Skocz do zawartości

FES/MES a ciśnienie w układzie klimatyzacji i sonda lambda


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po podłączeniu się pokazuje wam w FES-ie jakąś wartość w polu gdzie powinno być odczytywane ciśnienie czynnika w układzie klimatyzacji ? hmm.gif

I przy okazji drugie pytanie dla posiadaczy wersji bez DPF-a - j/w ale odnośnie odczytu napięcia/zawartości tlenu z sondy lambda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy po podłączeniu się pokazuje wam w FES-ie jakąś wartość w polu gdzie powinno być odczytywane

> ciśnienie czynnika w układzie klimatyzacji ?

ja mam:

Ciśnienie klimatyzacji: 5280 mBar

> I przy okazji drugie pytanie dla posiadaczy wersji bez DPF-a - j/w ale odnośnie odczytu

> napięcia/zawartości tlenu z sondy lambda .

tu nie mam odczytu (mam z DPF)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam:

> Ciśnienie klimatyzacji: 5280 mBar

A u mnie nie pokazuje żadnej wartości, a klima ma się dobrze - spróbuje podłączyć się jeszcze innym fejsem smirk.gif

> tu nie mam odczytu (mam z DPF)

Dla odmiany mam tutaj teraz 0.0V , choć wydaje mi się ze kiedyś było 0.045V

Ciekawe jak to wygląda u innych posiadaczy 1,9 MJTD 150KM , bo u ciebie w 120KM jest nieco innny ECU - no ale przynajmniej mamy jakieś rozeznanie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A u mnie nie pokazuje żadnej wartości, a klima ma się dobrze

> Dla odmiany mam tutaj teraz 0.0V , choć wydaje mi się ze kiedyś widziałem tam 0.045V

> Ciekawe jak to wygląda u innych posiadaczy 1,9 MJTD 150KM , bo u ciebie w 120KM jest nieco innny

> ECU - no ale przynajmniej mamy jakieś rozeznanie

W mojej 150KM w tamtym roku jak sprawdzałem sobie parametry to Ciśnienie klimatyzacji miałem chyba coś kolo 7000 mBar, ale nie pamiętam czy na odpalonym to było. Na pewno pokazywało tam jakąś wartość.

Mam FES w wersji 3,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W mojej 150KM w tamtym roku jak sprawdzałem sobie parametry to Ciśnienie klimatyzacji miałem chyba

> coś kolo 7000 mBar, ale nie pamiętam czy na odpalonym to było.

Dobra - już pokazuje skromny.gif

I to zarówno na odpalonym jak i nie , ale w polu odczytu wartość ciśnienia pojawiła się dopiero po załączeniu klimy na pracującym silniku .

A potem to już było obojętnie spineyes.gif

Ciśnienie u mnie waha się między 9 a 12 bar , przy nawiewie na min. a temp. ustawionej na wyższą niż wewnątrz .

Przy normalnej pracy klimy ustawionej na min. temperatury , ciśnienie utrzymuje się między 9 - 9.5 bar na obr. jałowych silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.