Skocz do zawartości

gdzie jest haczyk?


tomtom

Rekomendowane odpowiedzi

> Ale to chyba normalna cena

> http://www.oponeo.pl/dane-opony-motocyklowej/continental-contigo-110-80-17-57-s-tyl-tl-m-c

ale jak na tylna opone renomowanej (?) marki to dosc... zaskakujaco niska cena? ja za swoje Metzeler Z6 ktore nowoscia nie sa dalem ponad 400pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest opona na tył do skuterka.

Czyli certyfikowana do małego obciążenia i małych prędkości.

2oo zazwyczaj na przodzie mają 110/70, 120/60,120/70. Na tył idą od 150/160 w górę dla szosowych egzemplarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest opona na tył do skuterka.

> Czyli certyfikowana do małego obciążenia i małych prędkości.

> 2oo zazwyczaj na przodzie mają 110/70, 120/60,120/70. Na tył idą od 150/160 w górę dla szosowych

> egzemplarzy.

hmm... a kojarzysz model 'skuterka' ktory ma felge 17" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jak na tylna opone renomowanej (?) marki to dosc... zaskakujaco niska cena? ja za swoje

> Metzeler Z6 ktore nowoscia nie sa dalem ponad 400pln...

Ale chyba nie w takim rozmiarze i z takim niskim indeksem prędkości ?

bo np. za 270zł na allegro są Pirelli Diablo Strada(do 270km/h) a to chyba dosyć dobra opona niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest opona na tył do skuterka.

> Czyli certyfikowana do małego obciążenia i małych prędkości.

> 2oo zazwyczaj na przodzie mają 110/70, 120/60,120/70. Na tył idą od 150/160 w górę dla szosowych

> egzemplarzy.

Moj skuter xj600 ma takie w papierach. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale chyba nie w takim rozmiarze i z takim niskim indeksem prędkości ?

no rozmiar i indeks predkosci troche inny

Conti:

Sezon: letnie

Rozmiar: 110/80R17

Indeks nośności: 57 (230kg)

Indeks prędkości: S (180km/h)

Moj metz roadtec z6

Rozmiar: 120/70R17

Indeks nośności: 58 (236kg)

Indeks prędkości: W (270km/h)

przy czym moj naked to nawet nie udaje ze jest w stanie przekroczyc 180km/h wink.gif wiec chyba niekoniecznie az taki indeks predkosci byl potrzebny wink.gif

> bo np. za 270zł na allegro są Pirelli Diablo Strada(do 270km/h) a to chyba dosyć dobra opona

nie wiem, ja sie uparlem zeby do swojego kupic nowy komplet od jednego producenta i sporo modeli odpadlo bo nie dal sie dobrac kompletu na przod i tyl wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko

oja wink.gif to takie sie jeszcze produkuje grinser006.gif musze ojcu powiedziec, bo ostatnio znowu chcial wsiasc na skuter (mial ogara i simsona 51) ale po przejechaniu sie po sklepach (pewnie leniwiec zajrzal tylko do supermarketow grinser006.gif ) to stwierdzil ze to kicha jest na takich malych koleczkach i odpuscil grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no rozmiar i indeks predkosci troche inny

> Conti:

> Sezon: letnie

> Rozmiar: 110/80R17

> Indeks nośności: 57 (230kg)

> Indeks prędkości: S (180km/h)

> Moj metz roadtec z6

> Rozmiar: 120/70R17

> Indeks nośności: 58 (236kg)

> Indeks prędkości: W (270km/h)

> przy czym moj naked to nawet nie udaje ze jest w stanie przekroczyc 180km/h wiec chyba

> niekoniecznie az taki indeks predkosci byl potrzebny

No to czy potrzebujesz czy nie to już inna sprawa, ale jednak opony z indeksem do 180 a 270 sporo się różnią w cenie smile.gif

> nie wiem, ja sie uparlem zeby do swojego kupic nowy komplet od jednego producenta i sporo modeli

> odpadlo bo nie dal sie dobrac kompletu na przod i tyl

Ja też mam identyczne z przodu i tyłu, ale w sumie nigdy nad tym nie myślałem czy tak musi być niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tył

yikes.gifboje_sie.giffacepalm%5B1%5D.gif dopiero teraz zauwazylem ze to opona na tyl grinser006.gif

btw. czym wlasciwie rozni sie opona na tyl od tej na przod? (jesli rozmiar jest identyczny oczywiscie)... ukladem kordu? mieszanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to czy potrzebujesz czy nie to już inna sprawa, ale jednak opony z indeksem do 180 a 270 sporo

> się różnią w cenie

smile.gif

> Ja też mam identyczne z przodu i tyłu, ale w sumie nigdy nad tym nie myślałem czy tak musi być

nie musi, jesli obie sa w odpowiednich rozmiarach i maja 'miesko' to nie ma powodu zeby byly jednego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia jest "kierunkowa" zazwyczaj w szosówkach, tylna "zabierająca" niewiem.gif

Inaczej tego nie idzie wytłumaczyć, no chyba, że mówimy o sprzęcie klasy "WSK", to tam nie było żadnej różnicy zlosnik.gif

Patrząc na opony jakie miałem Michelin PR2 i PR3, to tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przednia jest "kierunkowa" zazwyczaj w szosówkach, tylna "zabierająca"

> Inaczej tego nie idzie wytłumaczyć, no chyba, że mówimy o sprzęcie klasy "WSK", to tam nie było

> żadnej różnicy

> Patrząc na opony jakie miałem Michelin PR2 i PR3, to tak to wygląda.

Ale kuknij na te conti... bieżnik ten sam.....

Jak nie kupić źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przednia jest "kierunkowa" zazwyczaj w szosówkach, tylna "zabierająca"

Coś takiego znalazłem:

Quote:

Opony różnią się konstrukcją kordu wzmacniającego i nie wolno ich stosować zamiennie. Takie stanowisko zajął producent Dunlop po aferze podczas wyścigów o puchar GS500 na Torze Poznań 2004. Dwóch zawodników z czołówki mimo zaleceń regulaminowych stosowało przednie opony na obu kołach.Założenie przedniej opony na tylnym kole grozi poważnym uszkodzeniem opony podczas jazdy.


Quote:

Opona przednia jest skonstruowana z myślą o przenoszeniu sił podczas hamowania, zaś opona tylna na przenoszenie sił wynikających z przyspieszania. Co za tym idzie obie opony różnią się budową karkasu, bieżnika itp. Z zewnątrz może tego nie widać, ale różnice w budowie są bardzo duże, przez co sprzęto może się do dupy prowadzić, być niestabilny itp


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, o jakiej mocy mówimy.

Opona dedykowana jest do lekkich skuterów, a te zazwyczaj mają niewielkie moce. Tak przynajmniej wynika z opisów na necie.

Może się okazać, że będziesz super zadowolony z prowadzenia, ale opona będzie "zjadana" w oczach.

Dla mnie sam fakt pojawienia się w opisie producenta takich zapisów, co więcej, jest to opona na tył, ją dyskwalifikuje.

Z mojego punktu widzenia, jeżeli mówimy o w miarę mocnym i ciężkim moto, dajmy na to 200kilo i więcej jak 60 koni, trzeba brać pod uwagę także hamowanie awaryjne, na które ta opona może nie być gotowa.

Tylna opona ma napędzać moto, ale to na przód jest przenoszony ciężar przy hamowaniu. Nawet 90% ciężaru moto + waga jeźdźca + plecaczek.

Pytanie za milion, czy ta opona sobie poradzi z tym ciężarem i jak ?

Wysoka, wąska opona musi być sztywna i wytrzymała. Bardziej pracuje jak nisko profilowana.

Podkreślam, że ja tak sobie myślę ok.gif

Sam bieżnik jest tu drugorzędną sprawą dla mnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś takiego znalazłem:

> Quote:

> Opony różnią się konstrukcją kordu wzmacniającego i nie wolno ich stosować zamiennie. Takie

> stanowisko zajął producent Dunlop po aferze podczas wyścigów o puchar GS500 na Torze Poznań

> 2004. Dwóch zawodników z czołówki mimo zaleceń regulaminowych stosowało przednie opony na obu

> kołach.Założenie przedniej opony na tylnym kole grozi poważnym uszkodzeniem opony podczas

> jazdy.

> Quote:

> Opona przednia jest skonstruowana z myślą o przenoszeniu sił podczas hamowania, zaś opona tylna na

> przenoszenie sił wynikających z przyspieszania. Co za tym idzie obie opony różnią się budową

> karkasu, bieżnika itp. Z zewnątrz może tego nie widać, ale różnice w budowie są bardzo duże,

> przez co sprzęto może się do dupy prowadzić, być niestabilny itp

Coś tu nie pasuje zlosnik.gif Zawodnicy z CZOŁÓWKI mieli przód na tyle...Więc chyba COŚ im to dało, nie? I nie prowadził się sprzęt do dopy ani nie był niestabilny. No, chyba, że to tacy mistrzowie i specjalnie tak założyli, żeby dać innym szanse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jak na tylna opone renomowanej (?) marki to dosc... zaskakujaco niska cena? ja za swoje

> Metzeler Z6 ktore nowoscia nie sa dalem ponad 400pln...

ziomek

jest koniec sezonu

opony 24h od dawna maja doooobre promocje na niektóre modele opon , kupowałem juz u nich opony do moto miedzy innymi metzelera z6 za 489zł z kurierem za pobraniem . nigdy z nimi nie miałem problemów takze moge polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomek

> jest koniec sezonu

> opony 24h od dawna maja doooobre promocje na niektóre modele opon , kupowałem juz u nich opony

ziomek... ale 400 czy 500 za opone do szescsety to normalna cena, a to conti stoi po 170... stad cala dyskusja

> moto miedzy innymi metzelera z6 za 489zł z kurierem za pobraniem . nigdy z nimi nie miałem

> problemów takze moge polecic.

ja za swoj komplet dalem 900 z montazem a po jednym sezonie zlapalem gwozdzia, tylko co to zmienia w kontekscie tego conti za 170?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi odpisali-nie sprzedają opon starszych niż 24 miesiące.

Zatem mam dalej dylemat co kupić mlot.gif

Conti za 300 czy dziadowac na cos za 220?

A jeśli już 300- to czy conti jest dobrym pomysłem?

Przypominam, że mowa o spokojnej jeździe na xj600 i oponie na przód w rozmiarze 110/80/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie mi odpisali-nie sprzedają opon starszych niż 24 miesiące.

> Zatem mam dalej dylemat co kupić

> Conti za 300 czy dziadowac na cos za 220?

> A jeśli już 300- to czy conti jest dobrym pomysłem?

> Przypominam, że mowa o spokojnej jeździe na xj600 i oponie na przód w rozmiarze 110/80/17

W motocyklu nie używałem ale w samochodzie miałem maxxis i byłem zadowolony więc te za 220zł niekoniecznie muszą być "dziadowaniem" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.