Skocz do zawartości

hamulec tyl cos trze podczas jazdy a kolo robi sie cieple ..


Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy ktos wie jakie czesci zakupic do tylnego hamulca do cromki 1.9 16V? D ? mam problem ze cos mi trze (piszczy), jak wcisne lekko hamulec przestaje moze sie zdarzyc ze to pomaga i przestaje piszczec a potem zaczyna ponownie. oczywiscie kolo sie grzeje... zastanawiam sie czy nie przeczyscis ukladu z nalotu i rdzy bo miom zdaniem cos sie przywiesza ale pytanie jest jak rozbiore a sa np jakies sprezynki ktore lubia robic 30.GIF to zatrzymam auto sobie.. wiec tak pomyslalem ze wpierw podpytam kupie na wymiane a jaka cos juz powie papa to bede mial zapas. mozge prosic o podpowiedz? moze juz ktos rozbieral tyle szczeki? jakies wskazowki?

pozdrawiam i dzieki za info ! 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, czy ktos wie jakie czesci zakupic do tylnego hamulca do cromki 1.9 16V? D ? mam problem ze

> cos mi trze (piszczy), jak wcisne lekko hamulec przestaje moze sie zdarzyc ze to pomaga i

> przestaje piszczec a potem zaczyna ponownie. oczywiscie kolo sie grzeje... zastanawiam sie czy

> nie przeczyscis ukladu z nalotu i rdzy bo miom zdaniem cos sie przywiesza ale pytanie jest jak

> rozbiore a sa np jakies sprezynki ktore lubia robic to zatrzymam auto sobie.. wiec tak

> pomyslalem ze wpierw podpytam kupie na wymiane a jaka cos juz powie papa to bede mial zapas.

> mozge prosic o podpowiedz? moze juz ktos rozbieral tyle szczeki? jakies wskazowki?

> pozdrawiam i dzieki za info !

Z tyłu są tarcze, rozebrać wszystko i porządnie wyczyścić, dodatkowo sprawdzić czy nie zapiekł sie tłoczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, czy ktos wie jakie czesci zakupic do tylnego hamulca do cromki 1.9 16V? D ? mam problem ze

> cos mi trze (piszczy), jak wcisne lekko hamulec przestaje moze sie zdarzyc ze to pomaga i

> przestaje piszczec a potem zaczyna ponownie. oczywiscie kolo sie grzeje... zastanawiam sie czy

> nie przeczyscis ukladu z nalotu i rdzy bo miom zdaniem cos sie przywiesza ale pytanie jest jak

> rozbiore a sa np jakies sprezynki ktore lubia robic to zatrzymam auto sobie.. wiec tak

> pomyslalem ze wpierw podpytam kupie na wymiane a jaka cos juz powie papa to bede mial zapas.

> mozge prosic o podpowiedz? moze juz ktos rozbieral tyle szczeki? jakies wskazowki?

> pozdrawiam i dzieki za info !

identyczny problem miałem, przeraźliwe skrzypienie podczas powolnej jazdy, ustające przy dohamowaniu. Wymiana klocków usunęła problem.Oczywiscie przy okazji wymiany czyszczenie ze rdzy zacisku. Pewnie w zacisku tłoczek się przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i walczyłem z tym długo. Po zakupie auta zauważyłem, że grzeje się lewa tylna tarcza, piszczenia brak no może czasami. Jako że klocki i tarcze były do wymiany to się wymieniły. Mechanik wiedział o problemie więc wszystko zostało poczyszczone, zacisk "rozruszany" i jedziemy. Grzało się dalej, ale mniej.

Kolejna wizyta u innego speca - zacisk rozebrany, czyszczony - będzie dobrze. Niestety następnego dnia pojechałem z reklamacją bo po jeździe bez hamowania tarcza była gorąca. Nic nie było słychać, ale po hamowaniu koło obracało się ciężej.

Na moich oczach zacisk znowu rozebrany, "panie tu wszystko działa jak trzeba" (kurde, rzeczywiście klocki luźne, tłoczek się chowa...) jeszcze raz czyszczenie, skrobanie, pasta miedziana, jazda testowa, mierzenie tarcz termometrem wink.gif i... w końcu jest dobrze.

Jakby to nie pomogło to następnym potencjalnym winowajcą był wężyk elastyczny, podobno czasami przy zmniejszonym przepływie płyn cofa się wolniej a zarazem tłoczek też.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, czy ktos wie jakie czesci zakupic do tylnego hamulca do cromki 1.9 16V? D ? mam problem ze

> cos mi trze (piszczy), jak wcisne lekko hamulec przestaje moze sie zdarzyc ze to pomaga i

> przestaje piszczec a potem zaczyna ponownie. oczywiscie kolo sie grzeje... zastanawiam sie czy

> nie przeczyscis ukladu z nalotu i rdzy bo miom zdaniem cos sie przywiesza ale pytanie jest jak

> rozbiore a sa np jakies sprezynki ktore lubia robic to zatrzymam auto sobie.. wiec tak

> pomyslalem ze wpierw podpytam kupie na wymiane a jaka cos juz powie papa to bede mial zapas.

> mozge prosic o podpowiedz? moze juz ktos rozbieral tyle szczeki? jakies wskazowki?

> pozdrawiam i dzieki za info !

I ja miałem to samo. Pomogło czyszczenie. Nie polecamy wymiany klocków jeśli nie są zużyte. Trzeba mieć talent, żeby coś zgubić. I raczej daruj sobie jakieś smary. Nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczek się blokuje w zacisku (miałem to w stilonie) , czyszczenie pomaga na pewien okres czasu , zależnie od jakości czyszczenia. Finalnie wymieniłem cały zacisk i był spokój grinser006.gif

Dziwnie w większości fiatów blokuje się lewy tylny ... jakiś feler ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tłoczek się blokuje w zacisku

Warto sprawdzać linki hamulcowe od hamulca ręcznego czy cofają się... często to powoduje blokowanie się tłoczków. Druga sprawa to zanieczyszczenia prowadnic klocka który blokuje sie i ostatni to stosowanie klocków do danego typu zacisków... często dochodzi do założenia klocków z tarcz wentylowanych do tarcz zwykłych. ważnym elementem jest wymiana płynu hamulcowego raz na te dwa/trzy lata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.