Skocz do zawartości

Urządzenie diagnostyczne dla początkującego


Nikozy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zacząć bawić się w diagnostykę swojego samochodu (i w sumie nie tylko swojego, ale na początek skupmy się na moim Peugeocie). Nie chciałbym jednak wydawać masy pieniędzy. Mam świadomość, że profesjonalny sprzęt kosztuje mnóstwo kasy. Ja na początek chciałbym coś prostego, z łatwym menu, tak powiedzmy do 300-400 złotych, żeby się wszystkiego na spokojnie nauczyć. Znalazłem między innymi urządzenie AutoLink AL519 Pro – za niecałe cztery stówki właśnie. Coś takiego - http://www.autel-polska.pl/testery-diagnostyczne-obdii/autolink-al519-pro_p_4.html. Czy na czymś takim mógłbym się nauczyć podstaw? Doradzicie coś panowie? Niech ktoś obeznany rzuci na to okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym zacząć bawić się w diagnostykę swojego samochodu (i w sumie nie tylko swojego, ale na

> początek skupmy się na moim Peugeocie). Nie chciałbym jednak wydawać masy pieniędzy. Mam

> świadomość, że profesjonalny sprzęt kosztuje mnóstwo kasy. Ja na początek chciałbym coś

> prostego, z łatwym menu, tak powiedzmy do 300-400 złotych, żeby się wszystkiego na spokojnie

> nauczyć. Znalazłem między innymi urządzenie AutoLink AL519 Pro – za niecałe cztery

> stówki właśnie. Coś takiego -

> http://www.autel-polska.pl/testery-diagnostyczne-obdii/autolink-al519-pro_p_4.html. Czy na

> czymś takim mógłbym się nauczyć podstaw? Doradzicie coś panowie? Niech ktoś obeznany rzuci na

> to okiem.

Napisz co chcesz konkretnie diagnozować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz porady na temat interfejsu, a wyszlo, ze do interfejsu masz kupic auto. hehe.gif

Uroki forum. zlosnik.gif

Do rzeczy-poszukaj informacji ile masz sterownikow w samochodzie i jak sie ze soba komunikuja.

Standardowy i najpopularniejszy ELM327 skomunikuje sie na pewno z silnikiem, ale czy z reszta sterownikow w Twoim samochodzie tez? Tego nie wiem.

Chodzi o to, by nie wpasc w pulapke i wydajac sporo kasy miec mozliwosc diagnozowania tylko silnika, bo to zrobi ELM.

Ja mam ww i lacze sie z kazdym sterownikiem w samochodzie-ecu, body computer, airbags, abs, wspomaganie, klimatyzacja, deska rozdzielcza, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Do rzeczy-poszukaj informacji ile masz sterownikow w samochodzie i jak sie ze soba komunikuja.

> Standardowy i najpopularniejszy ELM327 skomunikuje sie na pewno z silnikiem, [...]

Na pewno?

Wystarczy że będzie miał peugeota bez multipleksu lub zwykłego OBD i nic nie odczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> Na pewno?

> Wystarczy że będzie miał peugeota bez multipleksu lub zwykłego OBD i nic nie odczyta.

Skoro chce kupic skaner OBDII, to zakladam, ze ma OBDII.

Przeczytaj dokladnie post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłokę. Mam Peugeota 206 z 2005 roku - na bank ma OBDII. Co chcę diagnozować? Głównie silnik, nie wymagajmy cudów od sprzętu za 300 złotych. Z tego co przeczytałem, to ten Autolink powinien obsługiwać moje auto. Nie chcę czegoś, co dodatkowo trzeba podpinać pod komputer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.