Skocz do zawartości

Bezpieczniki...jeśli nie Legrand to co?


Teyo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z prądem grinser006.gif

wymieniona instalacja, nowe esy...juz 2 lub 3 wymienione w ciągu pół roku... po włączeniu np. piekarnika buczy, trzeszczy... 16A Legrand...

masakra jakaś niewiem.gif

polećcie inną firmę bo albo mam pecha albo Legrand schodzi na psy tuk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem z prądem

> wymieniona instalacja, nowe esy...juz 2 lub 3 wymienione w ciągu pół roku... po włączeniu np.

> piekarnika buczy, trzeszczy... 16A Legrand...

> masakra jakaś

> polećcie inną firmę bo albo mam pecha albo Legrand schodzi na psy

A nie zostały zakurzone w trakcie remontu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu, jak postanowiłem przetestować moduł przeciążeniowy właśnie też wyłącznika legranda, to nówka sztuka też buczała. Pomimo dźwięków, wszystko działało w 100% poprawnie. Jednak, jak słychać trzaski i trzeszczenie, to już nie jest dobrze.

Ja robiłem testy przy jakiś 150% prądu znamionowego i właśnie wtedy zaczął buczeć, ale prawdziwa atrakcja zaczęła się, jak właśnie przeciążony wyłącznik włączyłem po chwili drugi raz - dźwięk był kilka razy głośniejszy, ale także wyłączył poprawnie.

Widocznie taki jest urok niektórych wyłączników. To co ja testowałem akurat miało dość mało popularną charakterystykę C3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piekarnik 3,5KW zabezpieczony wspomnianym Hagerem. Od końca tamtego roku wszystko działa bez zarzutu. W sumie w mieszkaniu na bodaj 16 bezpieczników, 4 mam na kuchnię, porobione obwody na oświetlenie górne i oddzielnie na gniazdka, oraz oddzielne obwody na wspomniany piekarnik, zmywarkę i lodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam piekarnik 3,5KW zabezpieczony wspomnianym Hagerem. Od końca tamtego roku wszystko działa bez

> zarzutu. W sumie w mieszkaniu na bodaj 16 bezpieczników, 4 mam na kuchnię, porobione obwody na

> oświetlenie górne i oddzielnie na gniazdka, oraz oddzielne obwody na wspomniany piekarnik,

> zmywarkę i lodówkę.

ja za wiele grzebać nie musiałem w instalacji - dałem nowa na kuchnię/piekarnik + zmywarkę oraz na łazienkę/pralkę... następnie oddzielnie gniazda i oświetlenie...czyli w sumie 4 sztuki - wymienię 2 (kuchnia i główny) na hagery ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.