Skocz do zawartości

Jazda nocą w ciężarówce


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się czy kiedyś nie przejść na jazdy ciężarówkami. Pytanie jak się jeździ nocą, czy tak samo jest jak osobówką, że światła innych przeszkadzają i bardzo męczą wzrok, czy jak siedzimy wyżej to jest nieporównywalnie lepszy komfort, światła nic nie przeszkadzają i można śmigać że heja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zastanawiam się czy kiedyś nie przejść na jazdy ciężarówkami. Pytanie jak się jeździ nocą, czy tak

> samo jest jak osobówką, że światła innych przeszkadzają i bardzo męczą wzrok, czy jak siedzimy

> wyżej to jest nieporównywalnie lepszy komfort, światła nic nie przeszkadzają i można śmigać że

> heja?

Pewnie, że z racji wysokości jest lepiej. Ale są i tacy wakacyjni podróżnicy co nie wiedzą do czego jest regulacja i nawet na tą wysokość świecą. I mam wrażenie, że przeciwmgłowe przy mokrej nawierzchni dużo bardziej oślepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłem dostawczakiem po Polsce w `99r na halogenach w zderzaku to tylko kierowcy TIR`ów byli mi uprzejmi zwracać uwagę pełnym lub częściowym swoim oświetleniem zewnętrznym że na takowym się poruszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jeździłem dostawczakiem po Polsce w `99r na halogenach w zderzaku to tylko kierowcy TIR`ów byli

> mi uprzejmi zwracać uwagę pełnym lub częściowym swoim oświetleniem zewnętrznym że na takowym

> się poruszam...

I na CB też często słychać upomnienia. Nie wiem czy jakoś kąt odbicia od drogi sprzyja oślepianiu dużych czy co ale odnoszę właśnie wrażenie, że jest to super uciążliwe w dużym podczas gdy kierowcy osobówek nie bardzo wiedzą czemu się ich upomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zastanawiam się czy kiedyś nie przejść na jazdy ciężarówkami. Pytanie jak się jeździ nocą, czy tak

> samo jest jak osobówką, że światła innych przeszkadzają i bardzo męczą wzrok, czy jak siedzimy

> wyżej to jest nieporównywalnie lepszy komfort, światła nic nie przeszkadzają i można śmigać że

> heja?

Lepiej pod tym względem, że rzadko który ma tak wysoko światła, żeby oślepiały. Niestety przeciwmgielne walą po oczach dużo skuteczniej. I jeszcze jedno zauważyłem- na dwupasmówkach, podczas wymijania, światła dwóch osobówek mogą się wzajemnie chować przed kierowcami, jeśli jest barierka, więc mogą się wyminąć nawet i na drogowych. Jak jedziesz wysokim to masz prosto w oczy i nawet nie masz jak mrugnąć, no chyba że masz coś dodatkowego na dachu sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.