Skocz do zawartości

Vectra C zarniki od ksenonow


golec20

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Vectrach C wystepowaly rozne zarniki czy wszedzie takie same?

Dzisiaj wlasnie jeden powiedzial 30.GIF i jak najgorszy patalach wylaczyl sie i wlaczyc nie ma zamiaru. Nie mam zadnych kluczy (oprocz tych przy kole zapasowym) a widze ze trzeba lampe wykrecic zeby sie dostac do zarnika... a dla dopelnienia wnerwu zarnik wylaczyl sie jak tylko dojechalem na urlop, wiec czeka mnie ew. zakup odpowiednich kluczy (co bedzie potrzebne do tej operacji????)

Jesli byly rozne to jaki ja moge miec zakladajac ze:

Vectra C kombi rocznik 2007 lampy z czarnym wkladem a zenony skretne...

Moze ktos moze polecici od razu sprawdzony sklep z zarnikami coby nie kupic jakiegos chinskiego badziewia co mi poswieci pol roku. Najchetniej kupilbym bezposrednio od GM'a ale juz sie nasluchalem ze u nich usluga wymiany z zarnikami to okolo 800zeta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra ale ktore konkretnie D1S/D1R/D2S/D2R ?

> Czym to sie rozni w ogole? Przepraszam za laickie pytania ale to moje pierwsze xenony w karierze

Ja mam w Vectrze D1S. Nie bi, nie AFL, normalne xenony.

Zdejmij dekiel tam gdzie to będzie realne (jest) i sprawdź czy widać charakterystyczną puszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Vectry poliftowej żarniki to D1S. Jeżeli problem jest z lewej strony to wymiana jest bardzo prosta. Wystarczy delikatnie przekręcić wlew płynu do spryskiwacza i wyjąć. można wymienić żarnik bez odkręcania zderzaków reflektora czy czegoś tam jeszcze. 10 min i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslisz ze przetwornica wylaczala by tylko jeden reflektor? Pytam serio bo jak juz mowilem ja to

> laik jestem.

Przetwornice są przy lampach więc są dwie. I jasne, że może wyłączyć jedną lampę.

Ogólnie przełóż palniki, zobaczysz czy to one są winne. Jeżeli palniki są ok tak samo możesz wyeliminować przetwornice i startery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslisz ze przetwornica wylaczala by tylko jeden reflektor? Pytam serio bo jak juz mowilem ja to

> laik jestem.

mi D1S mrugał z prawej, zamieniłem żarówki - mruga z lewej.

Tak sprawdziłem że to jednak (uff) żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A długo jeszcze palnik pożył jak zauważyłeś że mruga?????bo u mnie zdarza się że lewy zamruga od

> czasu do czasu.

ale on tak dobry rok mruga, wiem: wstyd facepalm%5B1%5D.gif

jak jest ciemno to widzę mikromrug grinser006.gif wczoraj traskę miałem 700km i z 10x zgasł na tyle długo że komp wywalił info o lewym świetle.

Ale sam odpalił + OK na kierownicy i jedziemy dalej.

No skończył się już niemal na amen ale ... wiadomo, ciągle drogie no.gif Zwłaszcza że zaleca się zmianę dwóch.

No i z Poznania jestem: do końca Panie, do końca zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale on tak dobry rok mruga, wiem: wstyd

> jak jest ciemno to widzę mikromrug wczoraj traskę miałem 700km i z 10x zgasł na tyle długo że

> komp wywalił info o lewym świetle.

> Ale sam odpalił + OK na kierownicy i jedziemy dalej.

> No skończył się już niemal na amen ale ... wiadomo, ciągle drogie Zwłaszcza że zaleca się zmianę

> dwóch.

> No i z Poznania jestem: do końca Panie, do końca

Kurde odpalilem wczoraj auto... I sie menda świeci angryfire.gif. Błąd na desce zniknął... Jak wróce do domu to zamienie je miejscami i zobaczę co się będzie działo... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde odpalilem wczoraj auto... I sie menda świeci . Błąd na desce zniknął... Jak wróce do domu to

> zamienie je miejscami i zobaczę co się będzie działo...

błąd (kontrolka na zegarach) znika znacznie później aniżeli skasowanie info na kompie.

Jak mi się to zdarzy wieczorem to wyraźnie widzisz że świeci na jedną stronę, szybki myk włącznikiem na postojowe i włączone i gasnący żarnik odpala - tak u mnie działa.

Wrócisz do domu, zamienisz i będzie wiedza ale IMHO witaj w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> błąd (kontrolka na zegarach) znika znacznie później aniżeli skasowanie info na kompie.

> Jak mi się to zdarzy wieczorem to wyraźnie widzisz że świeci na jedną stronę, szybki myk

> włącznikiem na postojowe i włączone i gasnący żarnik odpala - tak u mnie działa.

> Wrócisz do domu, zamienisz i będzie wiedza ale IMHO witaj w klubie.

Moze sie myle ale ja stawialbym na przetwornice lub jej podlaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zderzak ??? Juz sie ciesze....

obejrzałem to dzisiaj dokładnie i powiem szczerze że jakbym wymieniał żarniki to z lewej wyciągasz tylko lejek od płynu spryskiwacza i masz dostęp a z prawej wolałbym wyjąć filtr powietrza aniżeli zwalać cały zderzak.

15min roboty i masz 2 żarówki zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obejrzałem to dzisiaj dokładnie i powiem szczerze że jakbym wymieniał żarniki to z lewej wyciągasz

> tylko lejek od płynu spryskiwacza i masz dostęp a z prawej wolałbym wyjąć filtr powietrza

> aniżeli zwalać cały zderzak.

> 15min roboty i masz 2 żarówki zmienione.

I tak tez sprobuje. ok.gif Juz ogladalem jakies materialy na forach vectry i przynajmniej troche mi to rozjasnilo. Tak czy inaczej jeszcze tydzien musze wytrzymac z podmianka. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.