Skocz do zawartości

Tania piła łańcuchowa.


Pieter2

Rekomendowane odpowiedzi

Wujek poprosił mnie, żebym mu kupił na allegro tanią piłę łańcuchową. Ktoś się pochwalił jakimś sprzętem za 200 zł i się uparł. Proponowałem mu Partnera bo sam używam, ale chce za 200.

Ktoś miał do czynienia z tanimi piłami np z tym lub tym ?

Ta druga trochę przekracza budżet, ale może trochę dołoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłbym się w taką piłę nawet jakbym miał 300zł w kieszeni.

3,5-4KM? Za taką cenę? Zobacz ile kosztuje markowy sprzęt o takiej mocy.

Niech wujek pomyśli nad serwisem tego, odsyłanie do sprzedawcy, czekanie po 14-30 dni na zwrot.

Moim zdaniem lepiej zainwestować w jakąś używaną Makitę czy Stihla, przynajmniej serwis będzie i części dostępne.

Sam posiadam piłę spalinową (Stihl MS230), kosztowała kilka razy tyle co ta z aukcji, ale mam serwis na miejscu, oddaję piłę na przeglądy i urządzenie działa bezawaryjnie już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wujek poprosił mnie, żebym mu kupił na allegro tanią piłę łańcuchową. Ktoś się pochwalił jakimś

> sprzętem za 200 zł i się uparł. Proponowałem mu Partnera bo sam używam, ale chce za 200.

> Ktoś miał do czynienia z tanimi piłami np z tym lub tym ?

> Ta druga trochę przekracza budżet, ale może trochę dołoży.

Obojętnie jaką najtaszą z Castoramy. Jak się zepsuje dadzą nową lub kasę oddadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech przygotuje się psychicznie na szarpanie się w ramach gwarancji ze sprzętem za 200 zł.

> Polecam Partnera za +/- 500 zł

Niekoniecznie z najtańszym chińczykiem trzeba mieć pecha. Początkowe modele miały wady fabryczne, że nic z całej serii nie pracowało poprawie, ale może przez te trochę lat poprawili swoje wyroby.

Kupując jednak chińczyka trzeba się liczyć z tym, że pilarka może nadawać się po kilku latach na śmietnik z powodu braku podstawowych części zamiennych. Z tego względu też polecam chociażby pilarki Partnera, gdzie do 10-letnich modeli nadal bez problemu można kupić każdą istotną część zamienną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie są tak samo niemieckie jak chińska zupka z Radomia hehe.gifspineyes.gif Mam toto, nazywa się Harder i kupiłem w Leroy Merlin jako ich import. Zalety - działa i tnie, w razie czego nie trzeba nigdzie odsyłać, a w razie problemów części są taniutkie. Wady - ciężka i dość głośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta droższa była miesiąc temu w biedronce za 150 PLN. To są tylko inne piły z różnymi napisami.

> Takiego HARDER'a miałem okazję sprawdzić. Do drzew się praktycznie nie nadaje powyżej 80mm

> średnicy. Jakieś zarośla, czeremchę to spoko.

Eee, nie przesadzaj, ciąłem 30 cm sosnę i żadnego problemu nie było, grubą wierzbę też wycięła. Nie jest to sprzęt najwyższych lotów, ale przy domu powinna się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni używałem. Sporo awarii było do usunięcia po droze:

zerwana linka startera,

wystrzelona sprężyna startera

zużyte łopatki startera

dość często luzujący się łańcuch

kiepska jakość osłon

Gwałtowne zwiększanie obrotów w chwili wykańczania paliwa ze zbiornika

Kretyńsko umieszczony wyłącznik (na dodatek kołyskowy) - łatwo było maszynę wyłączyć

Tyle na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa dni używałem. Sporo awarii było do usunięcia po droze:

> zerwana linka startera,

> wystrzelona sprężyna startera

> zużyte łopatki startera

> dość często luzujący się łańcuch

> kiepska jakość osłon

> Gwałtowne zwiększanie obrotów w chwili wykańczania paliwa ze zbiornika

> Kretyńsko umieszczony wyłącznik (na dodatek kołyskowy) - łatwo było maszynę wyłączyć

> Tyle na szybko

U mnie występuje tylko luzowanie łańcucha. No i ten przycisk startera też, ale nic poza tym. Widocznie trzeba trafić na odpowiedni egzemplarz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne ale z inną nazwą to sprzedawali cyganie jakiś czas temu łażąc po całej Polsce hehe.gif , chyba w każdy zakątek Polski doszli zlosnik.gif , ja bym się nie bawił w takie chińczyki .

Rok temu kupiłem teściowi NAC w Nomi . Używa jej do dość grubej roboty bo ma kawałek lasu więc jest czasem trochę pracy . zlosnik.gif

Piła działa już rok, problemów większych brak, a jak się zepsuje to do marketu się odda na gwarancję .

Oczywiście dużo zależy od tego czy operator piły potrafi sam coś koło niej zrobić czy jedyne co potrafi to tylko odpalić piłę , bo czasem trzeba rozkręcić, wyczyścić, posmarować itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady. Przekonałem wujka, żeby kupił NAC-a w Obi, bo akurat była promocja. Przekonała go 2-letnia gwarancja. Trochę marudził, że przekroczył budżet i że za słaba (1,77 KM). Poszedłem dzisiaj z nim do lasu na wycinkę drewna na opał. Byłem ciekaw jak to się będzie sprawować i sam byłem zaskoczony a wujek był bardzo zadowolony. 15-sto centymetrowe buki i dęby, cięła bez najmniejszego problemu. Grubszych nie cięliśmy, bo nie wolno. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję wszystkim za porady. Przekonałem wujka, żeby kupił NAC-a w Obi, bo akurat była promocja.

> Przekonała go 2-letnia gwarancja. Trochę marudził, że przekroczył budżet i że za słaba (1,77

> KM). Poszedłem dzisiaj z nim do lasu na wycinkę drewna na opał. Byłem ciekaw jak to się będzie

> sprawować i sam byłem zaskoczony a wujek był bardzo zadowolony. 15-sto centymetrowe buki i

> dęby, cięła bez najmniejszego problemu. Grubszych nie cięliśmy, bo nie wolno.

Spokojnie da radę i grubsze. Ciekawe, jak tu będzie z tym łańcuchem, ale NAC ma chyba nieco lepsze od innych "chińczyków" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętać żeby łańcuch był ostry , naciągnięty a prowadnica nasmarowana i problemów nie będzie ok.gif .

Dodatkowo w NACu chyba leje się setkę oleju na mieszankę na 2,5l paliwa a nie tak jak u innych na 5l -o tym też pamiętać trzeba ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.