest

> Twój, ile masz przydzielonych pionów wentylacyjnych itd.

> Zgodnie z instrukcjami uzyskanymi u poprzednich instytucji, musisz mieć plan/pozwolenie itd.

> Nie wiem, czy do "gazowni" nie będziesz się musiał wybrać.

> A piec, o ile będziesz miał taką możliwość i odpowiednią ilość $$ tylko z zamkniętą komorą

> spalania.

> Jeżeli komin/warunki nie pozwolą, to i tak będziesz musiał dla pieca "wybić otwór wentylacyjny" w

> ścianie zewnętrznej budynku.

> A wtedy może kondensacyjny. Tu znowu $$, trochę mniej jak przy zamkniętej, ale sporo.

do dam od siebie że że taki kondesacyjny może mieć komin jak i zasys powietrza wyprowadzony przez elewację oczywiście pod warunkiem że powyżej nikt nie mieszka smile.gif

zasadniczo rura spalin nie musi być jakiegoś dużego przekroju , przy jakiś modernizacjach ludzie w stare kominy wpuszczają cienką rurę z kwasówki która odprowadza spaliny a starym kominem jest zasysane powietrze .

Co do marek ja mam Vailanda i mogę polecić , generalnie nie ma reguły bo taki mercedes w śród piecy jakim jest WOLF też potrafi się spie$%^ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.