Skocz do zawartości

dziwne skrzyżowania i sygnalizatory ?


vqsoft

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest sobie skrzyżowanie drogi L203 i B69 w Murcku w Austrii

TU

tak to wygląda. Problem w tym że jadąc od Słowenii tj z prawej strony mamy jeden sygnalizator z prawej strony a 10 m dalej na wyjeździe ze skrzyżowania mamy drugi ( przed przejściem) efektem tego jest to że nia mamy jak uciec z krzyżówki.. i tu właśnie złapałem dzwonka passed_out.gif ruszyłem za Austriakiem z pierwszych świateł, po czym ona stanął dęba na środku krzyżówki przed drugimi światłami... a ja nie zdążyłem....

wiem moja wina - kto wali w zadki ten robi wypadki... ale pytanie jest inne... czy to normalne w Austrii że wjazd i zjazd z krzyżówki ma światła ? pierwszy raz się z tym spotykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie jest sobie skrzyżowanie drogi L203 i B69 w Murcku w Austrii

> TU

> tak to wygląda. Problem w tym że jadąc od Słowenii tj z prawej strony mamy jeden sygnalizator z

> prawej strony a 10 m dalej na wyjeździe ze skrzyżowania mamy drugi ( przed przejściem)

> efektem tego jest to że nia mamy jak uciec z krzyżówki.. i tu właśnie złapałem dzwonka

> ruszyłem za Austriakiem z pierwszych świateł, po czym ona stanął dęba na środku krzyżówki

> przed drugimi światłami... a ja nie zdążyłem....

> wiem moja wina - kto wali w zadki ten robi wypadki... ale pytanie jest inne... czy to normalne w

> Austrii że wjazd i zjazd z krzyżówki ma światła ? pierwszy raz się z tym spotykam

Możesz zaznaczyć dokładnie w których miejscach sa te sygnalizatory?

Do tego pierwszego jest ta linia zatrzymania jak rozumiem, a do drugiego gdzie jest linia? Drugi to może tylko powtórzenie pierwszego i nie trzeba się przed nim zatrzymywać? Ja bym się nie zatrzymywal, skoro opuszczam skrzyżowanie na które wjechałem na zielonym, nie będę się zatrzymywal na końcu skrzyżowania tylko po to by tył mojego pojazdu stał na skrzyżowaniu icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz zaznaczyć dokładnie w których miejscach sa te sygnalizatory?

> Do tego pierwszego jest ta linia zatrzymania jak rozumiem, a do drugiego gdzie jest linia? Drugi to

> może tylko powtórzenie pierwszego i nie trzeba się przed nim zatrzymywać? Ja bym się nie

> zatrzymywal, skoro opuszczam skrzyżowanie na które wjechałem na zielonym, nie będę się

> zatrzymywal na końcu skrzyżowania tylko po to by tył mojego pojazdu stał na skrzyżowaniu

z tego co pamiętam było to tak

mureck.jpg

bylem w takim szoku po tej stłuczce że aż tematu nie rozpracowywałem...

szukałem fotek tej krzyżówki w necie ale nic nie znalazłem..

tez bym sie nie zatrzymał. ALe to nie zmienia faktu że ja dałem dupy i w dupę wjechałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy to normalne w Austrii że wjazd i zjazd z krzyżówki ma światła ? pierwszy raz się z tym spotykam

Nie wiem jak wygląda skrzyżowanie w Austrii, bo na mapie google nic nie widać, ale u nas np. w Nowosolnej masz sygnalizator za skrzyżowaniem. street view - żeby było śmieszniej, są to sygnalizatory tylko nad przejściem dla pieszych, kolor każdego z czterech potrafi być inny, a fakt, że jest czerwone, wcale nie oznacza, że jadący po głównej drodze nie ma pierwszeństwa zlosnik.gif Zresztą, patrząc na skrzyżowanie z góry, całość wygląda jak marzenie fana Destruction Derby, choć w praktyce ruch na każdej z dochodzących nitek odbywa się niesamowicie płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcając w prawo na tym skrzyżowaniu zapewne TEŻ jest sygnalizator przy przejściu dla pieszych i TEŻ trzeba się zapewne przed nim zatrzymać w razie czerwonego światła. Jaka jest różnica między tymi sygnalizatorami? Jak dla mnie, normalne oznakowanie przejścia dla pieszych, u nas TEŻ spotykane. Bardzo podobne w Bielsku-Białej, skrzyżowanie Emilii Plater z Piastowską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.