Skocz do zawartości

profile brodzikowe z plyty budowlanej


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

zona wymyslila sobie, ze nie chce brodzika akrylowego, tylko oklejony plytkami. Sek w tym, ze w tym miejscu nie bardzo moge wycinac juz wylewke, zeby licowal sie z podloga, jak tutaj:

jak by to zrobic, gdybym chcial powiedzmy jakies maks 8-10cm ponad posadzka? A moze sa takie wyzsze brodziki o rozmiarze 90x120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak chcecie żeby wyglądał prysznic. Można założyć płytki w całej łazience normalnie w poziomie a tylko pod prysznicem zrobić delikatny spadek do kratki, którą wcześniej trzeba trochę opuścić w posadzkę. Wtedy można zostawić prysznic otwarty, tzn. bez żadnych drzwi, zasłon itd. Tak by to wyglądało. Jak chcecie z drzwi jakieś dać to można podnieść poziom "brodzika". Tak by wyglądał.Na drzwiach nie będzie się tak rzucać w oczy podniesiony poziom brodzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zależy od tego jak chcecie żeby wyglądał prysznic. Można założyć płytki w całej łazience

> normalnie w poziomie a tylko pod prysznicem zrobić delikatny spadek do kratki, którą wcześniej

> trzeba trochę opuścić w posadzkę. Wtedy można zostawić prysznic otwarty, tzn. bez żadnych

> drzwi, zasłon itd. Tak by to wyglądało. Jak chcecie z drzwi jakieś dać to można podnieść

> poziom "brodzika". Tak by wyglądał.Na drzwiach nie będzie się tak rzucać w oczy podniesiony

> poziom brodzika.

Musi byc to drugie, bo wylewke mamy juz zrobiona, a nie moge jej wykuc pod brodzik na poziomie podlogi, bo w wylewce mam zatopione rury CWU.

Pytanie, jak zrobic podniesiony brodzik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zlosnik.gif

Sam będziesz kładł płytki czy ktoś ci będzie zakładał?? Możliwości są 2 albo kleisz najpierw jakieś stare płytki w brodziku po obwodzie i na te dopiero dajesz nowe płytki ze spadem do kratki, albo dajesz więcej kleju pod płytki na obwodzie i robisz delikatny spad do kratki. To że masz rurki nie przeszkadza żeby trochę rozkuć koło kratki tam i opuścić ją troche. Jakby udało ci się sfazować trochę przestrzeń powiedzmy 40cm w koło kratki to można by było zrobić brodzik otwarty. Nie raz już musiałem rozkuwać w łazienkach kratki bo ludzie zmieniali plany i robiliśmy otwarty brodzik. Wszyscy nie chcą już progów, podwyższeń itd. każdy woli jak podłoga wszędzie jest na jednym poziomie.

Jest jeszcze jeden sposób ale nie wiem jak masz łazienkę ułożoną. Można położyć płytki w łazience delikatnie pod górę w stronę brodzika i wtedy zyskasz kilka mm żeby zrobić spad do kratki ale to zależy od ustawienia łazienki. Jak możesz narysuj jak to ma wyglądać to coś podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalnie

> Sam będziesz kładł płytki czy ktoś ci będzie zakładał?? Możliwości są 2 albo kleisz najpierw jakieś

> stare płytki w brodziku po obwodzie i na te dopiero dajesz nowe płytki ze spadem do kratki,

> albo dajesz więcej kleju pod płytki na obwodzie i robisz delikatny spad do kratki. To że masz

> rurki nie przeszkadza żeby trochę rozkuć koło kratki tam i opuścić ją troche. Jakby udało ci

> się sfazować trochę przestrzeń powiedzmy 40cm w koło kratki to można by było zrobić brodzik

> otwarty. Nie raz już musiałem rozkuwać w łazienkach kratki bo ludzie zmieniali plany i

> robiliśmy otwarty brodzik. Wszyscy nie chcą już progów, podwyższeń itd. każdy woli jak podłoga

> wszędzie jest na jednym poziomie.

> Jest jeszcze jeden sposób ale nie wiem jak masz łazienkę ułożoną. Można położyć płytki w łazience

> delikatnie pod górę w stronę brodzika i wtedy zyskasz kilka mm żeby zrobić spad do kratki ale

> to zależy od ustawienia łazienki. Jak możesz narysuj jak to ma wyglądać to coś podpowiem.

Nie w tym lezy problem. Grubosc wylewki i styropianiu pod nia, to jakies 8cm, albo i mniej (mialem nierowny strop, a w tym miejscu dokladnie nie mierzylem), dlatego W WYLEWCE mam rury CWU. Syfon swoje zajmuje - nawet do 13 cm. Pare milimetrow mi tutaj nic nie da - musze miec prysznic na podwyzszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w tym lezy problem. Grubosc wylewki i styropianiu pod nia, to jakies 8cm, albo i mniej (mialem

> nierowny strop, a w tym miejscu dokladnie nie mierzylem), dlatego W WYLEWCE mam rury CWU.

> Syfon swoje zajmuje - nawet do 13 cm. Pare milimetrow mi tutaj nic nie da - musze miec

> prysznic na podwyzszeniu.

Zrób może zdjęcie i wrzuć, bo nie rozumiem problemu. Ja też mialem rury CWU w wylewce, nie mam brodzika, mam odpływ w kaflach normalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób może zdjęcie i wrzuć, bo nie rozumiem problemu. Ja też mialem rury CWU w wylewce, nie mam

> brodzika, mam odpływ w kaflach normalny...

Ile masz wycietej wylewki na taki brodzik?

Albo stosujesz systemowa plyte brodzikowa ze styroduru z uszczelnieniami, ktora ma juz zapewnione spadki, albo spadek realizujesz domowym sposobem na wylewce, ale nie zmienia to faktu, ze musisz miec wpuszczony w wylewke syfon - parenascie cm? U mnie tyle miejsca nie ma, bo wylewka ze styro ma razem jakies 8cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że nie było mnie tyle czasu ale praca ...

Teraz tak jak chcesz to podwyższenie wykonać to tak jak pisałem możesz przykleić warstwę płytek jakiś starych i na to dać płytki już takie jak mają być. Jeśli to podwyższenie ma być duże powiedzmy >5cm to warto przemyśleć czy nie dolać betonem takiego podestu już ze spadkami albo wkleić coś grubszego pod płytki. Można dać też płytę o której pisałeś.

Co do uszczelnień takiego prysznica technologii jest masa. U mnie w domu już dobre 10lat jest tak zrobiony na normalnym kleju i fudze atlasowskiej. Bez żadnych cudów i nic się nie dzieje. Żadnych foli w płynie innych cudów nie było stosowane. Woda ma spływać do kratki czyli nie stoi w brodziku (to nie basen). Można dla pewności przelecieć fugi takim płynem delfin, nadaje on połysk i brud nie łapie się fugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-10cm ponad posadzka? A moze sa takie wyzsze

> brodziki o rozmiarze 90x120?

Ja rozwiązałem podobny problem u kamieniarza, kupiłem dwa kawałki marmuru a w środku wyprofilowałem spad klejem ale u mnie wystarczyło 2 cm.

Na posadzkę wcześniej kładłem folię w płynie

zdjęcie 1

zdjęcie dwa

[image]https://docs.google.com/file/d/0BxiaqGTZekw2VzZfbnZDQ0wzSnM/edit?usp=sharing]zdjęcie 2[/u EFEKT KOŃCOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie, ale mi chodzi o wyniesiony brodzik, a nie na poziomie podlogi.

No i dobra. Kolega pokazał jak on ma zrobione i wszystko się zgadza. Podobnie można zrobić u ciebie, zmierzyć ile potrzebujesz podnieść brodzik, podlać betonem albo wkleić coś pod spód i obrobić to płytką z wierzchu i dookoła. Wyjdzie podwyższony brodzik.

Zmierzyłem dzisiaj kratki jak byłem w castoramie i najtańsza za 15zł miała wysokość niecałych 10cm z czego kilka cm musisz wsadzić w rurę odpływową (wyjście pionowe). Masz już kupioną kratkę z syfonem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dobra. Kolega pokazał jak on ma zrobione i wszystko się zgadza. Podobnie można zrobić u

> ciebie, zmierzyć ile potrzebujesz podnieść brodzik, podlać betonem albo wkleić coś pod spód i

> obrobić to płytką z wierzchu i dookoła. Wyjdzie podwyższony brodzik.

> Zmierzyłem dzisiaj kratki jak byłem w castoramie i najtańsza za 15zł miała wysokość niecałych 10cm

> z czego kilka cm musisz wsadzić w rurę odpływową (wyjście pionowe). Masz już kupioną kratkę z

> syfonem ?

Nie, nic nie mam, bo szczerze mowiac nie mam koncepcji. Jedyne, co wiem, to prysznic ma miec jakies 120x90, a na dluzszej sciance sztywna szybe i drzwi szklane w proporcji 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchaj jeszcze jedna sprawa, wiesz jak jest poprowadzona rura do odpływu z prysznica? Chodzi mi o

> to czy idzie gdzieś w bok czy pionowo w dół.

Pionowo w dol od razu do rury zbiorczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pionowo w dol od razu do rury zbiorczej.

to wg mnie jest szansa wsadzić kratkę na tyle nisko żeby delikatnie płytkami lawirując zrobić spad i nie rezygnować z łazienki w jednej płaszczyźnie. Popatrz za kratkami może uda ci się kupić jakaś jeszcze niższą niż ja widziałem dzisiaj. Jeśli nie to przepis masz gotowy (na podwyższony brodzik), ale to zawsze trzeba nogę podnieść wyżej jak się wchodzi, a człowiek leniwy się robi z czasem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wg mnie jest szansa wsadzić kratkę na tyle nisko żeby delikatnie płytkami lawirując zrobić spad

> i nie rezygnować z łazienki w jednej płaszczyźnie. Popatrz za kratkami może uda ci się kupić

> jakaś jeszcze niższą niż ja widziałem dzisiaj.

ale co z syfonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 92mm, w moim przypadku jeszcze 2 kolanka, bo odplyw mam 10cm od sciany. Razem ile? Z 16-18cm?

Hmm, ale dlaczego nie może być odpływ tam gdzie jest rurka wyprowadzona? Wiesz nie widzę tego i tak trochę ciężko mi ogarnąć. Jeśli masz odpływ 10cm od ściany ok nikt nie mówi że musi być na środku czy centralnie pod słuchawką prysznica. Ważne żeby spad był do kratki. Słuchaj jak nie to rób podwyższenie na tyle żeby spad był do kratki i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, ale dlaczego nie może być odpływ tam gdzie jest rurka wyprowadzona? Wiesz nie widzę tego i tak

> trochę ciężko mi ogarnąć. Jeśli masz odpływ 10cm od ściany ok nikt nie mówi że musi być na

> środku czy centralnie pod słuchawką prysznica. Ważne żeby spad był do kratki. Słuchaj jak nie

> to rób podwyższenie na tyle żeby spad był do kratki i już.

Musze pogadac z moim hydraulikiem, czy dalby rade skrocic odplyw (tyle, to chyba da rade podkuc, musze obejrzec zdjecia, jak te rurki C/ZW ida) i podmontowac szczelnie taka kratke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.