Skocz do zawartości

usprawnianie ruchu


SieneK

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie to nie wiem jak zatytułować bo ...

Napiszę tutaj o "swoim" podwórku czyli o Warszawie ale na pewno dotyczy to wielu jak nie wszystkich większych miast w Polsce..

W latach 90'tych zamknięto na rok jeden z wiaduktów na ważnym ciągu komunikacyjnym /wiadukt przy Dw. Gdańskim w ciągu Andersa - Mickiewicza/.

Ruch objazdowy poprowadzono między innymi inną główną arterią /Stołeczna/. Jezdnia dwupasmowa dwujezdniowa.

No i fajnie można powiedzieć, gdyby nie mały zgrzyt.

Otóż na jednym z końców owego objazdu jest spore skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Nic w tym dziwnego, w końcu to nie atrakcja. Ale w korku do owych świateł stało się 40-50min. W tym samym czasie na jezdni, z kierunku gdzie był zamknięty wiadukt, wiało pustkami. A zielone się świeci.

Pisaliśmy do zarządcy drogi, w odpowiedzi dostaliśmy:

- trwają prace pomiarowe natężenia ruchu

i ... trwały rok bo wiadukt oddali do użytku a przez ten czas tkwiliśmy w bezsensownym korku.

Minęło kilkadziesiąt lat i oto beton biurokratyczny nie został skuty a wręcz przeciwnie.

Do zeszłego tygodnia tkwiliśmy w korku na nowo budowanych wiaduktach ul. Marsa od ronda do Żołnierskiej.

Zmiana organizacji ruchu i ustawień sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Marsa/Chełmżyńska/Okularowa spowodowała brak korków w kierunku Rembertowa smile.gif.

Hurrra można zakrzyknąć gdyby nie to, że teraz na Żołnierskiej stoi się od Wiaduktu przy Strażackiej bo cykl świateł na skrzyżowaniu Marsa/Chełmżyńska/Okularowa w kierunku Centrum został skrócony.

Zasięgnęliśmy informacji i okazuje się, że tak zostało zaprojektowane i tak zostanie.

A przecież wiadomo, że do południa więcej aut wjeżdża a po południu wyjeżdża.

Czy to problem odpowiednio przeprogramować sygnalizację świetlną?

Otóż tak, jest to problem jak ze sławną "zieloną falą na Puławskiej", co skrzyżowanie to stoisz bo ci z poprzecznej maja zielone /zielone fale/ biglaugh.gif

Macie jakieś pozytywne obserwacje ze swoich mieścin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że z zapytaniami i sugestiami występowałeś jako dość istotna stołeczna instytucja?

No to jak w ten sposób nie mogleś nic zdziałać, to można sobie tylko wyobrazić jak potraktuje się tam indywidualnego mieszkańca...

Może by się dało publikować gdzieś na stronie aktualności ZTM i/lub FB notki typu: "w dniu takim-i-takim zgłaszaliśmy to-i-to do temu-i-temu urzędowi i zostaliśmy olani/odpowiedź była taka-i-taka, że fakju". Lud się wtedy dowie kto podejmuje decyzje zatruwające im życie.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że z zapytaniami i sugestiami występowałeś jako dość istotna stołeczna instytucja?

> No to jak w ten sposób nie mogleś nic zdziałać, to można sobie tylko wyobrazić jak potraktuje się

> tam indywidualnego mieszkańca...

> Może by się dało publikować gdzieś na stronie aktualności ZTM i/lub FB notki typu: "w dniu

> takim-i-takim zgłaszaliśmy to-i-to do temu-i-temu urzędowi i zostaliśmy olani/odpowiedź była

> taka-i-taka, że fakju". Lud się wtedy dowie kto podejmuje decyzje zatruwające im życie.

> mar00ha

procedura jest taka:

my informacje o utrudnieniach zgłaszamy do działu Nadzór Ruchu w naszej firmie

oni przekazują sprawę do Dyżurnego (Techniczny?) Miasta

odpowiedź dostaje NR i przekazuje ją nam

nie mogę publikować pism obiegu wewnętrznego sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To rozumiem. Ale może zainteresuj tematem dział PR w swojej firmie?

> mar00ha

w sprawach związanych z utrudnieniami /wszelkimi/ na drodze kontaktujemy się z NR

oni robią swoje /wiem bo widziałem, czytałem i pracuję z tymi ludźmi/

natomiast DTM rozkłada ręce bo a to ZDM zasłania się projektami a to się po prostu nie da ...

ta biurokracyjna machina sciana.gif

banda debili i tyle

przykład?

po jaką cholerę blokowali okolicę?

proszę bardzo:

Quote:

Policja wyłączyła z ruchu między innymi odcinek al. Jana Pawła II pomiędzy ul. Stawki a rondem "Radosława".
Funkcjonariusze potwierdzili, że kierowca "zaparkował" na środku w ramach protestu. "Polsko pozwól żyć normalnie w tym kraju bez stresu i wyzyskiwania Polaków" – taką kartkę kierowca włożył za szybę tira.


źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> natomiast DTM rozkłada ręce bo a to ZDM zasłania się projektami a to się po prostu nie da ...

> ta biurokracyjna machina

Ja to rozumiem. Ale może można jakoś rozdmuchać/upublicznić temat, aby lud wiedział.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam takie "pozytywne" obserwacje...

w weekend po mieście jeździłem licznikowe 60km/h czyli realne ok. 55...

moje spostrzeżenie jest takie...trzeba jeździć min. licznikowe 70km/h...w innym wypadku na każdym skrzyżowaniu łapie nas pomarańcza wink.gif

na górczewskiej ostatnio też zielona fala nie działa jak trza...

ustawienie świateł czasami naprawdę woła o pomstę do nieba... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma zgłosiła problem do organizatora zbiorkomu /ztm/ a ten zagroził, iż obciąży zarządcę drogi za opóźnienia i straty km płatnych przewoźników świadczących usługi na liniach przebiegających ul. Żołnierską - Marsa - Ostrobramska/Płowiecka

efekt - cykl zmieniony i korków nie ma yay.gif

może pomyśleli że autobusy w poprzek poustawiamy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OT: Czy to aby nie wyczerpuje znamion określonych w pkt.10a Regulaminu?

> Za WTF były bany, za PIZNĄĆ dostałem ostrzeżenie, ktoś jeszcze oberwie za HGW (skrót od Hanna

> Gronkiewicz-Waltz ), a tu proszę: wystarczy pisownia fonetyczna a'la Sibuj i jest OK.

Nie. Za to Ty, jako znawca regulaminu, powinieneś pamiętać o jego punkcie szóstym. Za jego złamanie niniejszym dziękuję za udział w forum. czerwona.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.