Skocz do zawartości

balustrada balkonowa drewniano-szklana


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taka luzna koncepcje, by balustrada na balkonie byla ze szkla i drewna. Nie mam teraz jak narysowac, ale mniej wiecej mialoby to byc nastepujace:

Slupki pionowe mocowane do czola balkonu, polaczone miedzy soba ramiakami o podobnych wymiarach poziomymi na gorze i dole, a w powstalych prostokatach plyty szklane (szklo raczej chyba hartowane niz klejone) mocowane w czterech punktach.

Jakies mocne przeciw takiemu rozwiązaniu?

p.s. pomozcie znalezc jakies zdjecie tego typu balustrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zostawiłbym odstęp od ramy do szkła, bo widzi mi się, że w tej szczelinie byłoby idealne siedlisko

> dla pleśni, porostów itp.

nie no spoko - mocowanie punktowe. Cos w tym guscie:

k3.jpg

ale pare detali bym zmienil. Przede wszystkim widoczne polaczenia ramiakow pionowych i poziomych - krawedzie sfazowane. Po drugie jakas wyrazniejsza porecz. Po trzecie szyba bardziej wymiarowa - takie same odstepy z kazdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taka luzna koncepcje, by balustrada na balkonie byla ze szkla i drewna. Nie mam teraz jak

> narysowac, ale mniej wiecej mialoby to byc nastepujace:

> Slupki pionowe mocowane do czola balkonu, polaczone miedzy soba ramiakami o podobnych wymiarach

> poziomymi na gorze i dole, a w powstalych prostokatach plyty szklane (szklo raczej chyba

> hartowane niz klejone) mocowane w czterech punktach.

> Jakies mocne przeciw takiemu rozwiązaniu?

> p.s. pomozcie znalezc jakies zdjecie tego typu balustrady.

Będziesz ją w koło Macieju pucował, a i tak będzie wyglądać na brudną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy masz dzieci, ale one średnio z góry na dół chodzą średnio naście razy dziennie. A po

> oknach nie . Ale oczywiście zrobisz jak zechcesz.

A juz wiem o co ci biega smile.gif To ma byc balustrada na balkonie, a nie przy schodach grinser006.gif

Mysle, ze balkon beda odwiedzaly rzadziej, niz okno balkonowe, ze o schodach juz nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kto to bedzie ogladal? umyje sie raz na jakis czas - razem z oknami.

wstaw szkło mleczne, albo po prostu naklej matową folię

plus jest taki, że możesz w gaciach wyjśc na balkon i nikt Ci nic nie powie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wstaw szkło mleczne, albo po prostu naklej matową folię

> plus jest taki, że możesz w gaciach wyjśc na balkon i nikt Ci nic nie powie

Ale co ma powiedziec, jak to od ogrodu jest? A poza tym balkon przylega do pokojow dzieciecych - ja w sypialni mam lukarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.