Skocz do zawartości

Maksymalna ochrona?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładamy, że chciałbym maksymalnie dobrą ochronę w razie wiadomo czego zlosnik.gif

Czy da się / jest sens - pod "normalne" ciuchy motocyklowe (z ochraniaczami) zakładać jeszcze coś takiego:

http://www.24mx.pl/motocykl/p/buzer-ochronny-richa/15288/ochraniacze-motocyklowe/k303/

czy bardziej:

http://www.24mx.pl/motocykl/p/ochraniacz...tocyklowe/k303/

a może:

http://www.24mx.pl/motocykl/p/kamizelka-ochronna-leatt-3df/30779/ochraniacze-motocyklowe/k303/

Do tego:

- stabilizator karku

- ochraniacz kolana / goleni

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma sensu

Znaczna ilość wypadków na moto kończy się złamaniem podstawy czaszki lub pęknięciem kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Inwestowanie z zbroje to moim zdaniem tylko pogorszenie sobie komfortu.

Wychodzę z założenia że dobry markowy kombinezon da Ci wszystko czego potrzebujesz w raize upadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładamy, że chciałbym maksymalnie dobrą ochronę w razie wiadomo czego

> Czy da się / jest sens - pod "normalne" ciuchy motocyklowe (z ochraniaczami) zakładać jeszcze coś

> takiego:

> http://www.24mx.pl/motocykl/p/buzer-ochronny-richa/15288/ochraniacze-motocyklowe/k303/

> czy bardziej:

> http://www.24mx.pl/motocykl/p/ochraniacz...tocyklowe/k303/

> a może:

> http://www.24mx.pl/motocykl/p/kamizelka-ochronna-leatt-3df/30779/ochraniacze-motocyklowe/k303/

> Do tego:

> - stabilizator karku

> - ochraniacz kolana / goleni

> ???

jak masz w kurtce zintegrowane ochraniacze to naprawde ciezko ci bedzie wepchnac jeszcze jedne pod spod, a komfort jazdy bedzie zaden, o ile wogole uda ci sie pozapinac smile.gif

buzser jest fajny jako 'zamiast' przy czym z tego co mi sie wydaje to raczej zostal zaprojektowany do off-road gdzie predkosci mniejsze, szanse na klasycznego szlifa tez, a za to duze ryzyko uderzen z przeszkodami smile.gif wiec o ile przy stuknieciu w drzewo czy glebe cie ochroni to przy szlifie i darciu o asfalt juz niekoniecznie.

Zolw to zolw, jesli masz dobrego zolwia w kurtce to nie potrzebujesz drugiego. Przy czym IMHO taki zolw przypiety do ciebie jest nieco lepszy niz taki w kurtce - jakos mam wrazenie ze kurtki sie kupuje luzniejsze wiec i ryzyko ze ten zintegrowany sie nie ulozy, albo przesunie jest wieksze. W przypadku kombi imho nie ma roznicy czy masz zintegrowany czy osobny - oczywiscie o ile sa tej samej klasy.

co do tej koszulki z gąbkami to nie mam zdania wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osobiście, wyszedłęm z założenia, że trzeba kupić dobry kombinezon z maksymalnie upchanymi ochraniaczami.

Kombinezon ma ściśle przylegać, ale ma mieć wbudowane też "miejsca rozciągające się", co by nie utrudniał ruchu.

Mnie osobiście się źle jeździ z dopiętym żółwiem "twardym". Stąd też, na co dzień jeżdżę z "wkładką z pianki".

Zbroje też posiadam, ale to na upały, i tylko krótkie trasy wokół komina. Na dalsze, choćby nie wiem ile stopni było, komplet skórzany.

Ważne jest, abyś przewidywał i nie zapierdzielał.

Jedna złota zasada, nie widzisz, nie jedziesz. Masz mieć taką prędkość, abyś mógł wyhamować w razie "W".

Wiem, że to dziwnie brzmi, ale ratuje życie w wielu sytuacjach.

Pośpiech, duża prędkość, to zły pomysł w połączeniu z 2oo.

Na autostradzie, dwu pasie można, ale np. dzisiaj na Chorzowskiej w GL kolo koparką z "parku wyskoczył". Pierwsze auta zaczęły hamować, ale znalazło się kilku, którzy zaczęli wyprzedzać "w locie". A wiesz dobrze, że Chorzowską od Zabrza, tam nikt 50km/h nie jedzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO nie ma sensu Znaczna ilość wypadków na moto kończy się złamaniem podstawy czaszki lub pęknięciem kręgosłupa w

> odcinku szyjnym. Inwestowanie z zbroje to moim zdaniem tylko pogorszenie sobie komfortu.

Normalnie az dziw, ze zyje ! Przy jakiej predkosci i w jakim terenie ?

Jezdsdziles kiedys w czyms takim ? Amiem twierdzic, ze nie. Wcale niema dyskomfortu, ( co najwyzej czlowiek sie bardziej poci ) ruchzow czy psychicznych. Nawet o przyzwyczajeniu nie mowie.

> Wychodzę z założenia że dobry markowy kombinezon da Ci wszystko czego potrzebujesz w raize upadku.

Wiecej niz dyskusyjne. Z zalozenia mozesz wychodzic, pytanie tylko jakie ktos inny ma zalozenia.

Ja w upaly jezdza w bionicach Alpiny , mialem wypadek podczas ktorego mialem na bionic'ach jeansy ( spodnie poszly w strzepy ) brakowalo w nich protektorow bioder. Zakupilem wiec shorty Alpiny. Na to dokupilem ciuchy ( textylne i skore ) i tylko tak jezdze.

Jak widze jakie badziewie jako protektory wklada do swoich kombinezonow Dainese to mnie w kryzys bierze. Inni markowi producenci wcale nie sa lepsi, kroluje Rukka ( pod wzgledem badziewia ). W testach jest identycznie. Norma EN 1642 to nie wymiernik bezpieczenstwa co najwyzej numer na papierze.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widze jakie badziewie jako protektory wklada do swoich kombinezonow Dainese to mnie w kryzys

> bierze. Inni markowi producenci wcale nie sa lepsi, kroluje Rukka ( pod wzgledem badziewia ).

> W testach jest identycznie. Norma EN 1642 to nie wymiernik bezpieczenstwa co najwyzej numer na

> papierze.

Z tego co widziałem - większość ochraniaczy w ciuchach to zwykła, tania pianka PE (chemicznie sieciowana). Nie widziałem jeszcze ochraniaczy z pianki silikonowej (a mam zamiar sobie zrobić właśnie takie).

EDIT

Nie widziałem - w sensie w ciuchach, z którymi miałem do czynienia.

Na żywo bawiłem się takimi wkładkami - nieporównywalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.