Skocz do zawartości

szlam hydroizolacyjny na swiezy beton


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro wylewam wylewke przy wejsciu do domu, a w przyszlym tygodniu MUSZE uszczelnic chociazby styk wylewki i sciany oraz pasek 15cm przy scianie (beda klasc na sciane tam ocieplenie - styrodur). Ktory szlam (procz botamentu za 400zl/worek) mozna klasc na niewysezonowany beton?

p.s. czy dylatacja wylewki od sciany 2cmowym paskiem styroduru (mam troche odpadow) to przesada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro wylewam wylewke przy wejsciu do domu, a w przyszlym tygodniu MUSZE uszczelnic chociazby styk

> wylewki i sciany oraz pasek 15cm przy scianie (beda klasc na sciane tam ocieplenie -

> styrodur). Ktory szlam (procz botamentu za 400zl/worek) mozna klasc na niewysezonowany beton?

> p.s. czy dylatacja wylewki od sciany 2cmowym paskiem styroduru (mam troche odpadow) to przesada?

Nie wiem za bardzo co to jest ten szlam, ale z hydroizolacji mogę polecić to:

WIMOLASTIC

Cena: 269,00zł / 32kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem za bardzo co to jest ten szlam, ale z hydroizolacji mogę polecić to:

> WIMOLASTIC

> Cena: 269,00zł / 32kg

No szlam, albo dwuskladnikowa hydroizolacja mineralno-polimerowa (to twoje). Da sie to na swiezy beton klasc? Chce chociaz zrobic brzegi przy scianie (z tasma), zeby mogli jechac z ociepleniem scian - reszte plyty zrobie pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No szlam, albo dwuskladnikowa hydroizolacja mineralno-polimerowa (to twoje). Da sie to na swiezy

> beton klasc? Chce chociaz zrobic brzegi przy scianie (z tasma), zeby mogli jechac z

> ociepleniem scian - reszte plyty zrobie pozniej.

Co to znaczy "świeży" beton?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tydzien od wylania? W miejscu, gdzie chce wstepnie dac hydroizolacje, ma od 4 do 6cm.

Zależy co mówi producent betonu, standardowe posadzki betonowe najlepiej pokrywać hydroizolacją po upływie ok 7-14 dni od wylania w zależności od konsystencji betonu, takie mam info od producenta hydroizolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy co mówi producent betonu, standardowe posadzki betonowe najlepiej pokrywać hydroizolacją po

> upływie ok 7-14 dni od wylania w zależności od konsystencji betonu, takie mam info od

> producenta hydroizolacji.

Eee czekaj, zapytam:

- Olleo, co mowisz o swoim betonie?

- ki go wie, w betoniarce krecilem, a na betonie srednio sie znam.

No coz, nie udalo mi sie od niego dowiedziec nic konkretniejszego biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro wylewam wylewke przy wejsciu do domu, a w przyszlym tygodniu MUSZE uszczelnic chociazby styk

> wylewki i sciany oraz pasek 15cm przy scianie (beda klasc na sciane tam ocieplenie -

> styrodur). Ktory szlam (procz botamentu za 400zl/worek) mozna klasc na niewysezonowany beton?

> p.s. czy dylatacja wylewki od sciany 2cmowym paskiem styroduru (mam troche odpadow) to przesada?

A co to jest za wylewka? To jest jakiś podjazd? Schody? Po co chcesz to hydroizolować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to zapytaj go w jakich proporcjach robił beton i co oprócz cementu i piachu wrzucał do niego

Mówi, że w przybliżeniu 1:3, cement I 42.5, bez dodatków, piasek w postaci pospółki (piasek ze żwirem). Na moje oko ciut za rzadki beton, bo sporo dziurek po pęcherzykach powietrza powstało. Niestety nie mogłem zatrzeć (tyle, co łatą ściągałem w celu wykonania spadku), bo kończyłem lać po 22, a przyjechać mogłem dopiero koło 12, gdy wierzchnia warstwa już była związana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to jest za wylewka? To jest jakiś podjazd? Schody? Po co chcesz to hydroizolować?

Podcien - wejscie do domu. Maja na tym byc plytki (gres):

20130818_110820.jpg

Na krawedzi bedzie sie stykalo z odwodnieniem liniowym, a miedzy odwodnieniem i plytka fuga elastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest dobre, ale jak zaraz położysz na tym płytki,

Ale kolega chce tylko zrobić 15cm pasek przy ścianie wraz z wklejeniem listwy, nie chce kłaść tego po całoci na razie.

> a powierzchnia na którą się to nakłada jest

> czysta i nie zapylona

No zawsze przecież powinno się tak robić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro wylewam wylewke przy wejsciu do domu, a w przyszlym tygodniu MUSZE uszczelnic chociazby styk

> wylewki i sciany oraz pasek 15cm przy scianie (beda klasc na sciane tam ocieplenie -

> styrodur). Ktory szlam (procz botamentu za 400zl/worek) mozna klasc na niewysezonowany beton?

> p.s. czy dylatacja wylewki od sciany 2cmowym paskiem styroduru (mam troche odpadow) to przesada?

masz tak mokro,że chcesz szlam ?

Z tego co się orientuję ze szlamu robi się izolacje cieżkie o dużym naporze wody.

Ja u siebie użyłem zwykłego dysperbitu ale mam piasek i sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz tak mokro,że chcesz szlam ?

> Z tego co się orientuję ze szlamu robi się izolacje cieżkie o dużym naporze wody.

> Ja u siebie użyłem zwykłego dysperbitu ale mam piasek i sucho.

na dysperbit nie poloze plytek, ale nie musi byc szlam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na krawedzi bedzie sie stykalo z odwodnieniem liniowym, a miedzy odwodnieniem i plytka fuga

> elastyczna.

Masz na myśli krawędź przy drzwiach wejściowych czy tą na końcu podestu?

Spodziewasz się tam aż takiej wody, że chcesz położyć odwodnienie liniowe? Skąd? To wejście, ten podest jest niżej niż grunt? Bo na zdjęciu grunt jest niżej. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz na myśli krawędź przy drzwiach wejściowych czy tą na końcu podestu?

> Spodziewasz się tam aż takiej wody, że chcesz położyć odwodnienie liniowe? Skąd? To wejście, ten

> podest jest niżej niż grunt? Bo na zdjęciu grunt jest niżej.

na koncu, grunt (na nim chodnik) bedzie wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na dysperbit nie poloze plytek, ale nie musi byc szlam

Są trzy rodzaje izolacji: lekkie, na bazie wody typu dysterbit, średnie typu dwuskładnikowe (wzbogacane polimerami) oraz ciężkie typu szlamy.

Musisz dobrać rodzaj izolacji względem warunków gruntowych.

Odnośnie samych płytek, to już trzeba sprawdzać w karcie technicznej danego produktu.

Na dysterbit można przykleić płytki, stosując jako spoiwo coś na bazie bitumicznej, czyli np dysterbit, ale nie jest to zalecane rozwiązanie. Zawsze można dać styro, siatkę i klej, tak jak się to robi na fundamentach.

Popatrz jeszcze w preparaty dwuskładnikowe, może tam producent o tym pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodnik będzie wyżej od tego podestu? To szykujesz sobie nowy problem.

Wyzej, niz jest obecnie grunt - na poziomie mniej wiecej tego podestu. Dlatego chce dac odwodnienie liniowe wzdluz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak Ci w zimę śniegu dowali to z domu nie wyjdziesz. Ten podest powinien być wyżej niż kostka /

> chodnik.

Nad tym podestem jest dach, a wszystko jest od polnocy. Do tej pory podest tez byl na wysokosci gruntu i jakos sie jeszcze nie zdarzylo, zeby zostal zasypany sniegiem bardziej, niz na jakies 2cm. Co innego na prawo od podestu - tutaj zjezdza snieg z dwoch dachow i wlasnie sie przymierzam do montazu plotka antysniegowego, bo ma tam byc chodnik.

Byc moze zrobie chodnik pare cm nizej, ale zona sie upiera, ze ma nie byc schodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No a to moge dac na powiedzmy 7_dniowy beton?

Najlepiej sprawdzic ulotke, zapytac producenta. Wiekszosc srodkow mozna dac juz po kilku dniach, trzeba pamietac jedynie, zeby ewentualna wilgoc beton mial gdzie odprowadzic a nie obmalowac go ze wszystkich stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.