Skocz do zawartości

Dodawanie centymetrow miedzy podnozkami a siodlem?


tjaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Dodawanie centymetrow miedzy podnozkami a siodlem... no wlasnie jak? po przejechaniu sie TDM (wiem to zupelnie inne moto niz moj Zephyr) doszedlem do wniosku ze przydaloby mi sie pare centymetrow wiecej miedzy podnozkami a siedziskiem.

Gadalem z tapicerami, ale wiekszosc nie podejmuje sie przerabiania kanap w gore - no moze max 2cm wpychajac karmiate pod obicie... ale jakos to podejscie po ich wykretach mnie nie przekonalo. Poniewaz mam ogromne chicken-ringi smile.gif i nie mam za bardzo kiedy (i gdzie) ich skasowac to pomyslalem o obnizeniu podnozkow no i znalazlem takie cos . Uzywal ktos tego typu patentu? sprawdza sie? jakies tansze alternatywy?

podpowiecie cos? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodawanie centymetrow miedzy podnozkami a siodlem... no wlasnie jak? po przejechaniu sie TDM (wiem

> to zupelnie inne moto niz moj Zephyr) doszedlem do wniosku ze przydaloby mi sie pare

> centymetrow wiecej miedzy podnozkami a siedziskiem.

> Gadalem z tapicerami, ale wiekszosc nie podejmuje sie przerabiania kanap w gore - no moze max 2cm

> wpychajac karmiate pod obicie... ale jakos to podejscie po ich wykretach mnie nie przekonalo.

> Poniewaz mam ogromne chicken-ringi i nie mam za bardzo kiedy (i gdzie) ich skasowac to

> pomyslalem o obnizeniu podnozkow no i znalazlem takie cos . Uzywal ktos tego typu patentu?

> sprawdza sie? jakies tansze alternatywy?

> podpowiecie cos?

dziwne troche

dlaczego chcesz dodać akurat w tym miejscu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne troche

> dlaczego chcesz dodać akurat w tym miejscu ??

bo siedze z podkulonymi nogami wink.gif i zle mi sie biegi zmienia bo musze przekladac stope, a hamulca noznego nie uzywalem chyba ani razu, bo rowniez musze przelozyc stope. A 'stopy w gotowosci' do zmiany biegow/hamowanie to w pozycja w ktorej momentalnie mi cierpnia :/

PS. 190cm wzrostu, waga wiecej niz sluszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo siedze z podkulonymi nogami i zle mi sie biegi zmienia bo musze przekladac stope, a hamulca

> noznego nie uzywalem chyba ani razu, bo rowniez musze przelozyc stope. A 'stopy w gotowosci'

> do zmiany biegow/hamowanie to w pozycja w ktorej momentalnie mi cierpnia :/

> PS. 190cm wzrostu, waga wiecej niz sluszna.

nie łatwiej przestawić dżwignie ??

to może sprzęt zmień wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie łatwiej przestawić dżwignie ??

w sumie wink.gif ale wolabym rowniez troche rozprostowac nogi wink.gif

> to może sprzęt zmień

mojego zephyrka?! nigdy! w najgorszym wypadku sobie dokupie jakiegos drugiego na codzienne dojazdy do pracy, a Zep'a zostawie na niedziele do kosciola... tylko szkoda garniaka bo mi znowu chlapie olejem z pokrywy zawrorow frown.gif - chyba jednak nie bede musial sie zlamac i oprocz nowej uszczelki pozwole mechanikowi maznac silikonem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moze spacerowki...za xj forum

> xj forum

Nie masz wystarczających uprawnień, aby pobrać ten plik.

ale generalnie spacerowki do nakeda?... smile.gif moze jeszcze platformy grinser006.gif

nie,nie, ja powaznie pytam o obnizenie podnozka o 3cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doskonale Cię rozumiem.

podnozki obnizales?

> Dlatego przerobiłem cięgna dźwigni biegów, hamulca na "regulowane śrubą rzymską".

co to dalo? masz je teraz 'patrzace w dol'? czy wiecej buta ci sie miesci miedzy podnozkiem a dzwignia?

> Mi się jeździ super, a "krótsi" troszkę narzekają

wink.gif zawsze sie znajdzie jakis malkontent wink.gif moja mulher.gif malkontentka i tak dostanie swoj malutki motocykl, a od mojego Zep'a sie bedzie musiala odpimpac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prosty sposób się nie da. Podnóżki w GSF600N i GSF600S były takie same. Natomiast np. w SV650 już różnie to wyglądało. W N-kach były zaprojektowane bardziej pod jazdę ala "na krześle", w S na leżąco.

Zmieniałem regulacje, gdyż w oryginale, nie dało się jeżdzić. Za bardzo musiałem nogę zginać przy wrzucaniu biegu w górę, a w dół musiałem ją sporo podnosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W prosty sposób się nie da. Podnóżki w GSF600N i GSF600S były takie same. Natomiast np. w SV650 już

> różnie to wyglądało. W N-kach były zaprojektowane bardziej pod jazdę ala "na krześle", w S na

> leżąco.

no wlasnie to cos z linku z pierwszego posta wydaje sie proste... demontuje swoje podnozki, montuje adapter, ustawiam go i dokrecam akcesoryjne podnozki i juz... przynajmniej w teorii wink.gif

> Zmieniałem regulacje, gdyż w oryginale, nie dało się jeżdzić. Za bardzo musiałem nogę zginać przy

> wrzucaniu biegu w górę, a w dół musiałem ją sporo podnosić.

ok, no ja ogolnie nie mam z tym problemu tylko musze przesuwac stope do przodu a potem cofac zeby mi zaraz nie scierpla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.